"Sattuuko abortti?" -mikä on TOTUUS?

hätärynkky kiivas

Toivottavasti sattuu enemmänkö synnytys! Murhaajat!!
lopettakaatappaminen.info
JOO JA OLKAA VAIN ITTESTÄ HUOLISSAAN KU TOINEN PIENI REVITÄÄN KAPPALEIKSI.. MITEN VOITTE EDES ELÄÄ ITTENNE KANS SEN JÄLKEEN?!

8

187

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • jälleen kitinä kävi!

      tais tällä kertaa nämä sietämättömän kiperät todisteet kivusta LAPSEN kannalta katkasta suosijasakin kamelin selän.. :)

      tieto lisää tuskaa (*todellakin näyttää eräillä lisäävän!! :D)
      7.3.2014 23:04
      "Aivot kehittyvät kiputuntemuksineen vasta huomattavasti myöhemmillä viikoilla kuin sallitut aborttiviikot."

      Itse asiassa kiputuntemukset on mahdollisia jo aborttiviikoilla.

      http://www.tiede.fi/artikkeli/jutut/artikkelit/ihminen_on_taituri_jo_syntyessaan

      >Ensimmäinen merkki sähköisestä toiminnasta aivorungon yläpuolella näkyy jo 13. viikolla, ja saattaa olla, että ennen aivokuorta kehittyvät alemmat rakenteet osaavat yksinkin prosessoida kipua.>

      http://www.abortionfacts.com/facts/13

      >By 8 weeks the neuro-anatomic structures are present. What is needed is (1) a sensory nerve to feel the pain and send a message to (2) the thalamus, a part of the base of the brain, and (3) motor nerves that send a message to that area. These are present at 8 weeks. The pain impulse goes to the thalamus. It sends a signal down the motor nerves to pull away from the hurt.>

      http://www.lifenews.com/2010/06/28/int-1580/

      >"Functioning neurological structures necessary for pain sensation are in place as early as 8 weeks, but certainly by 13 1/2 weeks of gestation. Sensory nerves, including nociceptors, reach the skin of the fetus before the 9th week of gestation. The first detectable brain activity occurs in the thalamus between the 8th and 10th weeks. The movement of electrical impulses through the neural fibers and spinal column takes place between 8 and 9 weeks gestation. By 13 1/2 weeks, the entire sensory nervous system functions as a whole in all parts of the body," >

      Aivoissa on toimintaa jo varhasilla viikoilla.

      >Aivokäyriä on voitu tallentaa jo 6. viikon toisena päivänä.>

    • paranemaan päin

      Nyt sentään jo tajusit että otsikkoa tulee muuttaa. Toisaalta, ei se vieläkään sitä parasta suomenkieltä ole. Suunta on kuitenkin oikea :)

    • älkääjaksako

      Ei satu, ja tuskinpa sattui sikiötäkään, sen verran sain kipulääkettä suoraan suoneen...

    • mene lääkäriin

      Pakko kysyä, että miksi sinä jaksat aina laittaa tämän aloituksen uudestaan ja uudestaan.. Eikö missään vaiheessa tule sellainen fiilis, että ehkäpä nyt kannattaa lopettaa tämän kyseisen alotuksen laittaminen kun se kuitenkin aina menee poistoon.

      Kannattaisiko vaihtaa vähän tyyliä jos halaut tämän saman "sattuuko abortti" aloituksen pitää täällä? Ihan vain niinkun vinkkinä.

      Jokainen synnyttänyt tietää että se on jopa lääkäreiden mielestä suurinta mahdollista kipua jota nainen tulee tuntemaan elämänsä aikana. Abortin kivuista ei ole pahemmin mitään mainittu. Toisaalta melkeinpä kaiki kirurgiset toimenpiteet sattuvat jälkikäteen jonkin aikaa. Keskenmeno sattuu ja sehän on fyysisesti täysin sama asia kuin lääkkeellinen raskaudenkeskeytys.

      Jokainen täällä tietää että abortti on raskaudenkeskeytys, eli siinä keskeytetään raskaus josta olisi seurannut joskus (todennäköisesti) elävä lapsi. Siirry jo toisille palstoille häriköimään. Alkuun tämä nauratti, mutta nyt alan kyllä jo olla huolissani sinun mielenterveydestä. Se ei voi olla kunnossa jos oikesti on pakonomainen tarve kokoajan tunkea yhelle palstalle sama aloitus kerta toisensa jälkeen.

    • jospa siks

      "miksi sinä jaksat aina laittaa tämän aloituksen uudestaan ja uudestaan."

      että sinä sakkeines jaksat kitistä sen aina poistoon XD eikö kannnattas antaa vaan olla jo niiden epmieluistenkin mielipiteiden? Ettei käy sitten omille aina tasan samoin ;)

      "siinä keskeytetään raskaus josta olisi seurannut joskus (todennäköisesti) elävä lapsi."

      Jokainen tervejärkinen jonka ei tartte kieltää laput simmuilla tiettyjä tosiasioita, tietää että siinä tapetaan JO elävä lapsi.

      "Keskenmeno sattuu ja sehän on fyysisesti täysin sama asia kuin lääkkeellinen raskaudenkeskeytys."

