Sarjamainokset ahdistaa

Mainoskanavilla pöähtää mainoiskatkoilla ruutuun ahdistavia ja liian pitkiä jatkuvasti toistuvia ohjelmamainoksia.
Valtiatarta ja americans, klikkaa mua, ym mainospätkä pyöritetään mainosten seassa tiuhaan tahtiin.Ennen riitti vain pitkästyttävät mainokset.
Eikö näitä muistaisi katsoa vähemmälläkin tyrkyttämisellä?Hieman jo voisi hillitä ja harventaa tätä tahtia.
9142
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Korjaus sanaan.Pöähtää=Pölähtää.

Äänestä

Samaa mieltä!! On raivostuttavaa joutua katsomaan niitä koko ajan. Nuo mainokset itsenään ovat jo niin ärsyttäviä, niin sitten tulee minuuttitolkulla vielä sarjamainoksia! :/

Äänestä

Pakko katsoa ohjelmat tallentavan digiboksin kautta ja sitten pikakelata mainosten ohi. Niitä mainoksia kun on jo liikaa.

Äänestä
  • Juuri sehän on mainostelevisio-kanavien tehtävä.Toisto ja toisto.
    Kunnes juurekset sohvillaan uskovat itsekin tämän toiston suuren-
    moisuuteen ja ovat hengiltään alttiita vastaanottamaan mainosten
    taivaallista sanomaa.
    Oliko tämä vielä joillekin epäselvää?

    Äänestä

  • du hast kirjoitti:

    Juuri sehän on mainostelevisio-kanavien tehtävä.Toisto ja toisto.
    Kunnes juurekset sohvillaan uskovat itsekin tämän toiston suuren-
    moisuuteen ja ovat hengiltään alttiita vastaanottamaan mainosten
    taivaallista sanomaa.
    Oliko tämä vielä joillekin epäselvää?

    Kyllä riemastutti minua suuresti tänään kun Emmerdalen mainos- ym mölinätauolla
    kuulin toiseen huoneeseen Mtv3-puffin;mentalist aloittaa keväällä maikkarilla!
    Putosin perseelleni aivan jo ajatuksesta!

    Äänestä

Pitääkö meidän katsojien oppia sanasta sanaan ulkoa tämä, Leppilammen tähdittämä tähdet. tähdet mainos?Vai miksi sitä jankataan televisiossa ihan joka mainoskatkolla.

Äänestä
  • Minussa tapahtuu päinvastainen reaktio, kun jotakin tuputetaan koko ajan. En halua enää edes katsoa kyseistä ohjelmaa. Niin paljon on noi mainokset nostanu verenpainetta.

    Äänestä

  • nou tänks kirjoitti:

    Minussa tapahtuu päinvastainen reaktio, kun jotakin tuputetaan koko ajan. En halua enää edes katsoa kyseistä ohjelmaa. Niin paljon on noi mainokset nostanu verenpainetta.

    Sama reaktio.En varmasti katso tähdet tähdet ohjelmaa.Niin tarpeekseen saa esiintyjien naamoista jo tässä muutaman minuutin välein pyöritettävässä mainoksessa.Mainostajat ei ymmärrä tällä liikatuputuksella olevan enemmän haittaa, kuin hyötyä.Täytyisi laittaa gallup tänne ja kysellä, kuka tykkää näistä?
    Tähän tapaan kun niitä nyt näytetään, pätkiä tulevasta sarjasta tai ohjelmasta.
    Pitää vielä oikein eritellä yksi inhottavimmista.Klikkaa mua sarjan mainos.Muutenkin inhottaa koko M.Mustakallio tässä sarjassa, omituisen puhenuottinsa ja katkonaisen puheensa kanssa.

    Äänestä

Jos katsot ohjelmia Katsomosta mainokset saa pois,kun lataa firefoxiin Adbblock Plussa lisäosan.Juu itseänikin ärsyttää noi mainoskatkot tavallisen telkkarin puolella siksi katsonkin suurimma osan tv-sarjoista netissä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Vähentäisivät kirjoitti:

Mainoskanavilla pöähtää mainoiskatkoilla ruutuun ahdistavia ja liian pitkiä jatkuvasti toistuvia ohjelmamainoksia.
Valtiatarta ja americans, klikkaa mua, ym mainospätkä pyöritetään mainosten seassa tiuhaan tahtiin.Ennen riitti vain pitkästyttävät mainokset.
Eikö näitä muistaisi katsoa vähemmälläkin tyrkyttämisellä?Hieman jo voisi hillitä ja harventaa tätä tahtia.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu