Keskustelu on vain täysi-ikäisille

Tämän keskustelualueen sisältö ei sovi alaikäisille. Jatka vain, jos olet täyttänyt 18 vuotta.

Vaimo houkuttelee

Siis minua kimppa kokeiluun. Hän haluaisi useamman miehen minun lisäksi. Hän on se aktiivisempi ja kokeneempi.
Nyt mietityttää miten toimia.
Jos innostun, onko se pahasta?
Pitäisikö minun olla mustasukkainen?
-
Tapaaminen on sovittu ja hän tuntee miehet.
82724
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Jos sua ei huvita kimppa....tilaa muutto-auto.

Äänestä

Itse olen ehdottanut vaimolle vierasta(miel. 2-3),mutta en todellakaan suostuisi, jos vaimo tuntisi valmiiksi...
Pitäisi olla aivan uusia tuttavuuksia ja nimenomaan seksiä varten,vaikkakin pitempäänkin `suhteeseen´...

Äänestä

jos et pistä pahaks ja vaimo tykkää mikäs siinä

Äänestä

Homma vaimollesi kaksi tai usemapi mies mutta itsellesi kanssa muutman nainen samaan aikaan niin voi vaimosi mieli muuttua että sinillakin on monta naista samaan aikaan.

Äänestä

Ei minua muut naiset kiinnosta kimpassa. Emme ole teini-ikäisiä, siinä 30-40 nyt. Sänky hommissa olen kieltämättä urautunut. Ajatus vaimon ehdotuksesta kiinnostaa. Mutta jos innostun enemmän ryhmäjutusta kuin kahdenkesken hänen kanssaan. Niin entäs sitten. Olimme aikuisia kun tapasimme. Siis kummallakin on oma historia. Tosin hänellä värikkäämpi kuin minulla.

Äänestä

Harkitse ihan rauhassa ja tee päätöksesi oman tahtosi mukaisesti. Älä siksi, että vaomo painostaa. Parisuhteessa on 2 ihmistä ja molempien toiveet pitää ottaa huonioon, eikä vain mennä toisen ehdoilla.

Muistuta myös vaimoasi että jos hän saa nyt päättää kimppailusta toisten miesten kanssa, niin sinä saat vuorostasi halutessasi panna toista naista/naisia. Usein nämä kimppailijanaiset vaativat itselleen erityisoikeuksia muiden kanssa panemiseen, mutta eivät halua että mies kokeilee muita naisia.

Kaikkeen ei tarvitse suostua.

Äänestä
  • Tiedäthän että vaimosi jakaa torttuaan miesryhmille jokatapauksrssa selkäsi takana! Itse hommaisin eron tollaisesta vosusta!!

    Äänestä

Hienoa huomata että joitakin miehiä kiihottaa nähdä oma vaimo muitten miesten pantavana.
Olisi kiinnostavaa tietää onko asiaa tutkittu tieteellisesti. Onko tavalla jotain peruja esihistoriasta. Tiivistikö se ehkä ryhmän selviytymistä.
Silloinhan kaverin lapsi saattoi olla myös oma ja sitä kannatti myös ruokkia ja auttaa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


YksiKaikille kirjoitti:

Siis minua kimppa kokeiluun. Hän haluaisi useamman miehen minun lisäksi. Hän on se aktiivisempi ja kokeneempi.
Nyt mietityttää miten toimia.
Jos innostun, onko se pahasta?
Pitäisikö minun olla mustasukkainen?
-
Tapaaminen on sovittu ja hän tuntee miehet.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu