Mikä liikuntamuoto kiinnostaa

vai onko istumisen jalo taito se liikuntamuoto missä vain sormet liikkuu. Se ei riitä, on tehtävä muutakin, jos ei halua tuota kirjoituksessa olevaa kohtaloa.

http://www.iltalehti.fi/terveys/2014022518074737_tr.shtml
15187
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 15

Vanhimmat

mattopaini

Äänestä

Tarkka-ammunta sekä kiikaritähtäinten suunnittelu.

Äänestä

eipä tule juurikan istuttua suurinta osaa päivästä ja muutenkin harrastan liikuntaa, eli ei pelota.

enemmän pelottaa, eiei, ei pelota vaan oksettaa, nykypäivän meno ja se ettei ihmiset osaa edes pyytää anteeksi ilkeitä sanojaan ja tekojaan vaan ovat omasta mielestä aina oikeassa, oikeutettuja sellaiseen ja vielä jopa nauttivat siitä.

http://www.iltalehti.fi/digi/2014021618044368_du.shtml

Äänestä
  • osaa eikä haluakkaan mitään käytöstään pyytää anteeksi.
    Päinvastoin, nauttivat ja ovat hyvillää kun huomaavat että on voinut jälleen kerran loukata jotakin hänelle ventovierasta ihmistä.

    Äänestä

  • Ei ne trollit kirjoitti:

    osaa eikä haluakkaan mitään käytöstään pyytää anteeksi.
    Päinvastoin, nauttivat ja ovat hyvillää kun huomaavat että on voinut jälleen kerran loukata jotakin hänelle ventovierasta ihmistä.

    tiedetään tiedetään. se se vasta tyhmyyttä onkin.

    Äänestä

uinti ja nainti, jooga ja meditointi.

Äänestä
  • liikuntaa? Melkein samat olisi minun listalla, mutta pari pois ja muutama laji lisää. :)

    Äänestä

  • meditointiko kirjoitti:

    liikuntaa? Melkein samat olisi minun listalla, mutta pari pois ja muutama laji lisää. :)

    aika rankkaa yhtyä maailmankaikkeuteen oikeasti. Siihen ei kaikki kykene.

    Äänestä

nälkäi(seksi)

Äänestä

"johtaa kuolemaan" :DDD
kaikki johtaa lopulta kuolemaan.

Äänestä
  • Paitsi kuolema

    Äänestä

Kun luin tarkemmin, niin mitään ampumaharrastusta ei ehkä ihan ensimmäisenä olisi pitänyt ehdottaa, sitten OHOH. Jos on kokemusta siitä kymmeniä vuosia, tietää miten sitä harrastetaan, mutta, noh jonkun ei käsiin mitään.... huhhhhhuhhh
'

Äänestä

Ratsastaminen

Äänestä

Jousiammunta,frisbeegolf, marjastus ja sienestys suunnistus, ratsastus, tennis, latinotanssit, kuntonyrkkeily, uinti,melonta, kalastus ja pyöräily.

Äänestä

Sitä voi sairastua vaikka liikkuisi paljonkin, esim.muistisairauteen, jos sattuu olemaan perinnöllisestä sairaudesta kyse. Ei se liikunta kaikkiin vaivoihin auta, mutta helpottaa se esim.selkävaivoja, itsellä selkäsäryt vähenivät, kun selkäsärkyisenäkin yritin kävellä päivittäin. Nyt, kun en pääse läheisen hoitamisen takia ihan joka päivä kävelemään, niin selkä tuppaa muistuttamaan olemassa olostaan aina, kun nostan läheistäni ylös esim.tuolista.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


pelottaako kun luet kirjoitti:

vai onko istumisen jalo taito se liikuntamuoto missä vain sormet liikkuu. Se ei riitä, on tehtävä muutakin, jos ei halua tuota kirjoituksessa olevaa kohtaloa.

http://www.iltalehti.fi/terveys/2014022518074737_tr.shtml

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu