Jos rakastuu hyvään ystävään ja kertoo tunteistaan ja saa pakit, miksi ihmeessä pitää kuitenkin elättää toivoa et jos nyt kuitenki joskus.. Asia on maailman selvin ettei meistä tule koskaan paria, mutta siltikin toivon että tulisi. Välillä uneni ovat melko härskejä ja häiritseviä... Varsonkin viime yönä. Aamulla olin aivan ällikällä päähän lyöty kun mietin mitä unessa tapahtui. Tämä alkaa häiritsemään jo itseänikin. Kovasti tahtoisin hänet omakseni mutta en saa. Rakastan häntä kuitenkin ystävänä erittäin paljon
aamuisia mietteitä
minäpävaan
12174
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
kemia sisällä myllertää ja saa aikaan outoja mielikuvia jotka tulevat uniin.
Samaa voidaan todentaa kun "aika kultaa muistot" eli ihminen on rakennettu
niin, että asiat halutaan ajatella parhain päin vaikka todellisuus onkin karua.
Mene lesbopalstalle.
mielestäni ikävä kuuluu myös lesboille, eikä tässä kielletä lesbojen kirjoitteluja
Ei kuulu lesboille. Ainoastaan heteroille kuuluu.
Hyppää kaivoon apina
Oletpas vihainen katkera lesbo. Yhteiskunnan hyvinvoinnin takia, kävele sinä puimuriin.
Aloittaja jatkaa vaan ihmisen rakastamista hyvänä ystävänä.
Joskus varmasti näkee kaikenlaisia unia ja jos toinen on todella ihana ihminen niin tuommoisia tunteita voi syntyä ja se on ihan inhimillistä.
On mahdotonta sanoa että pysyttekö aina vaan ystävinä vai tuleeko vielä joskus syvempiä tunteita myös toiselta.
Oli niin tai näin niin ihana ihminen ystävänä on jo aarre mitä kannattaa varjella.
Mukavaa lauantaita sinne :)
Olet aivan oikeassa sanoissasi. Toisaalta on parempi jos tunteet eivät koskaan menisi molemmin puolisiksi, koska ystävyys kestää paremmin kuin suhde, enkä missään nimessä halua luopua tuosta ihmisestä!
Hyvää lauantaita sinullekin! :)
Onko ap varattu vai single?
enpä ole ap, eikä toinenkaan ole ap.
kelpaako
ei ole väliä mikä on. natsaa jos natsaa. en koskaan ihastu ulkonäköön vaan luonteeseen