Kumpi parempi?

Ei löytyny näile merkeille omaa palstaa joten ajattelin josko tänne kuulusi. Siis ajatuksena olis ostaa McLaren tai Koenigsegg sunnuntaiautoksi. Mitenkäs huollot noissa ja kulutus? Lähteekö pakkasella käyntiin? Yritin laittaa tuonne valmistajalle sähköpostia mutta ei ole kuulunu mitään, siksi palstalaisilta kyselen vähän kommentteja ennen ostoa. Kiitos asiallisista kommenteista.
9138
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Atomin Ariel 8 koneella sopii kaltaisellesi massihenkilölle rapakelillä, voi sitä ajamisen riemua kun kaikki paska tieltä tulee syliin 300 km/h:ssa.

Äänestä

Milläs arkena sitten ajelet?

Äänestä
  • No en ainakaan audilla. Mutta vastaa kysymykseen, toimiiko noi pakkasella ja viekö paljon bensaa? Onko kalliit vakuutusmaksut?

    Äänestä

Vanhalla hiacella? Sellaisella joka on unohtunut afrikan lastista?

Äänestä

Minäpä ajelen vitolla jota tosin ei oteta afrikaan, joten paalin menee kun kukaanhan ei näitä juuri osta.

Äänestä

McLareni lähtee kuin palmun alta kelillä ku kelillä. Osta se. Ja on pieniruokainen.

Äänestä

Mjissä nämä Mjaclaren ja Kjönisegg ovat pjarkkeerattu. Ajattelin tulla illalla trailerin kanssa käymään, ne on mjyyty Pjietarissa eteenpäin. Olisi hakeminen helpompaa jos jätä ovet auki ja avaimen vjirtalukkoon.

Äänestä

Oman kokemukseni perusteella Mersun SLS AMG olisi hyvä sunnuntaiauto. Kannattaa vakavasti harkita. Kävin tunnin koeajolla ja SLS tuntui hyvältä.

Äänestä

Ja, höpö-höpö! Aloittaja on sama persaukinen pikku poika, joka tässä taannoin muka haikaili Maybachin perään. Vai, että oikein laitoit sähköpostia valmistajalle. Ajelehan muutama vuosi sillä mopollasi ja käy ammattikoulu kunnialla loppuun ja eikun tienaamaan. Niin ei sitä tiedä, vaikka joku päivä kenties ajokortin saatuasi saat hankittua vekselivetoisen corollan vaikka.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


60kk, ilman kässäriä kirjoitti:

Ei löytyny näile merkeille omaa palstaa joten ajattelin josko tänne kuulusi. Siis ajatuksena olis ostaa McLaren tai Koenigsegg sunnuntaiautoksi. Mitenkäs huollot noissa ja kulutus? Lähteekö pakkasella käyntiin? Yritin laittaa tuonne valmistajalle sähköpostia mutta ei ole kuulunu mitään, siksi palstalaisilta kyselen vähän kommentteja ennen ostoa. Kiitos asiallisista kommenteista.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu