Kannabis - törkeää tiedottamista Yleltä!

Meillä maalla ei tuota käytetä, eikä siitä puhuta. Nyt televisio suorastaan tuo tarjolle tuon huumeen. Meidän nuoret tässä kommentoi, miten kiva juttu tuo olisi.

Ja jos olisin tuon open pomo, niin potkut antaisin heti! Varsinainen typerys!
2103
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Miksi jotkut jaksaa AINA valittaa kaikesta mitä Yle lähettää? Ei Ylen tarkoitus ole houkuttaa ihmisiä tuon laittoman aineen käyttöön vaan luoda vain keskustelua!

Miksi te Ylestä valittajat ette ikinä valita mistään mitä maikkari suoltaa?

Äänestä

Niin huono provo että olen ylen pettynyt.

Kun oikein yrität, pystyt varmasti parempaankin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Yleen pettynyt Äiti kirjoitti:

Meillä maalla ei tuota käytetä, eikä siitä puhuta. Nyt televisio suorastaan tuo tarjolle tuon huumeen. Meidän nuoret tässä kommentoi, miten kiva juttu tuo olisi.

Ja jos olisin tuon open pomo, niin potkut antaisin heti! Varsinainen typerys!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu