"Hei, tarvitsetko kuittia?"
"Hei, haluatko kuitin?"
"Ja kuitti."
"Kuitti, olkaa hyvä!"
"Kuitti!"
"Kiitos, ja tässä kuitti!"
Jo tuhannes kerta ennen lounastaukoa joka päivä: ""Hei, tarvitsetko kuittia?"
EEEEEEEEEEEEEEENNNNNNNNNNNNNNNNNN TARVITSE!
Osaan kyllä pyytää KUITIN JOS SEMMOISEN TARVITSEN!
"Hei, tarvitsetko kuittia?"
9
728
Vastaukset
- KUITTIIkuittiiKUITTI
Siirtäkää se kuittitulostin asiakkaan puolelle, siten että se antaa kuitin asiakkaalle.
Seuraavan asiakkaan toimien alettua tulostin katkaisisi kuitin kokonaan ja pudottaisi roskikseen automaattisesti.
Tässä ratkaisi markettienkin kuitti showhun. - lkjlklkjl
Miksei sitä kuittia voi antaa asiakkaalle vaihtorahojen mukana? Ja sanonta "tarvitsetko kuittia" on kaikkein älyttömin kysymys myyjältä. Siitä tulee mieleen heti pimeä myynti.Jos asiakas maksaa maksupäätteellä, voi ojentaa kuitin asiakkaalle ja sanoa "kuittinne, olkaa hyvä".
- Juurikin näin
Juurikin näin, kuitin voi ojentaa ilman sen kummempia puheita asiakkaalle. Asikas ilmoittaa, jos ei tarvitse tai halua sitä ja voit laittaa roskiin.
- Haluan kuitin
Onko pizzerialla joku ketunhäntä kainalossa, jos kuitissa onkin pizzan sijasta myyty Lonkero? Ja alviksi laitettu sen mukainen 24 %. Ei kait ne huvikseen veroja maksa liikaa?
- adryhery
Kyllä on hyvin sinullakin asiat jos tuo on elämäsi suurin ongelma...
- paljastava kuitti
Hyvin on asiat. Maksan veroja ja laskutan ja tilitän alvit myynnin mukaan. Mutta haluan myös tietää, miten meitä veronmaksajia kusetetaan - jos tuossa on joku jippo.
Oletko joskus kuullut (*hläm)pizzeriasta, joka maksaa tarkoituksella liikaa veroja?
kysykääpä kuittia huoralta?antaako vai ei...
- lihavuus
antaa
- sdölfkjsdlökjf
Piruako sitä kuitin tarvetta kysellään? Kassa tulostaa kuitin ja antaa sen asiakkaalle vihtorahojen mukana tai ilman niitä jos on korttimaksu ja se on siinä.
Ja mitä v####a se kassalle kuuluu, TARVITSENKO kuitin vai ei? Haluan saada kuitin ostoksestani ja sillä selvä ja on oma asiani tarvitsenko sitä ja mihin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Näin Enter-napilla tehdään miljardi euroa - Helsingissä
"Ei se nyt niin kovin ihmeelliseltä näytä. Tavallinen nappi, musta muovinpala, joka kököttää parikymppiä maksavan mustan2318997- 695945
- 265548
Perussuomalaiset kirjoittaa vain positiivisista uutisista
Ei tarvitse palstaa paljon seurata, kun sen huomaa. Joka ainoa positiivinen uutinen Suomen taloudesta tai ylipäätään, ni465417Jätä minut rauhaan
En pidä sinusta. Lopeta seuraaminen. Älä tulkitse keskustelutaitoa tai ystävällisyyttä miksikään sellaiseksi mitä ne eiv405287Ben Z: "SDP ei ole ollut 50 vuoteen näin huolissaan velasta"
"– Olen ollut eduskunnassa noin 50 vuotta, eikä SDP ole koskaan ollut niin huolissaan velasta kuin nyt. Se on tietysti h935182- 624673
- 434337
Mitä luulet, miten Martina Aitolehti pärjää Erikoisjoukoissa?
Kohujulkkis, yrittäjä ja hyvinvointivalmentaja Martina Aitolehti on mukana Erikoisjoukot-realityssä. Erikoisjoukot on573666- 493315