Hollannissa ovat jo hinnoitelleet tämän uuden nelisylinterisen 190hv dieselin.
Suomen hinnat senkun viipyy............................
Uusi V40 D4
7
530
Vastaukset
- Tahtoo tän
Niin ne päästöt, 85grammaa.
- KepajeeVolvou
Suomen tuotanto alkaa 25viikon päästä joten en usko että on niin kammo kiire saada hinnastoon..
- Sulis
keppi 33,5t€ ja tomaatti 36t€ busineksenä...
- paska auto
Sulis kirjoitti:
keppi 33,5t€ ja tomaatti 36t€ busineksenä...
se on silti volvo
- rivakka peli!
Sulis kirjoitti:
keppi 33,5t€ ja tomaatti 36t€ busineksenä...
Halpa on noin tehokkaaksi ja kiihtyväksi premiumiksi! Ja nyt saa Ocean Race Busineksena myös, nahkaverhous ja metalliväri samalla hinnalla. V40 D4 on varmasti paras malli V40:stä uudella automaatilla. Päästöt silti vain 106 g/km mutta kulku ei paljon jää T5:sta.
- veekuuskymppinen
Ihan vaan mielenkiinnon vuoksi kysäisen, että mihin sitä posketonta suorituskykyä tarvii? Et varmaan asuntovaunua tai muuta raskasta lastia pikkuvollella kuskaa? Mulla 163 heppanen D3 ja ikinä kaikkia koneja ole tarvinnu hätistellä, ja jaloissa en pyöri.
- turhaa vikinää
ei ylimääräisestä tehosta mitään haittaa ole, mukavaahan se on joskus polkaista ja nauttia hienosta kulusta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1026588
Nikkalassa vauhdilla nokka kohti taivasta
Mitähän Darwin sanoisi näistä 4 suomalaisesta, jotka kävivät Haparandan puolella näyttämässä, kuinka Suomi auto kulkee t313940törniöläiset kaaharit haaparannassa
isäpapan autolla kaahatta 270 km/h metsään https://www.lapinkansa.fi/nsd-kaksi-suomalaista-kuoli-kolarissa-haaparannall/303365Sitä saa mitä tilaa Perussuomalaiset!
https://yle.fi/a/74-20160212 SDP:n kannatus se vain nousee ja Keskusta on kolmantena. Kokoomus saanut pienen osan persu3831807- 331418
- 271360
Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän
Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi471093Anteeksi kulta
En oo jaksanut pahemmin kirjoitella, kun oo ollut tosi väsynyt. Mut ikävä on mieletön ja haluisin kuiskata korvaasi, hyv11996Perttu Sirviö laukoo täydestä tuutista - Farmi Suomi -kisaajista kovaa tekstiä "Pari mätää munaa..."
Ohhoh, Farmilla tunteet alkaa käydä kuumana, kun julkkiksia tippuu jaksosta toiseen! Varo sisältöpaljastuksia: https:11930- 42889