miksi näin?

yksi yleisöstä

Eilen Juvalla "alle 18-v" konsertissa tyrittiin pahasti.
Paikalla paljon lapsia ja vammaisia...odotutetaan pari tuntia..Hanna esiintyy n.40 min , eikä edes nimmareita jaa! Ei fanikortteja tms. tosi tökeröä!
Arvatkaa ostetaanko levyä? Arvatkaa tullaanko konserttiin toiste? EI

4

1085

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • myös yleisöä

      enpä ollut tuossa aikaisemmassa konsertissa, joten en tiedä, että moneltako se keikka on sitten alkanut(?), mutta puoli kahdeksan oli ainakin suunnitelman mukainen esiintymisaika. pienille katsojille tuo nimmareiden jakamattomuus on varmasti todella harmillista, mutta olen kuullut, että Hanna on ollut koko viime viikon kipeä, joten puhtia ei varmaan ole rankan keikkaviikon jäljiltä ollut enää riittävästi. olisiko keikkojen peruuttaminen ollut sitten parempi vaihtoehto, mene ja tiedä.

    • tietävä

      uikutusta tuommonen.Hanna esiintyi flunssassa ja keuhkoputkentulehduksessa joten eipä mikään ihme ettei hän jakanut nimmareita.Keikkasetistä Hanna ei vastaa itse.

    • paikalla ollut

      Olin myös Juvalla lauantaina, molemmilla keikoilla. Ensimmäinen keikka oli kerrottu alkavaksi klo 19.30 ja keikka alkoi aika tarkkaan tuolla kellonlyömällä, ehkä 5-10 min. myöhässä. Ravintola aukaisi ovensa klo 18 eikä se ole sama kuin keikan alkuaika. (Keikan alkuajan olisi muuten saanut selville esim. soittamalla keikkapaikkalle.) Porukkaa oli tullut paikalle (kyseessä oli myös hotelli) jo kolmen aikaan ja silloin ei voi kuin itseään syyttää jos joutuu odottelemaan.

      Setin pituus oli myöskin ihan normaali ottaen huomioon sen, että muutaman tunnin sisään oli toinen keikka. Nimmareita ei normaaleilla keikoilla jaeta, paitsi jos artistilla on siihen mahdollisuus. Tässä tapauksessa kun Hanna oli vielä kipeä ja edessä lähes heti perään toinen keikka, oli täysin ymmärrettävää, ettei nimmareita jaettu, sillä yli 500:lle hengelle nimmarin kirjoittaminen ei tapahdu ihan hetkessä.

      Ymmärrystä hyvät ihmiset! Nämä ihanat artistit pistävät itsensä peliin ilta illan jälkeen, jotta yleisö saisi nauttia. Ja hyvän keikan veti Hanna Juvalla, kaksi kertaa!

      • myy

        Puhut asiaa.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä

      Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain
      Maailman menoa
      387
      12615
    2. Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli

      Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.
      Maailman menoa
      269
      5532
    3. Kokoomusnuoret: Sosiaalitukien työvelvoitteen tulisi koskea kaikkia

      Riikka Purra on esittänyt, että maahanmuuttajilta tulisi edellyttää palkatonta työtä sosiaalitukien vastineeksi. Kokoom
      Maailman menoa
      236
      4063
    4. Purra vaatii: Työvelvoite maahanmuuttajille ja kantasuomalaisille pitkäaikaistyöttömille

      Jos Perussuomalaiset ja Kokoomus ovat seuraavan hallituksen kaksi johtavaa puoluetta, on suomalaisille pitkäaikaistyöttö
      Perussuomalaiset
      281
      3065
    5. Jyrki Linnankivi, Jyrki 69 - Goottirokkarista kirkonmieheksi Lappiin!

      Jyrki Linnankivi eli Jyrki 69 on The 69 Eyes -rockyhtyeen vokalisti. Lauluhommien lisäksi hän sanoittaa, säveltää ja sov
      Työ ja opiskelu
      20
      2072
    6. Onnea Maria ja Vilma Amazing Race -voitosta!

      Maria Guzenina ja Vilma Vähämaa voittivat Amazing Race Suomi -kisan. Voiton hetkellä Guzenina paljasti, miksi valitsi Vi
      Tv-sarjat
      20
      1900
    7. Juhana Vartiainen(ex-sd): Köyhien pitää tehdä jotain elämälleen säilyttääkseen tukensa

      Juhana Vartiainen ehdottaa Suomeen ”Tanskan mallia”, jossa sosiaaliturvaa saadakseen pitäisi hakea ensisijaisesti etuuks
      Maailman menoa
      39
      1531
    8. En ymmärrä näitä SDP:n ja muun vasemmiston kannattajia

      Eivätkö ihmiset tiedä, että Suomen ongelmat johtuvat vasemmistolaisesta yhteiskuntamallista? Suomessa on ollut vasemmis
      Maailman menoa
      20
      1179
    9. Mikä on mielestäsi paras miestyyppi?

      Esimerkit kärjistettyinä: a) perustavallinen/tasainen b) himourheilija c) varakas, turvallinen elättäjä d) puolikrimina
      Ikävä
      168
      978
    10. Martina Aitolehti

      Instagramissa pomppas esille Martinan kumipallot. Ihan säikähin. Ja tää on Martina-ketju!
      Kotimaiset julkkisjuorut
      273
      925
    Aihe