Taloyhtiöllä on taas kokous edessä.Kokemuksia kiinteistöhuollosta Kuopiossa?
Kiinteistöhuolto Kuopiossa
18
3371
Vastaukset
- RTK
Kunhan eivät valitse Rauman Lukkoa.
- Osku Taro
Eikä talokeskusta Kipakin parempi
- kokemusta
PKP on KUOPION paras sieltä saa kaiken
- tero5
Paikallisuus kunniaan!
- duunarinakka
Valinnassa pitäisi kuulla firmojen työntekijöitä, koska Kuopiossa toimii varmuudella kiinteistön puhtaanapitourakointia tekevä firma, joka ei maksa ylityökorvauksia! Varallaolo- ja päivystyskorvauksista puhumattakaan.
- velimatti48
Meidän taloyhtiössä vaihtui huoltoyhtiö ja hommat toimii PKP:n kanssa,siistiä jälkeä
- kannattaisi
RTK taitaa olla Kuopion kallein. Ihmettelen kun taloyhtiö ei joka vuosi kilpailuta isännöintiä ja huoltoa? Miksi Kuopiossa näin?
- 8888889
Kuopion talokeskus on kuopion varakkain,mikä on huollonlaatu ?
- väläys
Huoltomies käy katsomassa taskulampun kanssa ilmoitetun vian. Siinä koko huolto ja korjaus kokonaisuudessaan. Ilmankos on varakas.
- En_tykkää
älkää valitko ainakaan kiintöistö palvelu kipaa
- pyhiä
Jos haluatte tukea orja työtä niin valitkaa kipa. Rtk-Palvelusta ei muuta kuin hyvää sanottavaa, mutta tässäkin asiassa vaikuttaa se minkälainen huoltomies sattuu olemaan alueella.
- mummot_kyykkyyn
Rauman Lukko kyntää suossa. Liigan viimeisellä sijalla ostojoukkueella. Kohta tarvitaan konserniavustusta.
http://yle.fi/urheilu/3-8706657
- Kajahaghakakakis
Miten vitussa raumanlukko liittyy tähän :D no anyway kuopion talokeskus hoitaa meillä, ihan hyvin sujuu. Kuulema työntekijöistä pulaa(ainakin hyvistä), mutta tähä mennessa jees. Tais se joku rkp tms olla edelline ei moitittavaa sieltäkää
- viikon_vitsi
Tuota ei usko Joulupukkikaan. Taidat olla Kuopion Talokusetuksessa töissä?
- Rahantekokone
Rauman Lukko Oy:n omistaa Contineo Oy, joka omistaa myös rahantekokoneen eli RTK-Palvelu Oy:n. Se on yksi Suomen suurimmista siivous- ja kiinteistöhuoltoyhtiöistä. RTK-Palvelun voitoilla katetaan Lukon toiminnalliset tappiot.
- Anonyymi
Huoltotrio voisi turhien kotikäyntien sijaan hoitaa lämmitys - ja ilmanvaihto-ongelmat suoraan lämpökeskuksessa.
Jos eivät pääse turhille mittauskäynneille (vika lämpökeskuksessa) huutaa huoltomies kurkku suorana puhelimessa osakkaalle.
Firma voisi myös vastata sähköposteihin.
Kaikki asukkaat yhtä tärkeitä ja maksavat palkkanne korotetuin vastikkein ja lisänä putkiremonttimaksut.
Palvelu on pelkkää mittaamista ja laskuttamista.
Aikaisemmin huoltoyhtiöt tehneet kaikkensa että kaikilla olisi talvella lämmin.
Kauas on jääneet ne ajat.- Anonyymi
Toden totta. Nyt täytyy palella myös kesällä kun asuntoja kylmennetään koleasta säästä huolimatta.
Älyvapaata toimintaa ja tästä pitää maksaa järkyttäviä vastikkeen korotuksia, Kesä täysin pilalla, koko vuosi pitänyt palella omistusasunnossa. - Anonyymi
Jokaisella palstalla tulee keskustella palstan aihealueeseen liittyvistä asioista. Aiheeseen kuulumattomat aloitukset tai kommentit voidaan poistaa. Keskustelujen ikäraja seksipalstoilla on 18 vuotta.
Jos huomaat keskustelupalstoilla sääntöjen vastaista sisältöä, ilmoita siitä aina ylläpidolle.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Useita puukotettu Tampereella
Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht2103879Kuka rääkkää eläimiä Puolangalla?
Poliisi ampui toistakymmentä nälkiintynyttä eläintä Puolangalla Tilalta oli ollut karkuteillä lähes viisikymmentä nälkii632465Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava3912306- 472233
Meneeköhän sulla
oikeasti pinnan alla yhtä huonosti kuin mulla? Tai yhtä huonosti mutta jollain eri tyylillä? Ei olisi pitänyt jättää sua321531Muutama kysymys ja huomio hindulaisesta kulttuurista.
Vedakirjoituksia pidetään historiallisina teksteinä, ei siis "julistuksena" kuten esimerkiksi Raamattua, vaan kuten koul5151295Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em931271- 561257
- 721186
Jumala puhui minulle
Hän kertoi sinusta asioita, joiden takia jaksan, uskon ja luotan. Hän kuvaili sinua minulle ja pakahduin onnesta kuulles1251136