Daewoo syrjäyttää Ladan

Ostaja

Kokoluokassaan ja hinnassa kyllä.Näyttää myös siltä,että laadussa ja varustelussa myös.Daewoo on mielestäni ylivarusteltu.Ottaen huomioon,että mahdolliset ostajat ovat työväenluokkaa.Tuskin kukaan herranketku jonka palkalla ei ole ylärajaa edes käy vilkaisemaan tuon hintaluokan kulkuneuvoja.

3

1431

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • työmies

      Miksi työmies ei saisi istua nahkapenkillä ja nauttia automaattivaihteesta ja automaattisesta ilmastoinnista sekä muutoinkin toimintavarmasta ja mukavasta autosta?

      Hyvä ja reipas työmies ei ole kommunisti, jolle Lada on idealistisista syistä ainoa oikea auto.

      Sinä olet tietysti jonkun ison firman hallintohenkilöstöä. Teet jotain turhaa paperin pyöritystä ja jos amerikkalaiset ostavat yhtiön, niin sinulle tulee potkut ensimmäisenä.

      • Ins.

        Yhdyn näkemykseen varusteltujen halpojen uusien autojen haitoista. Nyt ei tunnista eliittiä liikenteestä, kun halpisautoista tehdään liian näyttäviä.


      • työmies
        Ins. kirjoitti:

        Yhdyn näkemykseen varusteltujen halpojen uusien autojen haitoista. Nyt ei tunnista eliittiä liikenteestä, kun halpisautoista tehdään liian näyttäviä.

        Jos ongelmasi on, että joku luulee autoasi tavalliseksi, niin suosittelen ostamaan uuden Rolls-Roycen. Siitä näkee vähemmänkin autoja tunteva, että se on kallis.

        Eihän kukaan tietenkään tajua, että auto on niinkin kallis kuin 800.000 euroa, mutta mitä sitten. Eipähän kukaan luule enää, että olet tavallisen rahvaan edustaja.

        Minä ostan mahdollisimman halvalla mahdollisimman hyvää laatua. Niin katsos järjellä ajatteleva kuluttaja tapaa toimia.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nyt tajusin mitä haet takaa

      En epäile etteikö meillä olisi kivaa missä vaan. Se on iso hyppy henkisellä tasolla sinne syvempään päätyyn, kuten tiedä
      Ikävä
      43
      3753
    2. Kiitos kun sanoit ikävästi minulle, herkälle

      Sait kesälomani pilattua😔
      Ikävä
      38
      2518
    3. Naiselle mieheltä

      Huomasin tuossa, että jääkaapissani on eräs sinun ostamasi tuote edelleen avaamattomana. Arvaatko mikä?
      Ikävä
      35
      2042
    4. Jalkapalloa

      Ura ja Kokkola Cup?
      Kannus
      23
      1782
    5. Kaipaan niin....

      Aaawww mikä kaipuun tunne iski ja lujaa🥺😭❤️
      Ikävä
      17
      1699
    6. Ihmetteletkö, mihin sinussa ihastuin?

      Pikkuhiljaa huomasin, että olet ainutlaatuinen luonne, plussana tietysti ulkoiset avut. Toista ei taida löytyä koko maai
      Ikävä
      100
      1622
    7. Eiii...

      Etkä! 😘
      Ikävä
      23
      1598
    8. Mitä yhteistä on sulla ja kaivatulla?

      Onko teillä samantyyppinen olemus tai luonne? Vai muistuttaako vartalonne toisiaan? Tai kasvot? Entä pukeutuminen? Onko
      Ikävä
      99
      1466
    9. Mikset vain

      Unohtaisi?
      Ikävä
      24
      1457
    10. En ymmärrä miksi minä

      Maailma on täynnä sinulle muita
      Ikävä
      22
      1419
    Aihe