luin tekstareita..

loppuuko tämä

Tein väärin ja luin miesystäväni puhelimen viestit. Kärsin mustasukkaisuudesta. Mieheni on vakuuttanut minulle että hänellä ei ole mitään muuta tekemistä exänsä kanssa kuin lasten pakolliset asiat mitkä on hoidettava. En ole sataprosenttisesti luottanut tähän ja menin rikkomaan lakia ja lukemaan tekstiviestit. En pitänyt lukemastani. Oli tsempattu toista osapuolta liittyen urheiluharrastukseen ja muutenkin viestitelty muusta harrastukseen liittyvästä. Oli myös oltu henkisenä tukena eräässä asiassa. Ei mitään romanttista mutta kuitenkin toisen huomioimista. Samoin oli kyselty muuta asiaa joka liittyy työpaikkaan eikä kuulu lasten asioihin sekään. Nämä eivät ole mitään sellaista että heillä olisi suhde mutta kuitenkin toisin kuin mitämies on minulle heidän väleistää kertonut ja antanut ymmärtää. Miten minun tulisi toimia? Olen aika syvästi pettynyt. Osa luottamuksesta on mennyt vaikka tiedän järjellä ajateltuna että ei mitään ehkä ole muuta tapahtunutkaan. Jos kerron tästä miehelle niin tietenkin paljasta oman virheeni. Tavallaan kyllä haluaisin kertoa ja kysyä miksi hän on valehdellut. Minua muutenkin on haitannut tällainen suhde missä mies on exän kanssa päivittäin tekemisissä vähintää puhelimella ja asuvatkin tosi lähellä toisiaan ja minä kauempana. Monta kertaa olen ajatellut että en jaksa enää ja nyt tuntuu taas siltä. Mitä te tekisitte?

5

520

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kirsi88

      TIEDÄN TUNTEEN!

      ..Ekan kerran luin mieheni facebook viestejä eksänsä kanssa, kun olimme "pyörineet" toistemme seurassa vasta hetken aikaa.. Epäilys vain vei voiton. Noh, sieltähän paljastui kuinka oli mm. kehunut ex naisen kuvaa (jossa hän on nykyisen miehensä kanssa), että kuva on kaunis, jos miehen rajaa pois!!, hohhoillut elämäänsä muutenkin, lainannut rahaa.. Suutuin ja uhosin, että meidän juttu on tässä ja että en siedä moista..

      Nooh, mies sai minut jollain ihmeen tavalla uskomaan, että rakastaa vaan mua plaaplaaplaa, ettei ole eksään mitn tunteita ja ovat vain yhteyksissä lapseen liittyvissä asioissa..

      Tänään n. vuosi edellisestä "ex-kärystä", luin taas miehen viestit eksälle.. Siellä oli totta kai paljon lapseen liittyvää, mutta myös tyyliin: ""Paljon on elämässä tapahtunut asioita mistä olisi kiva puhua kanssasi muutenkin kuin facebookissa!?!?!?", kyselty vähän väliä miten menee, miten koulussa jne.. VI**UAKO SE SEN AKAN KANSSA HALUAA MISTÄÄN PUHUA?? Ymmärrän että heillä on yhteinen lapsi, vaan minusta tuo vaikuttaa enemmän siltä, ettei hän osaa päästää exästään irti tai jotain..

      Silti mies sanoo mulle, että haluaa olla vain minun kanssa jne. EN USKO! Sanat vastaan teot vaan ei täsmää! ..Olen varmaan vainoharhainen, mutta mielestäni minun ei tarvitse moista kestää :( En luota enää tippaakaan koko mieheen.. mutta en vai saa itseäni revittyä irti suhteesta! Aina ko. aiheesta riidellessämme olen AIVAN VARMA että nyt tämä pelleily minun kustannuksella saa loppua, mutta pian huomaan olevani taas samassa tilanteessa..

      En osaa sanoa mitä pitäisi tehdä, kun itse painin saman asian kanssa.. Tsemppiä meille!

    • erwfw

      Kiitos! Voimia sullekin. On tämä vaan tämmöistä.. Haluaisin tavallaan jättää miehen mutta olen niin kiintynyt että en pysty. Hyvät ominaisuudet vie tällä hetkellä voiton..

    • Kirsi88

      Joo, sama minulla. Epäilen kokoajan mieheni tunteita minua kohtaan :( Mutta miksi hän kanssani asuisi, jos en kelpaa.. Tiedäppä hänestä. Ahdistavaa!

      Yritän unohtaa koko asian, mutta TIEDÄN että hän jatkaa kuitenkin viestittelyä yms. exälleen.. AARGH!

      Voi kun osaisi lukea mieheni ajatukset :P

    • JiiMars863

      Mulla myös aika samanlainen tilanne. Olen lukenut mieheni tekstareita ja niistä on paljastunut kaikenlaista... mm. että välit exään on läheisemmät, kuin mitä hän mulle väittää.
      Olis kiva vaihtaa ajatuksia enemmänkin, kun julkisesti ei uskalla kaikkea paljastaa.
      [email protected]

    • miesvainpks

      samansuuntaista mutta niin että nainen sitä tekee, mutta olen päättänyt olla ajattelematta asiaa. Muuten tulee vain hulluksi.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Yh:n pihalla aina eri auto

      Ompa jännä seurata ohiajaessa, että millainen auto on nyt erään yksinhuoltajan pihassa. Näyttääpä siellä taaskin olevan
      Suomussalmi
      132
      3144
    2. Pääsiäisen terveiset kaivatullesi

      kaivatullesi tähän alas 💕💕
      Ikävä
      223
      2981
    3. En vittujakaan enää välitä sinusta nainen

      Toivottavasti en näe sinua enää koskaan. Jos näen, niin en ole näkevinäni. Et merkitse minulle enää mitään.
      Ikävä
      79
      1936
    4. Olet minua

      vanhempi, mutta se ei vaikuta tunteisiini. Tunnen enemmän kuin ystävyyttä. Olo on avuton. Ikävöin koko ajan. Yhtäkkiä va
      Ikävä
      77
      1579
    5. Exän käytös hämmentää (taas)

      Osaisivatko palstan herrat kenties helpottaa tulkitsemista? Toki naispuolisetkit saavat antaa tulkinta-apua, mutta nyt k
      Sinkut
      239
      1427
    6. Milloin se sitten

      On? Se oikea hetki kun kerrot sille naiselle mitä tunnet häntä kohtaan?
      Ikävä
      48
      1148
    7. Miksi sä olet jatkanut tätä näin pitkään?

      Kerro tai vaikene iäksi
      Ikävä
      99
      1041
    8. Helena Koivun rikosrekisteri

      Kasvaa. Tällä kertaa murtautuminen...😁
      Kotimaiset julkkisjuorut
      115
      984
    9. Sä tiedät rakas

      Mitä toivon. Olisit vain rohkea ❤️
      Ikävä
      58
      968
    10. Onko Kuhmossa salapareja

      Eli varattuja joilla salasuhde tai suhteita
      Kuhmo
      11
      890
    Aihe