saatte tuomion vakoilusta, hakkeroinnista, painostamisesta, omaisuuden tuhoamisesta ym. ja joudutte maksamaan korvauksiakin...
Eikö yhtään pelota?
8
142
Vastaukset
- ???
?
- **¨¨¨
Sattui eilen silmään tuo kirjoitus.. Niin.. Tuota minäkin olen jo jonkin aikaa ihmetellyt.. Mutta.. Itse he ovat vastuussa tekemisistään, ei kukaan muu.
- Ikäviä ihmisiä
Ne vakoilijat ovat omissa ammateissa. Itsekin olin yli 20 vuotta vakoilun uhri. Ja se on jatkunut vaikka varsinaiset naisvartiat ovat jo poissa, virtuaalivakoilu on jatkanut.
- **¨¨¨
Ikäviä ihmisiä kirjoitti:
Ne vakoilijat ovat omissa ammateissa. Itsekin olin yli 20 vuotta vakoilun uhri. Ja se on jatkunut vaikka varsinaiset naisvartiat ovat jo poissa, virtuaalivakoilu on jatkanut.
Luulen et ne tyypit ei taida käydä minkäänlaisessa työssä.. Paremminkin jotain rikollisia ja mielenterveysongelmaisia jos jotain..
- Cccs;)
**¨¨¨ kirjoitti:
Luulen et ne tyypit ei taida käydä minkäänlaisessa työssä.. Paremminkin jotain rikollisia ja mielenterveysongelmaisia jos jotain..
Luulet väärin. Ne tyypit ovat oikeassa virassa ja hoitavat vakoilun "varsinaisen" työn ohella. He ovat kyllä ämätöörejä kun heillä on heikko vakoilutaito. Ehdotan heille käymään kurssilla parantamassa omaa vakoilutaitoa;)
- jokoontakavarikoitu
Suunnitelman esikoisvaiheessa on vain pieni toteutettava ongelma; kaikkien Sveitsin ja Luxemburgin varat olisi takavarikoitava Suomen valtiolle pankkien holveista.
- alreadyseenit
No vastaan sitten kysymykseen että mikä pelottaisi: kuolema ei pelota yhtään, eikä mikään uhkailukaan mitenkään edes perheenjäsiäkään uhkailu, koska olen elänyt jo niin kauan että, mun minun olisi aika kuollakin jo, mutta Jumala ei anna kuolla.
On jotain kai tehtävää vielä elämässäkin... on sanontakin minun tyyppisistä ihmistä, Death Wisher tai Ku Klux Klan Dragon, sama asia. - kiitostarjouksesta
Joo Monacossa sijaitsevaan linnaan voisin mennä asumaankin, kunhan ruokatarjoilu ja muu huolto on kunnossa henkilökunnan puolesta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Eutanasia - miksi eläimelle sallitaan armokuolema, mutta ihmiselle ei?
Olen pitkään ihmetellyt yhtä asiaa Suomessa. Kun koira kärsii parantumattomasta sairaudesta ja kovista kivuista, eläinlä2811538Veli Sofia teki urosmehiläisen työn
Paljastaessaan kuinka TPS:ssä ei joukkuehenki toimi sooloilijoiden vuoksi, jonka takia koko seura ei pärjää kilpailussa604119Unisex-vessat
Ahdistaa. Miksi kaikki pitää tasapäistää tasa-arvon nimissä? Tasa-arvo on sitä, että kunnioitetaan sukupuolien erilaisu1253335Sosiaalidemokratia romahtanut kautta maailman
nuoret eivät enää kannata järjetöntä aatetta, joten demarien täytyy hakea kannattajia mamuista. Ruotsin sos.demit jo kie2012655Miksi Seta ja Sofia Virta ei vaadi muslimeita kunnioittamaan priden-arvoja?
Kuten tiedetään niin islam ei hyväksy sitä mitä pride edustaa. Seta-pomo Mikkonen nosti hirveän äläkän kun yksi tepsin1142363Vastuun ottaminen omasta hyvinvoinnista
Olen huomannut tuttavapiirissäni ihmisiä, joilla on mt-diagnooseja. Sen sijaan, että millekään asialle yritettäisiin teh2051894Sofia Virralle täydet 12 pistettä!
Kun ei jäänyt mukaan vähemmistöjen sortamista epäsuorasti tukevaan joukkueeseen. Urheilijoiden pitäisi olla esikuvia.3401251- 681048
Miksi Hotelli Kainuuta dissataan?
Ihmetyttää tämä jatkuva yhden yrityksen arvosteleminen. Ikäänkuin mikään ei olisi hyvin. Kuitenkin yritys työllistää, ta20957- 65850