mitenkä on käynnyt tulevan uuden jäähalli hankeen kokouksessa????
tuliko hallin puolesta päätöksiä?
onko rahoitukset selvinnyt?
onko uuden jäähallin paikka varmistunut?
onko suunnittelia selvinnyt?
ynm.ynm.
mm.ssa. näistä asioista piti tehdä jonkinlaisia päätöksiä, tuliko niitä? vai jäikö asiat ns.pöydälle.
tuliko hallin puolesta päätöksiä?
onko rahoitukset selvinnyt?
onko uuden jäähallin paikka varmistunut?
onko suunnittelia selvinnyt?
ynm.ynm.
mm.ssa. näistä asioista piti tehdä jonkinlaisia päätöksiä, tuliko niitä? vai jäikö asiat ns.pöydälle.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Ennustan:
Hanke toteutetaan -> hyvä asia
Tuli päätöksiä -> hyvä asia
Ei varmaankaan rahoitus selvillä -> selvitetään
Paikka on vanha paikka -> huono asia, pitäisi olla varikolla
Suunnittelu pyörähtää vanhalle luottosuunnittelijalle automaatilla -> huono asia
mutta valtavasti kirjoitusvirheitä sinun tekstissäsi.
Ehdottomasti varikon alueelle halli
Varikolla olisi valmiina asvaltit ja maapohja kunnossa, eikä paikka ei häiritsisi omakotiasukkaita kuten nyt.
lie nätin tarmon mielessä ?
Näin fiksuna ja viisaana voin sanoa että syy miksi jäähallia ei rakenneta varikkoalueelle on se, että silloin sitä ei olisi rakennettu olenkaan.Valituksien emäpaikkana tunnettu haapavesi, niin sen rakentaminen ois tyssännyt siihen. Avustukset olisi jäänyt saamatta ym.Paikka sinäänsä olisi ollut hyvä, mutta sen rakennusluvan saaminen olisi kestänyt vuosikymmeniä. Eli, parempi näin ja uusi halli pystyyn mahd pian..
valtuusto koolle ens maanantaiksi jossa se päättää halli asiasta. Hallitus näyttää esittävän vanahaa paikkaa, Saukko näkyy esittännen varikon tonttia
Paras jäähallin paikka on HH-ABC-HAOn välissä oleva kallio. Louhitaan halli kallion sisään, tulee paljon myytävää soraa/sepeliä. Kallion sisällä on tasa lämmintä kesät/talvet, säästyy energiaa. Toimii myös tarvittaessa väestösuojana.
Niin, ja entinen halli jalkapallon ja pesiksen yms. käyttöön.