Olen tälläinen alle 18v nuori jolla on atooppista ihottumaa ollut jo aivan pikkulapsesta saakka. Pienenä ihottumaa oli lähinnä käsi ja polvi taipeissa, mutta nyt 15 ikävuoden jälkeen ihottumaa on ruvennut ilmestymään kaulan alueelle, korvien taakse ja ranteisiin. Ja nyt hiljattain huomasin että sitä esiintyy myös peniksessäni. Haluaisin vaan kysyä että onko kellään ollut vastaavanlaista ihottumaa ja vi kkejä sen hoitoon? En uskalla käydä näyttämässä missään koska hävettää toi koko asia.
Apua ihottuman hoitoon??
2
159
Vastaukset
- En ymmärrä sinua.
Jaa, entäpä jos sinulla on syöpä. Vieläkö hävettää käydä näyttämässä? Kuole sitten pois kuljeksimasta. Mutta.
Lääkärit on sitä varten että he auttavat. Mene hakemaan neuvoja ja apua ihottumaasi. Paranet varmasti paremmin käytyäsi oikealla lääkärillä kuin saada täältä neuvoja. - parannusta.
Onko atopiasi allergiaa?
Kuuntele tämä:
[23.18] Paleo vs. THL:n viralliset ohjeet.
https://soundcloud.com/helsinki-paleo/helsinki-paleo-podcast-episode23
Atopia on yksi monista sairauksista, joiden edessä virallinen lääketiede on aivan voimaton. Näin sairausteollisuuden toimesta atopia onkin julistettu parantumattomaksi sairaudeksi. Totuus on kuitenkin ihan jotain muuta, sillä atopia on ainakin useimmissa tapauksissa täysin parannettavissa oleva ongelma. Itse asiassa jo hyvin pienillä teoilla voi saada aikaiseksi dramaattista apua tähän ikävään vaivaan. Jos itselläni olisi atopia, niin toimisin seuraavasti:
1. Huolehtisin riittävästä D-vitamiinin saannista. Aikuiselle tuo riittävä tarkoittaa 100 µg päiväannosta.
2. Atopia voi liittyä maksan vajaatoimintaan ja entsyymien puutokseen (etenkin lipaasi). Suosisin mahdollisimman paljon raakaruokaa ja rasvoista erityisesti kookosöljyä ja avokadoa. Maksaa voi hoitaa myös vähentämällä myrkkyjen käyttöä, ulkoilemalla enemmän ja myös maarianohdakkeen sekä voikukanjuuren avulla.
3. Gluteeniviljat pois! Tämän neuvon voi antaa melkein minkä sairauden kohdalla tahansa ja se toimii. Koita ja hämmästy.
4. Prosessoitu maito pois.
5. Ihmisille uskotellaan, ettei atopia johdu millään tapaa kivennäisaine- tai vitamiinivajareista. On kuitenkin erittäin tyypillistä, että atopiaa sairastavilla on tosi ankara vitaaliaineiden puute. Eli kannattaa harkita perusteellista tankkausta, jossa käyttää apuna esimerkiksi spirulinaa, chlorellaa, laadukasta viherjauhetta, runsaasti hyvää C-vitamiinia jne…
6. Valkoinen sokeri kokonaan pois ja tavallisen pöytäsuolan tilalle raffinoimaton merisuola.
7. Inkivääri ja kurkuma osaksi jokapäiväistä elämää. Ovat sen verran tehokkaita tulehdusten hillitsijöitä.
8. MSM!
Kuuntele tämä ohjelmapätkä:
29.09.13
Osa 1/5 (5:26)
Osa 2/5 (4:42)
http://www.terveydentukipilarit.fi/radio-ohjelma/mediasali/
Kannattaa huomioida, että mitään koetta ei ole olemassa, joka näyttäisin yliherkkyyden viljoille ja/tai prosessoidulle lehmänmaidolle.
Ainoa koe on oma välttämiskoe, jolla saa selville, jos viljat ja/tai maito ei sovi.
Iho on ihmisen suurin elin, joten EI ole ihan sama, mitä suuhunsa laittaa, vaikka niin kuvittelisi.
Kookosöljyä iholle ja sisäisesti:
http://www.primifit.fi/artikkelit/kookosoljy.html
Myydään markettien öljyhyllyssä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1881305
Anteeksipyynnöstä
Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän138893- 85842
- 51748
Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies
Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?50711Martinan tarve valehdella.
Miksiköhän Martina valehtelee niin paljon,onko hän tietoinen siitä että valheistaan jää useimmiten kiinni? Esimerkkinä t250609Stubb munasi - Suomessa kuuluu liputtaa Suomen lipulla
Presidentinlinnan ja Mäntyniemen salkoihin nostettiin sateenkaariliput lauantaina. Suurin osa kansasta ei varmasti pidä311590Olisitko oikeasti valmis rikkomaan
Perheesi? En haluaisi sitä, mutta ne on teidän välisiä asioita. Voin olla sinulle vain kaverikin… ei paineita. Minä kesk55579- 53564
Tumman vihreä mercedes
Mikä se on tuo kylää ympäri ajava vihreä mercedes, takakontti tärisee kuin hullu ja välillä kylän juoppojakin kuskailee,7560