Puolueen puheenjohtaja Mäenpää mahtaili syksyllä Turun Sanomissa, että puolue asettaa täyden listan tuleviin EU-vaaleihin.
Turussa on tänään Skanssin kauppakeskuksessa ehdokaspaneeli, jossa yhdeksän eri puolueen paikallista ehdokasta on mukana.
Puoluesihteeri Plösö Jokinen on tämänkin tilaisuuden nukkunut ohi.
Sivaripuolueen kahdesta julkistetusta ehdokkaasta, komentaja Oulusta ja puheenjohtajan Mäenpään kaunis tytär Jäkärlästä ei ole mukana tilaisuudessa.
Onko niin, että puoluesihteerin ainoat tehtävät on tykätä nopeasti puheenjohtajan aikaansaamia viestejä ja rapsuttaa paistolastalla vanhan puheenjohtajan munia.
Onko joku havainnut, tekeekö puoluesihteeri muuta ?
Sivaripuolue ja eurovaalit.
8
216
Vastaukset
- TVT:n yksiöstä
Paikalla ovat Janne Laulumaa (SDP), Saara Ilvessalo (Vihreät), Timo Kaunisto (Keskusta), Åsa Gustafsson (RKP), Jukka-Pekka Kuokkanen (Kristillisdemokraatit), Annika Lapintie (Vasemmistoliitto), Sirpa Pietikäinen (Kokoomus), Ilkka Matinpalo (Perussuomalaiset) sekä Antti Tulonen (Muutos).
http://www.radiocity.fi/alueet/turku/skanssissa-eu-vaalitietoutta/29/20110
Puoluesihteerin syyksi tilaisuuden missaaminen kallistuu. Tosin ihmekös tuo? Mitä puoluesihteeri on muka saanut aikaan? Nettisivutkin uupuvat yhä edelleen.
Toivottavasti Mäenpää tai Komentaja vie ehdokaslistan sitten aikanaan. Puoluesihteeri voi tämänkin unohtaa ja sitten jäävät vaalit käymättä sivaripuolueelta. - pol.tarkkailija
Voi voi kun oon katkera....äiti vei lelut ja tutin....enkä pääse mihinkään puolueeseen eu-vaaleihin ehdokkaaksi koska kusetin kaikkia.......
- Ikipietulainen
Näin noloa tilannetta ei olisi tapahtunut Pietun aikana.
Pietu ei olisi suostunut kenenkään munia rapsuttamaan.
- YESS!!
YESS!!! Komperost mennään omalla listalla läpi!! Siinä jää Turun kööri kakerana pummimaan lihapiirakoita Kallun Grillin kulmille kun Pietu edustaa kanssallis mielistä väkeä Brysselissä!!
- Ruskea eminenssi
Hautausmaalta löytyy ehdokkaita... ja verraten aktiivisia!
- suuri johtaja pietu
meen ahmedin kanssa vihreisiin meidät jo hyväksyttiin ajamaa poikien asiaa eteenpäin,haavisto antoi hyväksynnän toiseen poika pariin jossa toinen musta...ai että olen onnellinen ja paavo lahjoitti meille liput...
- Muutosta
Tulonen on yks kiero koukkunokka ja liberaali humanisti, joka kaipaa Kerosen perään ja on puoli päivä piraatti :P Kunnon liimaletti
- Muutosturvaa
https://www.youtube.com/watch?v=WxIVZGS5Cl4 ja https://www.youtube.com/watch?v=ackye6usIZg Turku on oikeasti Suomen persreikä jos tollanen matikka lukutoukka on siellä pomona. Toi varmaan sallii kaikki homot, juutalaiset, somalit ja muslimit sekä niiden moskeijat kotionsa. Ei toi oo mikään maahanmuuttokriittistä poika edes nähnytkään.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 856324
Nikkalassa vauhdilla nokka kohti taivasta
Mitähän Darwin sanoisi näistä 4 suomalaisesta, jotka kävivät Haparandan puolella näyttämässä, kuinka Suomi auto kulkee t303793törniöläiset kaaharit haaparannassa
isäpapan autolla kaahatta 270 km/h metsään https://www.lapinkansa.fi/nsd-kaksi-suomalaista-kuoli-kolarissa-haaparannall/283160Sitä saa mitä tilaa Perussuomalaiset!
https://yle.fi/a/74-20160212 SDP:n kannatus se vain nousee ja Keskusta on kolmantena. Kokoomus saanut pienen osan persu3691716- 331398
- 271330
Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän
Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi46959Anteeksi kulta
En oo jaksanut pahemmin kirjoitella, kun oo ollut tosi väsynyt. Mut ikävä on mieletön ja haluisin kuiskata korvaasi, hyv11946Perttu Sirviö laukoo täydestä tuutista - Farmi Suomi -kisaajista kovaa tekstiä "Pari mätää munaa..."
Ohhoh, Farmilla tunteet alkaa käydä kuumana, kun julkkiksia tippuu jaksosta toiseen! Varo sisältöpaljastuksia: https:11880- 42859