Onko tämä piirakka hyvä tähän makkaraan?

Vaikka peniksen pituudesta puhutaan usein, huomatkaa myös että vaginan pituus voi myös vaihdella riippuen naisesta. Pitkä penis tarvitsee siis pitkän vaginan joka on sen kanssa yhteensopiva.

Normaalitilassa vagina on yhteensä keskimäärin suurin piirtein 15 cm syvä. Huomatkaa tosin, että vagina on tosin hyvin joustava elin ja kuten penis, se laajenee aktin ajaksi, ja pystyy ottamaan sisään keskimäärin 22 cm peniksen.

Sillä, onko nainen todella kiihottunut tai valmis aktiin on myös paljon merkitystä. Jos ei, seinä tulee kirjaimellisesti vastaan.

Suurin piirtein 10 prosentilla naisista on keskimääräistä pienempi vagina, ja 30 prosentilla keskimääräistä suurempi.

4

272

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • shsshshshshss

      "Normaalitilassa vagina on yhteensä keskimäärin suurin piirtein 15 cm syvä. Huomatkaa tosin, että vagina on tosin hyvin joustava elin ja kuten penis, se laajenee aktin ajaksi, ja pystyy ottamaan sisään keskimäärin 22 cm peniksen."

      Tähän en kyllä usko. Wiköhän ne ole harvassa joihin tuommoinen uppoaa.sh

      • No kyllähän peniskin voi laajeta peräti kaksinkertaiseksi, tai sitten ei laisinkaan.


      • shshsshshsshshs
        safir-columm kirjoitti:

        No kyllähän peniskin voi laajeta peräti kaksinkertaiseksi, tai sitten ei laisinkaan.

        En siis väitä etteikö vagina laajenisi kiihotuksen seurauksena, mutta en usko että keskivertopimperoon mitään yli 20cm pitkää menee. Suurinta osaa tuommoinen sattuu, jos ei ole varovainen.


    • Tässä olisi yksi neuvo isokaluisille miehille: naisen vaginan voi kyllä totuttaa suureen kaluun, niin että vähä vähältä ja päivä päivä päivältä se lopulta pysyy helpommin sopivan kokoisena kalua varten.

      Sellaisen naisen kanssa, joka ei ole siihen tottunut tuskin kannattaa mennä suoraan asiaan, esimerkiksi rankan tyyppiseen seksiin. Hänen kanssaan tulee harjoitteluna aluksi harrastaa lempeää seksiä, ja *esileikkiä* - mieluiten paljon sitä. Loppujen lopuksi harjoittelu ja kärsivällisyys palkitaan molemmille!

      Juuri samasta syystä isokaluisille heteroille voisi suositella pikemminkin parisuhdetta yhden yön juttujen sijaan...

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Työeläkeloisinta Suomen suurin talousongelma

      Työeläkeloisinta maksaa vuodessa lähes 40 miljardia euroa, josta reilut 28 miljardia on pois palkansaajien ostovoimasta.
      Maailman menoa
      234
      2567
    2. Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala

      Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka
      Maailman menoa
      9
      2138
    3. Israel euroviisujen 2.

      Israel sai taas eniten yleisöääniä. Suomesta täydet 12 pistettä, poliittinen ”ammattiraati” antoi 0 pistettä. Hyvä Is
      Uskonnot ja uskomukset
      322
      1878
    4. Persujen puoluekokous 2026

      Missä ja Milloin pidetään ?
      Maailman menoa
      103
      1629
    5. Euroviisut ei enää niin musiikkikilpailu?

      Kappaleiden taso ei enää ole mikä sijoituksen ratkaisee.Eikö kukaan ihmettele että Israel pärjää lähes joka vuosi kisois
      Maailman menoa
      84
      1525
    6. Mun mielestäni on tosi loukkaavaa

      Nainen, että luulet palatan typeriä, sekavia ja ilkeitä viestejä mun kirjoittamiksi. Mä en ole katkera, epätoivoinen, ra
      Ikävä
      200
      1240
    7. Mikä se viehättävin

      Asia on kaivatussasi?
      Ikävä
      67
      1190
    8. Tiedän satavarmasti ettet tule koskaan

      Uskaltamaan mitään. Ei me tulla edes näkemään koskaan.
      Ikävä
      25
      1121
    9. Mikä kaivatussasi

      Viehättää ulkoisesti ja mikä sisäisesti?
      Ikävä
      50
      1073
    10. Rakas nainen ymmärsin

      Että minun pitää pitää kiinni sinusta. Haluan, että sä olet onnellinen. Olet mulle se oikea ja mä sulle. Rakastan Sua yl
      Ikävä
      73
      1016
    Aihe