Lastensairaala on RKP:n HANKE .

Näin saadaan RKP-läisille suojatyöpaikkoja. Rahot joita kerään mennöö RKP:n säätiöiden tileille.

Lasten hoitaminen sujuu yleisissä laitoksissa.
5<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Niin moni muukin julkinen hanke on olemassa tarjotakseen suojatyöpaikkoja. Moni valtion laitos on turvotettu isoksi jotta hyvät veljet saisi viran. Veikkaus Alko Kela jne. Pahimpia ovat moku- ja kehitysyhteistyöjärjestöt. Loisia yhteiskunnassa.

Äänestä

Eihän Berner ole ruotsalainen sukunimi. Tuo hanke on laajempi, ja tähtää hyvinvointiyhteiskuntien romuttamiseen, olivatpa ne sitten suomen-, ruotsin- tai minkä tahansa kielisiä.

Toki ruotsalaisen sukunimen omaavia henkilöitä on tuon Bernerin johtaman kampanjan takana, ainakin henkisesti, esimerkkinä Björn Wahlroos.

Todella moraalitonta, mitä Anne Berneriltä voi odottaakin, on suomalaisten auttamishalun käyttäminen vastakkaiseen tavoitteeseen, eli välinpitämättömyyden lisäämiseen.

Äänestä

Jos ootta laittaneet niin vaatikaa takaisin kun ovat teitä huijanneet.

Äänestä

Kyllä tuon lastensairaalan pitää valtio pakkolunastaa tuolta säätiötä pois kun huijasivat hyväntekeväisyydessä kansalaisia kun eivät kertoneet kaikkea.

Äänestä

Hurrit ei hurmaa eikä linna lannista

Äänestä

Kommentoi aloitusta


on härskiä. kirjoitti:

Näin saadaan RKP-läisille suojatyöpaikkoja. Rahot joita kerään mennöö RKP:n säätiöiden tileille.

Lasten hoitaminen sujuu yleisissä laitoksissa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu