Karvaiset kätöset

18397
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 18

Vanhimmat

Pyhäjärven hallituksen tavoittelema voitto käräjillä heikkeni heilahtamalla.

Rinnevaaralla ei ollut Lahden käräjäoikeuden mukaan vakinaista virkaa Heinolassa, ja kas kummaa tähänhän ovat Tikanmäen useammat eri valitukset nojanneet "että Rinnevaara ei voi pitää kahta vakituista virkaa yht aikaa itsellään; Pyhäjärvellä ja Heinolassa." Toistan; Tikanmäki on vedonnut että Rinnevaaralla on vakivirka Heinolassa.
Vaan eipä ollut.

Nyt sitten vaan Jukka-poika ja muu perheväki syövät kiltisti yhdessä keittämänsä jahtikeiton.

Äänestä

Nyt näette. Eivät nämä ole pitämässä Rinnevaaran puolta todellisuudessa. Käyttävät häntä vain lyömäaseena ihan omiin tarkoituksiinsa.

Äänestä

Nyt Tita Rinnevaara on kutsuttava pikaisesti takasin. Nyt on loputtava tämä rahan syytäminen ulos pitäjästä . HERÄTKÄÄ HALLITUS. Lapsellista toimintaa uskoa kepulikonsteihin ja päätöksiä tehdä liukuhihnalta periaatteella kun muuta mahdollisuutta ei ole.

Äänestä

Lisää riitoja ei täällä tarvita. Ihan osaavat omasta takaa. Ystävät ovat muuttuneet pahemman kerran ilveilijöiksi ja suun soittajiksi.

Äänestä

Ei todellakaan,kaikki oli vain pahaa unta.

Äänestä

Paras olisi kutsua Tita Rinnevaara hoitamaan virkaansa Pyhäjärvelle.

Kyllä on heppaset perusteet Heinolassa.

Taitaa OTL olla puikoissa?? kas se HV? siellä lahdessa.

Äänestä

Uskokaa jo Pyhäjärvi men kaaostilaan muutamassa kuukaudessa.

Äänestä

Niin män. Hankilan ja Tikanmäen esitysten ja "taustajoukkojen" suhmuroidessa, jotka nyt ovat keulilla johdosta.

Äänestä

Eikös se ollut joku toinen henkilö,kylillä puhuivat.

Äänestä

Ei todellakaan ole virkaa meillä.

Äänestä
  • Virkamieslain mukaan on virka, joten.....

    Äänestä

sinulla ei ole, painu hittoon määkymästä vanhapiika.

Äänestä

Ihan tosissaan on pakko sanoa;
- valtuuston puheenjohtaja ei kykene ei hoida arkokkassti puheenjohtajuutta
- hallituksenj puheenjohtaja käyttää lakiasianajotoimistoa ihan omilla päätöksíllään.
- Hankilan korvaus ilman oikeudetta ( 24 000 euroa??) Hirveää yhteisten varojen käyttöä.
- Miten on mahdollista , että vt. kj VT kj keskustelee asianajotoimiston lakimiehen kanssa ihan samasta Pyhäjärvi-tilanteesta???
Selvittäkää koko paska!!!

Pakko on pyytää , että- selvittä-kää asia. Ei ole oikein, että puoluepolitiikan kanssa hoidetaan yhteisä asioita niin, että tilintarkastjan asema tässä tilanteessa?? huomioidaan virallisesti.,

Äänestä

Jos eroaa virasta silloin ei ole virkaa missään. eropaperin kaikki näki,mutta jos eropaperia on peukaloitu jälestä päin Kaupunki tulee varmasti vaatimaan korvauksia tapahtuneesta asianomaisilta,summa lienee "huomattava"

Äänestä

No katsotaan muutama vuosi eteenpäin.

Äänestä

hyvät päättäjät. Antakaa poliisille: Ihan oikeasti "tutkintapyyntö" -- ei se ole sen suurempaa. Virkavalta tutkii ja siinä se on. Ei kannata hämmentää sinun ja minun mielipiteen kesken, ei meidän, ei teidän mielipiteiden kesken. Virkavalta selvittää, onko käytetty kaupungin varoja yksityisten oikeusasioiden hoitoon.

Äänestä
  • Nimenomaan. Virkavalta asialle ja homma alkaa toimia.

    Äänestä

Asiayhteydestään irrotettu televisiohaastattelun lausunto:

"Tämä, ilman sitä poliittista osaamista, mitä minä nyt olen ollut Toholammilla, jos minä en olisi ollut, niin minä olisin hullu tutkituttanut tämän jutun."

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Ei sieltä, mutta.. kirjoitti:

Kostokomppanialle ilouutinen, varoitus samalla

http://www.kaleva.fi/uutiset/kotimaa/tita-rinnevaara-ei-saa-korvausta-heinolalta/658192/

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu