Mulla on "30 jahre aktion sorgenkind" ja "Abschied von den vierstelligen". Onko niillä arvoa? Kummassakin kirjassa on toistakymmentä merkkiä erittäin kaunein leimoin.
Saksan postin julkaisemista kirjoista olisin kysynyt.
harrastekeräilijä
3
152
Vastaukset
- ovaali.
Ensimmäistä kirjaa on tarjolla 5 eurosta ylöspäin ja toinen on aavistuksen kalliimpi joten ei niillä paljoa arvoa ole.
- niitä riittää
Mullakin on vastaavia opuksia "Bauernhäuser in Deutschland", "Bilder aus Deutschland" ja "Deutsche Nalerei des 20. jahrhunderts" Painiiko ne samassa sarjassa? Merkeissä ainakin on hienot leimat kuin laserprintterin jälkeä.
- ovaali.
"Bauernhäuser in Deutschland" 46 senttiä oli halvin tarjous
"Bilder aus Deutschland" pari euroa
"Deutsche Nalerei des 20. jahrhunderts" mennyt kaupaksi eurolla
Nämä hinnat on kaikki siis Saksan maalla.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin
Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http2944791Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi
se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?1353076Miksei Björn Wahlroos jaa rahaa köyhille?
Esimerkiksi Nordean tiloissa? Vai tuovatko ne köyhät hiekkaa marmorilattioille ja siksi ei pysty mursunviiksi pystyyn k522983Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?
Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn281551Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!
Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En2271242- 471199
Yksikään persu ei ole saanut Nobelin palkintoa
Kertoo paljon persujen älyn puutteesta. Demareista mm. Ahtisaari on kyseisen palkinnon saanut.71016Miten antaa merkki hyvin eri ikäiselle miehelle, että kertoisi toiveensa ja ajatuksensa?
Olen pitkään pitänyt miehestä, joka myös varmasti minusta. Hän ei tosin kerro ihastumisesta, eli voi hyvin olla, että tu78991Paskalaista valokuitulakiin
Nyt maksajiksi joutuvat kaupunkilaiset eivätkä mökkiensä ulkohuusseissa kakistelevat mummot. Nimittäin EU määrää jokais52989Emme koskaan keskustelleet kasvotusten syistä välirikollemme
Enkä voisi kertoa perimmäistä rehellistä syytä. Kerroin sinulle pintapuolisen ”paketin” ja otin tavallaan omalle vastuu58981