Taatusti on katteet kohdallaan, 2 (kaksi) pullaa 6,15€. Kumpi ottaa isomman siivun, leipomo vai kauppa?
Laskiaispullat
pullamössöpoju
6241
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
2 laskiaispullaa mantelimassalla 700 kcal joten syöjä saa ainakin ison treenaus päivän jos meinaa terasseilla olla suosittu!
Osta kunnollinen voisilmäpulla, halkaise se ja lyö täytteet väliin! Tuorilan laskiaispullaa voi sanoa pullaksi, mutta useimmiten laskiaispullat ovat mautonta ja kallista höttöä.
Paljonko halvemmaksi tulee ostaa kaksi voipullaa ja purkki kermaa?
Jos taas leipoo taikinan niin on leivottava iso määrä pullia.
Kyllä kerran vuodessa voi ostaa kaksi kunnon laskiaispullaa, hintaa ja kaloreita murehtimatta! Minä ainakin.
Jos on kallista, niin jätä ostamatta. Ei tarvitse silloin inistä.
Aitoa kermaa pitää olla ja mantelimassaa tietty!
🥰
Fazerin laskiaispullat voittivat makutestin.
Runebergin tortut ja tippaleivät Fazerilla myös laadukkaita.