Vaikka oletkin vittumainen ja vaikea tapaus, kaipaan sinua. Oli meillä hyvätkin hetket ja ne vieläkin naurattaa minua :) Saat minut hymyilemään vaikken sua tule enää näkemään. Tahdon jakaa tämän asian muille, koska olet minulle tärkeä ja ikinä en unohda. Elämästäni puuttuu jotain suurta, jotain sanoinkuvaamatonta. Jotain, jota ei kukaan pysty paikkaamaan. Sydämestäni lähti suuri pala mukaasi ja loputkin on palasina mennyt pirstaleiksi. On minulla sinun antamat juttusi, jotka tuovat minulle sitä onnentunnetta, jonka vielä hetki sitten tunsin.
Aina sydämessäni rakas ystävä
Aina sydämessäni rakas ystävä
Vastaukset 39
Vanhimmat
Miksette tule enää näkemään? Kuoliko hän muka vai mikset voi olla yhteydessä?
Elossa on
Minä olen myös antanut pari juttua sille kaipaamalleni ja olisihan se kiva nähdä häntä vielä, mutta kun hän ei halua olla yhteyksissä minuun. Olisit sinä siihen omaan ystävääsi, ettei hän joudu tuntemaan näin niinkuin minä nyt. :(
Oliko vittumaisuus ja vaikeus vain yksipuolista?
yllättäin ei
Se on hienoa että aloittaja muistaa hänestä niitä mukavia ja mieltä lämmittäviä asioita. :) Vaikka onkin ollut riita ja ero niin turhaan sitä niitä negatiivisia asioita muistelee. Hyvät muistot tuovat hyvän mielen ja toisen antamissa lahjoissa ne kauniit muistot säilyvät. :)
Jos tuli paljon kirjoitusvirheitä niin se johtuu siitä että tuli sveitsiläisellä keittiöveitsellä leikattua kaksi sormenpäätä auki niin kirjoitus ei oikein luista.
Kivaa iltaa sinne :)
tuon kaiken. Se on nyt jo kuin satua, Olipa kerran, ja melkein napsaht kohdalleen, mutta,,,,,,,,,,,,,
Antaa olla, ei täällä viitsi siitä kirjottaa miten se kaikki meni.
Toisin kuvittelin alussa sen olevan, mutta kun ei vaan mennyt.
Pitäskö ottaa revanssi? Kaipaan ja joka päivä olet mielessä, en voi unohtaa :(.
Ei muuta kuin revanssia kehään vaan. Ehkäpä olette kumpikin oppineet viime kerrasta ja nyt juttu onnistuu. :) Oletko oppinut omista virheistäsi ja miten luulet olevan hänen laitansa?
Ei se ota jos se ei annakkaan. :)
nyt tuo ap sattuu olemaan. te hömelöt.
Vaikea todella olen, mutta ystäväsi en. En koskaan ystävä, niin pahasti en koskaan pettäisi itseäni. Joko rakastaja tai ei mitään, ei ole välimuotoa kun meistä on kyse.
Perhana kun olisikin minulle! Olis kyllä lottovoitto :D
Miksi ei voisi olla?
Oon saanu vastauksen jo aiemmin ja ystäviä vaan :)
voiko se olla kuka vaan ??
Vain yksi tietty nainen :)
Selvennätkö aina sydämessä. rakastaja ei ystävä, et siis pidä hänestä?
jättäydyn pois keskustelusta jos Nainen ei ole P ..
Olen M .. olin joka pistin suhteen poikki ..
onko AP -- Nainen p. ?
sanaakaan.
Hyvää novellia kyllä, kieltämättä.
Tämä on ihan totisinta totta ja ei ehkä novellitasolle yllä :)
toiselle puolelle totta. Toiselle ei totta, ainakaan noin suurilla ja dramaattisilla tunteilla.
Voisin kuvitella, jos tavat kokea elämää ja asioita ovat kovin erilaiset, niin ei siitä ystävyydestä helppo tule. Ainakaan, jos toisella on muitakin tunteita, kuin pelkkä ystävyys .
Toisella on syyllisyys niiden muiden tunteiden puutteesta ja omasta sanoisiko vaikka ,,pinnallisuudestaan'.
Tunteet ovat puhtaasti ystävyys puolella ja saahan ystävääkin ikävöidä. Ei se tarkoita, että haen vuosisadan rakkaustarinaa.
"Toisella on syyllisyys niiden muiden tunteiden puutteesta ja omasta sanoisiko vaikka pinnallisuudestaan."
Höpö höpö!!!
Onko sulla syyllisyys silloin, kun et voi vastata jonkun tunteisiin? Onko tunteisiin vastaaminen - joillakin pelkkä fyysinen himo - jotain syvällisyyttä mukamas?
Kyllä minäkin ihastumisen koin häntä kohtaan ja kysyinkin suoraan, onko hän kiinnostunut ja vastaus oli ei. Ei se minua loukannut ja asia on mulle ihan ok. Hän on mulle ystävänä uskomattoman tärkeä.
kun tuntee toisen tunteet, että ne ovat muuta, kuin ystävyyttä. Voi olla niinkin, ettei ne ole ystävyyttäkään, kuin sille toiselle ja toiselle pelkkä tuttavuus ja kaveruus on oikeampi termi suhteesta.
Ei siinä mistään himoista ole kyse, mut se ahdistaa kun tietää,ettei voi olla toiselle se,mitä hän suhteelta toivoo. Toinen elää ihastuksissaan ja toinen peittelee ärtymystään, kun ei jaksaisi koko tyyppiä.
kaikki on mahdollista, mutta nuokin asiat on sellaisia, et niistä ois hyvä puhua, ettei jää epäselvyyksiä, eikä kenellekään tule paha mieli saati menetä yöuniaan ja mieti missä vika.
itse sanoin kyllä, että kaverutena, ei muuna. Ja etten pidä liiasta yhteydenpidosta, häiritsee ja saa aikaanpelkkää harmia.
Mutta niin herkästi sen ihastunut jättää huomiotta ja sitten jo rysähtää karille.
Saattaa olla niinkin. Ystävyydestä mulle on puhuttu. Tässä on nyt oppia minullekin kyllä ihan riittämiin... Olisi pitänyt uskoa mitä toinen sanoo, mutta ei
Ystävyyteen itse tarrasin, kun toinen halusi pitää vaan kaveripohjalla. En tiedä itsekään, olisinko halunnut muuta, tai olisin toki. Riski siitä, ettei hommasta tule mitään, tulee sydänsuruja ym. on liian suuri. Pidän ennemmin kaverina lopunikää ja tärkeänä sellaisena sydänmessä, kuin alan mitään säätämään. Toinen jos olisi oikeasti ihastunut tai olisi tunteita (muita kun kaverina) olisi varmaan siitä sanonut.
Tarina jatkuu..?
Täältä kyllä sais hyvän kirjan koottua ehkä seriaali kirja sarjan romaaneja ..
Ainahan Rakkaus tarinat jatkuvat .. Sequal tulossa :D
Halauaisin panna mun exää, se on espoosta :D
ja liittyy tähän asiaan miten...?
No emmä tiiä liittyykse :D
Voihan se liittyä, koska nämä ovat kaikilta kaikille eli juuri ittelle!
No en menis väittämään näin kun ystävää kaipaillaan...
Vastaan hirmuisen mielelläni haasteisiin. Väsyin vain kokonaan, sillä vittumaisuus ei asu minun sydämessä.
Riippuu siitä kuka oot