Eilen tuossa naapurin kanssa saunottiin ja paranneltiin maailmaa, puhuttiin niitä ja näitä. Mutta mikä ihmeen tapaus oli tämä tammilasi juttu, jostain vuosien takaa. Naapuri kertoi tarinan, mutta en oikein uskonut sitä. Olisiko kellään tietoa siitä, jäi vaivaamaan??
tammeako laseissa??
löylyä lisää .
235367
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 23
Vanhimmat
Konkkaan meni ikkunantoimittaja, kyseinen taho on mukana myös puuhaamassa
suurkuntaa muiden veljien peesatessa.
Jos iso kauppias on väärin kohdellut kuten oikeuslaitos on tähän mennessä todennut ,ei hyvä juttu jatkoa ajatellen.
Pilkka osuu omaan nilkkaan...
Ojakorven Puutyö Oy on tehnyt laadukkaita ovia ja ikkunoita yli 50 vuotta. Yrityksen historiassa tämä oli ensimmäinen kerta, kun asiakas alkoi käräjöidä, aina asiat on hoidettu mallikkaasti. Niinpä IKH:n Ilkka Alakortesinkin ikkunat hyväntahdon eleenä hiottiin ja lakattiin veloituksetta uudelleen. Alakortesta kehotettiin korjaamaan ikkunapellit ja muut asennuksessa tehdyt virheet, muutoin edessä on taas lakkapintojen irtoamista ja niiden halkeilemista. Eipä Alakortes kehotuksesta huolimatta korjannut ilmenneitä virheitä, vaan alkoi raivokkaan käräjöinnin pientä yritystä vastaan, mikä oli tehnyt parhaansa, tilaajaansa kohtaan.
Eikö Ilkka Alakortesin häviöttömyydelle löydy mitään rotia?
Paha saa vielä palkkansa, sanokaa mun sanoneen !
"IKH sai Business Finlandilta 100 000 euroa – teki viime vuonna 15,4 miljoonaa euroa voittoa ja jakoi omistajilleen 6 miljoonan euron osingot"
https://www.iltalehti.fi/talous/a/1ecf1775-7ff4-4c41-9f22-8c31e1a0ef8f
Ei käy järkeen, miten selitän tämän......
Kai hän jo saanut " palkkansa"
onko elämä ihanaa, isossa talossa , rikkaana??????
Ojakorven Puutyö Oy:llä esittää todisteteita että on kehoittanut korjaamaan asennusvirheet. Suullisella kehoituksella jää röyhkeiden kapitalistien kanssa alakynteen kun iso raha puhuu.
juttu ollut varmaan kaikissa muissa lehdissä mutta ei kummalislehdes.miettikääs sitä.
Kuinkahan vakavarainen tämä Ojakorpi oli noin yleisellä tasolla.?Epäilen ettei kaatunut konehallin takia.
Rahat ja rikkaus ei auta kun terveys pettää, kukaan ei jää kaipaamaan.
Kumpa me ihmiset tajuaisimme mikä elämässä tärkeintä. raha ei aina tuo onnea
Ja hautaan niitä ei saa.
On vastaanotettu ilmoitus asiattomasta viestistä.
kuitenkaan tämän ketjun viestejä ei ole poistettu. siis ei liene kovinkaan asiatonta. ja googlettamalla löytyy aiheesta lisää. eli tieto on julkista.
Sitä saa mitä tilaa ..... höhöhöhö ...
uppista
No heheheh ..
Kolmas kerta toden sanoo.
Ei mitään tulipahan tiedoksi, kun ketjuja selasi ei koskaan enää ikh tuotteita osteta ja kerrotaan muillekin ostamattomuus on parain osoitus,
Meille tuotiin rantahiekaksi aikoinaan rumismultaa, emännän sisko meinasi, jotta reklamoikaa, mitä vielä kun seuraavan kerran rantahiekkaa tarvittiin tilattin se muualta, tallä toimin hommelit ratkotaan on kylmää ja raakaa.
Tämä se on jutun juoni
ikh on ihan perseestä, voisin käydä paskomassa ton alakortteen postilootaan
Koko Kauhajoki voisi tehdä noin, ois loota täynnä sontaa.
Kannatetaan!!