Daewoo syrjäyttää Ladan

Ostaja

Kokoluokassaan ja hinnassa kyllä.Näyttää myös siltä,että laadussa ja varustelussa myös.Daewoo on mielestäni ylivarusteltu.Ottaen huomioon,että mahdolliset ostajat ovat työväenluokkaa.Tuskin kukaan herranketku jonka palkalla ei ole ylärajaa edes käy vilkaisemaan tuon hintaluokan kulkuneuvoja.

3

1459

    Vastaukset 3

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • työmies

      Miksi työmies ei saisi istua nahkapenkillä ja nauttia automaattivaihteesta ja automaattisesta ilmastoinnista sekä muutoinkin toimintavarmasta ja mukavasta autosta?

      Hyvä ja reipas työmies ei ole kommunisti, jolle Lada on idealistisista syistä ainoa oikea auto.

      Sinä olet tietysti jonkun ison firman hallintohenkilöstöä. Teet jotain turhaa paperin pyöritystä ja jos amerikkalaiset ostavat yhtiön, niin sinulle tulee potkut ensimmäisenä.

      • Ins.

        Yhdyn näkemykseen varusteltujen halpojen uusien autojen haitoista. Nyt ei tunnista eliittiä liikenteestä, kun halpisautoista tehdään liian näyttäviä.


      • työmies
        Ins. kirjoitti:

        Yhdyn näkemykseen varusteltujen halpojen uusien autojen haitoista. Nyt ei tunnista eliittiä liikenteestä, kun halpisautoista tehdään liian näyttäviä.

        Jos ongelmasi on, että joku luulee autoasi tavalliseksi, niin suosittelen ostamaan uuden Rolls-Roycen. Siitä näkee vähemmänkin autoja tunteva, että se on kallis.

        Eihän kukaan tietenkään tajua, että auto on niinkin kallis kuin 800.000 euroa, mutta mitä sitten. Eipähän kukaan luule enää, että olet tavallisen rahvaan edustaja.

        Minä ostan mahdollisimman halvalla mahdollisimman hyvää laatua. Niin katsos järjellä ajatteleva kuluttaja tapaa toimia.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä on suurin syy

      Ettet halunnut minua?
      Ikävä
      101
      706
    2. Mikä on ollut

      Ihanin kohtaamisemme?
      Ikävä
      39
      675
    3. Sinä mies olisit

      ollut se kenet haluan. Edelleen pidän sinua kaikkein ihanimpana ja tärkeimpänä. Kukaan muu ei ole niinkuin sinä. Mutta s
      Ikävä
      32
      609
    4. Poliisin potkija

      Kukahan oman elämänsä sankari oli potkaissut poliisia? Iltalehdessä oli juttua.
      Haapavesi
      16
      598
    5. Miksi jätit minut

      Epätietoisuuteen? Tiedän että pelkäsit mitä siitä seuraa jos asiat tulevat mutta silti. Miksen merkinnyt tarpeeksi?
      Ikävä
      38
      557
    6. Tykkäisitköhän todellisuudessa jutella

      Minun kanssa kahdestaan, vai onko tämä palstailu enemmän sinun juttu minun suhteen?
      Ikävä
      50
      519
    7. Kun et ota yhteyttä, tarkoittaako se

      Että olet menny elämässä eteenpäin ja et myös toivo minulta naiselta viestiä enää?
      Ikävä
      63
      516
    8. kehtaisitko esitellä kaivattusi

      läheisillesi? 🤔
      Ikävä
      34
      515
    9. Mitä haluaisit

      Sanoa itsellesi juuri nyt?
      Ikävä
      63
      491
    10. Kaipaatko vielä exää?

      Jos olet ihan rehellinen
      Ikävä
      68
      489
    Aihe