En ymmärrä, mikä ihme joitain ihmisiä oikein häiritsee siinä, että joku on homo/lesbo! Mitä pahaa he ovat muka tehneet? Minua alkoi naurattaa hieman, kun luin keskustelua "Poikani tekee minut naurunalaiseksi". Siis ihmiset, nuo synti-jutut ja sellaiset ovat omasta mielestäni aivan puppua! Ja jos on kovin uskovainen ihminen ja vastustaa heitä, eikö Raamatussa jo kerrota, että Jumala loi ihmisen omaksi vertauskuvakseen.
Ihmiset, jotka ovat homoja/lesboja vastaan, ovat rasismisia, eivät ihan kaikki mutta suurin osa!
Ihmiset, jotka ovat homoja/lesboja vastaan, ovat rasismisia, eivät ihan kaikki mutta suurin osa!
Vastaukset 11
Vanhimmat
Asiallista tekstiä! En kanssa ymmärrä, mitä pahaa me olemme tehneet. Samanlaisia ihmisiä ollaan kuin muutkin.
te ootte SAIRAITA meidän meidän NORMAALI ihmisten keskuudessa
Määritteles NORMAALI tarkemmin.
on omat sivut täällä netissä. Menkää sinne, niin ei tule mitään väärinkäsityksiä. Olen hetero ja tulen aina olemaan. Minusta on kuvottavaa, kun monta kertaa joku lesbo tai bi ( vielä ällöttavämpää ) on yrittänyt iskeä minua heteroa. Seksi saman sukupuolen edustajan kanssa on täysin luonnotonta. Myös lapsilla pitää olla vanhempina mies ja nainen. Muuten lapsikin saa vääristyneen kuvan parisuhteesta ja vieraantuu normaalista perhe elämästä. Tässä oli yhden heteron mielipide.
Ei ole tämäkään asia välttämättä niin mustavalkoista, ovatko huonotkin heterovanhemmat mielestäsi muka parempia kasvatuksen kannalta kuin samaa sukupuolta olevat? Ihan turha yleistää että heteroiden kasvattama lapsi saa aina paremmat valmiudet ja on tasapainoisempi, niin monet asiat vaikuttaa siihenkin.
Jokainen vastakkoo itse itsestään
Minua eivät homot tai homous häiritse yhtään. Minua häiritsee se että joistakin asioista pitäminen tai niiden tekeminen leimataan "homojen jutuiksi" ja niiden tekijä tai tykkääjä homoksi. Ja kuitenkin monet homot tekevät ihan samoja asioita kuin heterotkin ja tykkäävät samoista asioista. Ihmisen seksuaalisuus luullaan voitavan päätellä siitä millaisista asioista hän pitää tai ei pidä. Naurettavaa.
Tällaisia keskusteluja varten on olemassa omatkin palstansa. Älä yritä täällä levittää propagandaasi. Homot ja lesbot toki saavat keskustella järjen ja tunteen aiheuttamasta sekamelskasta siinä kuin muutkin. Tämä ei vain ole oikea palsta sinun aloituksellesi, lopeta huomiohakuisuutesi.
Itse te vääntelette Raamatun pyhän sanan omien halujenne ja himojenne mukaan, korvasyyhyynne, niin kuin Raamattu sanoo. Jumala ei luonut ihmistä homoksi tai lesboksi, Jumalan kuvaksi hän ihmisen loi, ei sekaantumaan luonnottomiin tapoihin elää. Jumala loi MIEHEN ensin ja sitten NAISEN hänelle avuksi, yhdessä heidät tehtiin lisääntymään. Homosuhde on luonnoton.
LUE Raamattusi kokonaan, älä heittele sanoja sieltä täältä ja vääristele niitä.
Kyse ei ole laisinkaan rasismista, vaan totuudesta ja ihmisen kieroumasta. Ihmisillä on maailmassa monenlaisia sairauksia ja homous on yksi kierouma muitten joukossa.
Olkoon homot ja lesbot miten ovat.....mutta avioliitto on miehen ja naisen välinen!
Vellihousupolitiikot vetävät joka paikkaan sen tasa-arvokorttinsa....alkaa kohta riittämään!!!
avioliitto on IHMISTEN välinen !