Onkohan vielä vvo taloihin edullisempia laajakaistoja. Mistä niistä saa tietoa?
VVO laajakaista
4
368
Vastaukset
Tervehdys "VVO"
Meiltä saat lisää infoa joko soittamalla nroon 0800 133 133 tai tästä linkistä pääset tarkistamaan minkälaista hintaa on tarjolla kiinteistösopimuskohteeseen ja mikä on taloyhtiölaajakaista: http://bit.ly/1iePHE3
Kysy pois lisää, jos mieleen heräsi jotain. Olen käytettävissäsi :)
Selene@SoneraPartio- VVO nettisivulta
http://www.vvo.fi/laajakaista/ on VVO:n jakamaa infoa
- oikeastaan sieltä
ohjataan taas soneran sivuille. Tuota vvo laajakaistaa ei taida olla ihan joka vvo talossa. Kaikilla se ei kuulu vuokraan.
Soneran nettisivuilla ei voi oikeastaan hoitaa mitään muuta kuin liittyä uutena asiakkaana ? - Tee oma sopimus
oikeastaan sieltä kirjoitti:
ohjataan taas soneran sivuille. Tuota vvo laajakaistaa ei taida olla ihan joka vvo talossa. Kaikilla se ei kuulu vuokraan.
Soneran nettisivuilla ei voi oikeastaan hoitaa mitään muuta kuin liittyä uutena asiakkaana ?Ihan oikein siinä tapahtuu: Sopimus on tehtävä Soneran kanssa, jos Soneran rakentamaa taloyhtiön laajakaistaa aikoo käyttää. Taloyhtiöllämme on sellainen ja perusnopeudesta 10/10M menee Soneran lasku taloyhtiölle, joka laskuttaa sen osakkailta laajakaistavastikkeen muodossa.
Asukas tekee sopimuksen Soneran kanssa ja yhteys kytketään vasta sopimuksen teon jälkeen käyttöön. Tämä siksi, että asukas pääsee hallinnoimaan yhteyttään ja jos myöhemmin haluaa nostaa nopeutta, niin se onnistuu Soneran omien sivujen kautta. Nopeuden nostosta tulee sitten lasku asukkaalle. En tiedä VVO:n käytäntöä, mutta Soneralta asia selviää, sillä heillä on kiinteistön sopimustiedot.. Kun sitten muuttaa pois, niin kannattaa muistaa purkaa laajakaistan sopimus, ettei linja jää vapaaseen käyttöön seuraavalle asukkaalle.
VVO on tehnyt perussopimuksen Soneran kanssa eikä ole enempää mukana asuntoon liittyvän sopimuksen teossa. Asukas tekee siten henkilökohtaisen sopimuksen, jonka ehdot löytyy Soneralta. Kannattaa soittaa asiakaspalveluun tai käydä Soneran palvelupisteessä (=myymälässä).
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka Purran kaudella nousi bensan hinta yli 2 euron
Muistatteko kuinka edellisen vasemmistohallituksen aikana, ns. Marinin aikakaudella, bensiiniä sai 1,3 euron litrahinnal1705041Veli Sofia teki urosmehiläisen työn
Paljastaessaan kuinka TPS:ssä ei joukkuehenki toimi sooloilijoiden vuoksi, jonka takia koko seura ei pärjää kilpailussa243649Mitäs nyt sijoittajat?
Pörssit laskevat maailmalla Iranin sodan takia ja muutenkin ovat olleet Trumpin vallan alla epävarmat. Ainoa, mikä on no1713457Hjallis Harkimon, 72, Jasmine-rakas, 37, paljastaa suhteen alusta: "Vähän..."
Liikemies, kansanedustaja Hjallis Harkimo ja tuottaja-juontaja Jasmine Pajari ovat pariskunta. He asuvat yhdessä Sipooss412971Unisex-vessat
Ahdistaa. Miksi kaikki pitää tasapäistää tasa-arvon nimissä? Tasa-arvo on sitä, että kunnioitetaan sukupuolien erilaisu1082719Sosiaalidemokratia romahtanut kautta maailman
nuoret eivät enää kannata järjetöntä aatetta, joten demarien täytyy hakea kannattajia mamuista. Ruotsin sos.demit jo kie302086Jäit kiinni siitä
että katselet minua. Käänsin pääni, minäkin etsin sinua, ja meidän katseemme kohtasivat. Eikä se haittaa - molemmat ky121934Jutta Larm, 52, haluaa kumota tämän piintyneen ikämyytin
Oletko samaa mieltä? Jutta Larm on 52-vuotias ja tehnyt pitkän uran yrittäjänä. Hän haluaa kumota tämän piintyneen ikämy191915Vastuun ottaminen omasta hyvinvoinnista
Olen huomannut tuttavapiirissäni ihmisiä, joilla on mt-diagnooseja. Sen sijaan, että millekään asialle yritettäisiin teh1571554Henri Alen tilittää yllättäen Vappu Pimiän uudesta MasterChef -pestistä: "Vaikka hän ei..."
Vappu Pimiä on uusi MasterChef Suomi -tuomari. Hän liittyi uudella MasterChef Suomi -kaudella arvovaltaiseen tuomaristoo121515