      Keskenmeno on luonnollinen kuolema jolle harvoin voidaan mitään, toisin kun abortti joka aiheutetaan synteettisillä myrkyillä tai ronkkimisella.

      "nyt alan kyllä jo olla huolissani sinun mielenterveydestä."

      Pidä kuule ihan huolta vaan siitä omasta pollastas ja traumojes hoidatuksesta :DD siihen kun näkyy tosiaan olevan tarvetta....

      • sääli..

        Voi sinua.. ei voi enää muuta sanoa. Jos olisit miettinyt hetken aikaa tekstiäni niin olisit ymmärtänyt mitä tarkoitin tuolla jokainen tervejärkinen tietää... se oli lähinnä puoltavasti sinulle. keskenmeno ja lääkkeellinen keskeytys on fyysisesti aivan saman asia. Toinen tapahtui spontaanisti, toinen itse aiheutetusti -》lopputulos on aivan sama! Kipuina myöskin lääkäreiden mukaan aivan samanlainen. Kokemusta ei ole itsellä kuin ensimmäisestä. Sinä et pysty kenekään kanssa keskustelemaan asiallisesti, et edes niiden jotka ovat samaa mieltä abortista, mutta eivät huuda toisia murhaajiksi. Enkä tarkoita nyt tätä ketjua, vaan muutamaa muuta. Mielestäsi vain sinä olet oikei vastustaja ja me muut mutupallo murhaajia. Sinun kanssasi olisi mukava joskus pystyä keskustelemaan niinkuin aikuisen kanssa, muta hyökkäät heti ja pilaat kaiken


    • siltä vaikuttaa :D

      " se oli lähinnä puoltavasti sinulle. "

      Niin mikä kohta?

      "lopputulos on aivan sama!"

      Abortin lopputuloksena on tapettu lapsi.

      "Sinä et pysty kenekään kanssa keskustelemaan asiallisesti, et edes niiden jotka ovat samaa mieltä abortista,"

      Sehän on vaan sun (puolueellinen) mutus ;)

      "Sinun kanssasi olisi mukava joskus pystyä keskustelemaan niinkuin aikuisen kanssa, muta hyökkäät heti ja pilaat kaiken "

      Sinähän tunnistat (tai luulet tunnistavas) vaan ne jotka on yleensä ollu samalla mitalla -vastauksia suosijasakin törkyhaukkumaoksennuksiin... saattaisit kuule yllätyä jos tietäsit mitä muunlaisia viestejä joku voi kirjottaa ;) tosin näihinkin täysin asiallisiin kommentteihin tulee suosijaräyhähyökkijöiltä pelkkää kaiken pilaavaa henkilöön käyvää ripulimyrskyä... että se aina sitten siitä asiakeskustelusta..

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persujen vaalilupaus oli euron bensa

      Nyt puhutaan jo kolmen euron bensasta. Kyseessä on Suomen historian törkein vaalipetos.
      Maailman menoa
      120
      2239
    2. Vain vasemmistohallitus saa minut menemään töihin

      Änkyräkapitalistien sortaessa kansaa en laita rikkaakaan ristiin. Elän mielummin Kelan tuilla, ja jos niitä leikataan, n
      Maailman menoa
      55
      2174
    3. Maataloustuet perittävä korkojen kera takaisin

      Yrittäjiltä jotka ovat myyneet tuotantoaan ulkomaille. Veronmaksajan kustantama tuki on tarkoitettu elintarvikkeiden hi
      Maataloustuki
      50
      1865
    4. EK: Suomi tarvitsee vuosittain 45 000 maahanmuuttajaa

      Senpä takia Riikkakin laulaa sen lauluja kenen leipää syö. Viime vuonnahan Suomeen muutti 50 tuhatta ulkomaalaista. htt
      Maailman menoa
      6
      1402
    5. Topi osti Askon

      Hieno mies. Pelastaa työpaikkoja. Kiitokset myös emännälleen, joka pitää isännän virkeänä. https://www.is.fi/taloussan
      Maailman menoa
      76
      1393
    6. Mitä kirjainta kaipaat?

      Pitkästä aikaa tämmöistä. Onko kirjain muuttunut edellisestä. ☺️
      Ikävä
      94
      1377
    7. Kastaa ja upottaa on eri sanat

      Kastaa ja upottaa on eri sanat ja niillä on eri merkitys. Eikä Jeesusta haudattu upottamalla maahan kaivettuun kuoppaan
      Kaste
      219
      1161
    8. Uskomatonta touhua!

      Ei olis uskonut että kateus yrittäjää kohtaan menee noin pitkälle. TTP:ssa irrotettu sähköjohto jäätelöaltaasta. Kaikki
      Haapavesi
      31
      1140
    9. Oliko se oikeasti epäselvää

      sinulle että olin ihastunut sinuun? (Ymmärrän että siitä on aikaa, eikä voi olettaa että kaikkea muistaisi tai että men
      Ikävä
      62
      1123
    10. Miten hän sinua katsoi?

      😊😊😊😊😊😊
      Ikävä
      68
      979
    Aihe