Mäntyhotelli

Iltasanomat kertoo, että venäläiset närkästyivät Mäntyhotellin isännänviiristä luullen sitä Ukreinan lipuksi. Tästä johtuen hotelli poisti ko. viirit salosta. Tuo syvä kumarrus Venäjään päin oli mahtava pyllistys koko pohjoismaalaiselle demokratialle. Eiköhän sovita, että jätetään Mäntyhotelli kokonaan venäläisten käyttöön. Suomalaisille on muitakin paikkoja.
151188
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 15

Vanhimmat

On sanonta. Maassa maan tavalla.
Venäläinen närkästyy jostain asiasta niin suomessa ollaan heti polvillaan.

On typerää hävetä omaa tunnusta eli tässä tilanteessa lippuaan.

Äänestä

Jos se oli jokin hurrilippu on syytäkin ottaa alas, me suomalaiset olemme tässä samassa rintamassa venäläisten kanssa.

Äänestä

Iltasanomien päivitys juttuun 4.3.-14 klo 23:59 Toisin kuin jutussa aiemmin luki hotelli ei poistanut viiriä pihaltaan.Viiri otettiin siksi aikaa alas kun turisteille näytettiin , minkälaisesta viiristä on kyse.

Äänestä

Mitä vittua se iltasanoma sitten sekoilee. Millainen liipasin herrkkä toimitaja siellä on

Äänestä
  • Selvittäisit urpo edes sen paikan oikean nimen.

    Äänestä

  • Pelle. Liipasiherkkä on yhdyssana. Oletko amis ?

    Äänestä

  • Tradenomi1 kirjoitti:

    Pelle. Liipasiherkkä on yhdyssana. Oletko amis ?

    Onko tradenomi1 luki häiriö Liipasiherkkä ja liipasin herrkkä katso ärrien määrää.
    Oletko oppikoulun ohi juossut ?
    Täytyisi vähän itseensä tarkkailla ensiksi sinullakin on pisteet ihan väärissä paikoissa.
    Ei ole yhden sanan lauseita esim. Pelle. Liipasi..... jne.

    Menehän takasi sinne koulunpenkille niin viisastut :D

    Äänestä

  • Tradenomi1 kirjoitti:

    Pelle. Liipasiherkkä on yhdyssana. Oletko amis ?

    Puhuuko pyhtääläinen amiksista. Eihän siellä ole edes lukiota, saati ammatillista oppilaitosta.

    Äänestä

Voi percele mitä pässejä, mut niitähän nyt Pyhtäällä riittää!
Vai että oikein turistit närkästyi?
Milloinkohan suomipoika oppii, että toverit ei tottele kuin lyijyä, niillä ei ole mitään kohtuullisuutta tai varsinkaan kohteliaisuutta tai vieraskoreutta.
Täällä kumarrellaan vaan jos jonkun roposen sattuu saamaan - niinkuin nyt keisarin ajoilta lähtien.
Wittu mitä pascaa.

Äänestä

Mäntyniemen johtaja on kuulemma kysynyt Putinilta, että voiko se liittyä Venäjään Krimin kanssa samman aikaan.

Äänestä

Jos käyttää krimiturkkia, niin tulkitaanko se neuvostovastaiseksi eleeksi?

Äänestä

Voi veljet venäjän. Toverit verrattomat.

Äänestä

Mäntymotelli boikottiin, omistaja on vieraan vallan kielen ja kulttuurin ihailija, pakkoruotsittaja!

Suomessa pidetään Suomen liput salossa!

Äänestä

Jospa mentäis kaikki vaan sinne ihan kuin ennenkin, mutta närkästytään venäläisturisteista. Täytyyhän niiden poistua, kun ollaan niin närkästyneitä!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


nuoleskele rauhassa kirjoitti:

Iltasanomat kertoo, että venäläiset närkästyivät Mäntyhotellin isännänviiristä luullen sitä Ukreinan lipuksi. Tästä johtuen hotelli poisti ko. viirit salosta. Tuo syvä kumarrus Venäjään päin oli mahtava pyllistys koko pohjoismaalaiselle demokratialle. Eiköhän sovita, että jätetään Mäntyhotelli kokonaan venäläisten käyttöön. Suomalaisille on muitakin paikkoja.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu