Moni meistä senioreista ymmärtää mistä tuossa on kysymys ja sanoisin
meillä Suomalaisilla ei ole varaa härnätä ärhentelevää suurvaltaa ja pilata
maittemme välisiä suhteita.
Meillä on puolustusministerinä äärettömän röyhkeä suomenruotsalainen
RKP:läinen pojannaskali jolla on virka nousut jo yli hiusrajan ja hän yrittää
esittää jotain provokaatiomaista ruotsalaisuuttaan venäläisille.
Esittäisin jo sitä että tuo paskahousuinen tyyppi laitettaisiin ruotuun ja potkut persuuksille sillä meillä ei ole varaa tuontyylisille esittäjille jotka eivät käsitä
mitä saavat aikaan tuolla tempuillaan.
http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/art-1288660780502.html
Puolustus(!)ministerimme Carl Haglund pukeutui Ukrainan väreihin!
RKP:n ministeri Ukrainan väreissä!
6
172
Vastaukset
- Ja sonta haisee
Ministeri Elisabeth Rehn luonnehti Yleisradiossa Carl Haglundia ”reippaaksi pojaksi”.
Mutta tällaisessa tilanteessa Suomi tarvitsee todennäköisesti enemmän aikuisia
miehiä ja naisia kuin näitä paskathousussa poikia. - sergei
tuli sille kakka housuihin ja perui tapaamisen. olisi voinut puhua asioista selväksi paikan päällä. sen sijaan uskalsi vaan laittaa nettiin kuvan, samalla tavalla nuoret teinitytöt esittelee laukkujaan yms sälää blogeissaan. ylen ohjelmassa vastaessaan kysymyksiin katsoi välillä toisen pellen suuhun, ei ollut yhtään itsevarmuutta, enkä saanut mitään selvää. samaa porukkaa koko lafka.
- sergei
nyt kyllä hävettää koko maan puolesta, kun tuommoista porukkaa ohjaa suomalaisia. puolustusministerille tuli kakka housuihin, ei keksinyt muuta kuin ukrainan värinen kravatti kaulaan, todella lapsellista!!! puolustusministeriltä en odottanut millään. sen kyllä piti tietää muita paremmin, että kyseessähän on suurvaltojen geopoliittinen riita ukrainan areenalla. usa on ostanut opposition pellet valtiopaikkoihin, venäjä yrittää puolustaa paikallisen väestön intresseja ja ukrainalaiset eivät voi tehdä mitään. eu:lla ei ole mitään asiaa ukrainaan eikä sitä tarvita eu:hun, riittää kreikat, romanit ja muut kerjäläiset ruokittavaksi. paha virhe. ukrainalainen on osa suurta venäjää ja ukrainalaisen mentaliteettiä ei voi muuttaa. sitä ei tule koskaan eurooppalaista.
- Anja Koivistoinen
ELIITTI JONKA SUOMI ON ANSAINNUT!
Sanotaan, että jokaisella kansalla on sellaiset johtajat , jotka se ansaitsee.
On kyllä vaikea uskoa, että Suomen kansa olisi ansainnut nykyisensä.
Suuren ja mahtavan varjosta suuren ja mahtavan syliin.
Suomi luopui itsemääräämisoikeudestaan ja itsenäisyydestään ällistyttävää vauhtia, vajaassa kolmessa vuodessa. Maan johdon ratkaisut 1992 - 1994 veivät jäsenyyteen Euroopan Unionissa ja panivat pisteen Suomen itsenäisyyden lyhyelle historialle. Suomen kansa siis jaksoi kestää suvereenin ja täysivaltaisen valtion elämää tasan 77 vuotta.
Suomi loikkasi suuren ja mahtavan Neuvostoliiton varjosta suoraa päätä varautumatta suuren ja mahtavan Eurostoliiton syliin.
Nykyinen johtajasukupolvi maan kaikissa valtapuolueissa on perin pohjin EU-korruptoitunut. Uusi johto on välttämätön, jos Suomi aikoo jäädä kansakuntana henkiin.
Keijo Korhonen:
Suomi tarvitsee ulkopolitiikan ylösnousemusta.
Suomi tarvitsee uudet suhteet uuteen Venäjään.- Karjalan ukko
Ihmettelen sitä, että meillä Suomessa on näitä kahjoja jotka pitävät
että ruotsi olisi jokin turvallisuuden antaja meille Suomalaisille.
Viime sodan aikana Ruotsi oli suojassa ja yritti olla mieliksi saksalaisille
antamalla rautamalmia Hitlerille ja me suojasimme Itäpuolen niin eipä
siinä ruotsalaisilla ollut hädäpäivää ja sama olisi tilanne nykyisinkin.
Muuten täällä palstalla on näitä miinuspellejä jotka on selvästi RKP:n
vahtijoita joille tärkeintä on ruotsalaisuus ja Suomi on heille pelkkä vitsaus.
- Paljon korjaamista
Meidän puolustusministerillä on semmoiset luulot, että ruotsi on maailmannapa
ja ruotsia seuraamalla saamme olla turvassa.
Tämä pojannaskali Haglund on rohjennut ruveta jopa uhittelemaan ja esittää
Venäläisille mieltään meidän suomalaisten kustannuksella.
Pitäisin nyt, että olisi aika antaa potkut tuolle ruotsitus mieliselle paskahousulle
ja valita mies tuohon tärkeään virkaan ennenkuin koko Suomen maine on mennyttä.
Onko oikein että ministerit menevät naapurimaihin esittämään mieltään
kuten teki ministeri Arhinmäki heiluttelemalla homolippuja venäjällä?
Onko tuo mies mikään ministeriksi ja kulttuurin esiintuojaksi vaan sanoisin
että on pelkkä juopporetale joka antaa vääränkuvan meistä Suomalaisista.
Muutenkin koko hallitus on esittänyt kokonaisuutena sen lapsellisuutensa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persuja ei aluevaltuustoissa näy
Ei tunnu persuja paljon paikalliset asiat kiinnostavan, vaan ainoastaan ulkomaalaiset, joku Israel ja Trumpin fanitus.973998Päivän Riikka: Uudenkaupungin autotehdas hiljeni
Näin ne 100 000 uutta pysyvää ei-tempputyötä yksityiselle sektorille tämän hallituksen ansiosta syntyy. Työntekijöille j973347Riikka vie Suomen kohta ykköseksi työttömyyskisassa
Espanja: 10,5 % Suomi: 10,3 % Ruotsi: 9,3 % Kisa on tiukkaa, mutta Riikalla hyvä draivi päällä. Vasemmistolaisen päämin1312668Miten juhlitte ensi lauantaina?
Se on kalenteriin merkitty juhlapäiväksi, niin sitä kai kuuluu juhlia.2442180Laita tunniste josta kaivattusi tietää sun kirjoittavan täällä
Joku yksilöity yhteinen juttu joka on sun ja kaivattusi välillä. Tuntomerkkinä esim. punainen pipopää, tonttu-ukko tai m961957Varusmiehen kuolema
Ei ollut vahinko, ei aiheuttanut vaaraa muille, eikä ollut rikos, mitä jää jäljelle? Oliko kyseessä oman käden kautta lä1001883Mikä ihme teitä savolaisia tuossa
p*rs*reiässä niin kiinnostelee? Että siitä pitää päntönnään huutaa.211829- 1151673
Kumpaan rahat, mummojen vaippoihin vai Nalle WahIroosille?
JOS siis sinä saisit päättää?11331- 571242