Eilen tuossa naapurin kanssa saunottiin ja paranneltiin maailmaa, puhuttiin niitä ja näitä. Mutta mikä ihmeen tapaus oli tämä tammilasi juttu, jostain vuosien takaa. Naapuri kertoi tarinan, mutta en oikein uskonut sitä. Olisiko kellään tietoa siitä, jäi vaivaamaan??
tammeako laseissa??
23
5237
Vastaukset
- totuus ei pala
Konkkaan meni ikkunantoimittaja, kyseinen taho on mukana myös puuhaamassa
suurkuntaa muiden veljien peesatessa.- Syy seuraus
Jos iso kauppias on väärin kohdellut kuten oikeuslaitos on tähän mennessä todennut ,ei hyvä juttu jatkoa ajatellen.
- Akkunaman
Pilkka osuu omaan nilkkaan...
- Puuseppä
Ojakorven Puutyö Oy on tehnyt laadukkaita ovia ja ikkunoita yli 50 vuotta. Yrityksen historiassa tämä oli ensimmäinen kerta, kun asiakas alkoi käräjöidä, aina asiat on hoidettu mallikkaasti. Niinpä IKH:n Ilkka Alakortesinkin ikkunat hyväntahdon eleenä hiottiin ja lakattiin veloituksetta uudelleen. Alakortesta kehotettiin korjaamaan ikkunapellit ja muut asennuksessa tehdyt virheet, muutoin edessä on taas lakkapintojen irtoamista ja niiden halkeilemista. Eipä Alakortes kehotuksesta huolimatta korjannut ilmenneitä virheitä, vaan alkoi raivokkaan käräjöinnin pientä yritystä vastaan, mikä oli tehnyt parhaansa, tilaajaansa kohtaan.
Eikö Ilkka Alakortesin häviöttömyydelle löydy mitään rotia?
Paha saa vielä palkkansa, sanokaa mun sanoneen !- Anonyymi
"IKH sai Business Finlandilta 100 000 euroa – teki viime vuonna 15,4 miljoonaa euroa voittoa ja jakoi omistajilleen 6 miljoonan euron osingot"
https://www.iltalehti.fi/talous/a/1ecf1775-7ff4-4c41-9f22-8c31e1a0ef8f - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
"IKH sai Business Finlandilta 100 000 euroa – teki viime vuonna 15,4 miljoonaa euroa voittoa ja jakoi omistajilleen 6 miljoonan euron osingot"
https://www.iltalehti.fi/talous/a/1ecf1775-7ff4-4c41-9f22-8c31e1a0ef8fEi käy järkeen, miten selitän tämän......
- Tammitynnyri
Kai hän jo saanut " palkkansa"
onko elämä ihanaa, isossa talossa , rikkaana?????? - Oliko asiallisella
Ojakorven Puutyö Oy:llä esittää todisteteita että on kehoittanut korjaamaan asennusvirheet. Suullisella kehoituksella jää röyhkeiden kapitalistien kanssa alakynteen kun iso raha puhuu.
- tääkin
juttu ollut varmaan kaikissa muissa lehdissä mutta ei kummalislehdes.miettikääs sitä.
- Kaksipiippuinen jut.
Kuinkahan vakavarainen tämä Ojakorpi oli noin yleisellä tasolla.?Epäilen ettei kaatunut konehallin takia.
- Jämä
Rahat ja rikkaus ei auta kun terveys pettää, kukaan ei jää kaipaamaan.
- Tammitynnyri
Kumpa me ihmiset tajuaisimme mikä elämässä tärkeintä. raha ei aina tuo onnea
Ja hautaan niitä ei saa. - suomi24.
On vastaanotettu ilmoitus asiattomasta viestistä.
- hölyn pölyäkö..
kuitenkaan tämän ketjun viestejä ei ole poistettu. siis ei liene kovinkaan asiatonta. ja googlettamalla löytyy aiheesta lisää. eli tieto on julkista.
- Kalpimies
Sitä saa mitä tilaa ..... höhöhöhö ...
- asiattomasta viestis
uppista
- yuotuuppi
No heheheh ..
- tai sitten ei
Kolmas kerta toden sanoo.
- Osat toisaalta joo
Ei mitään tulipahan tiedoksi, kun ketjuja selasi ei koskaan enää ikh tuotteita osteta ja kerrotaan muillekin ostamattomuus on parain osoitus,
Meille tuotiin rantahiekaksi aikoinaan rumismultaa, emännän sisko meinasi, jotta reklamoikaa, mitä vielä kun seuraavan kerran rantahiekkaa tarvittiin tilattin se muualta, tallä toimin hommelit ratkotaan on kylmää ja raakaa. - joun
Tämä se on jutun juoni
ikh on ihan perseestä, voisin käydä paskomassa ton alakortteen postilootaan
- Anonyymi
Koko Kauhajoki voisi tehdä noin, ois loota täynnä sontaa.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Koko Kauhajoki voisi tehdä noin, ois loota täynnä sontaa.
Kannatetaan!!
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Näin Enter-napilla tehdään miljardi euroa - Helsingissä
"Ei se nyt niin kovin ihmeelliseltä näytä. Tavallinen nappi, musta muovinpala, joka kököttää parikymppiä maksavan mustan2018424- 565332
- 244947
Perussuomalaiset kirjoittaa vain positiivisista uutisista
Ei tarvitse palstaa paljon seurata, kun sen huomaa. Joka ainoa positiivinen uutinen Suomen taloudesta tai ylipäätään, ni284854Jätä minut rauhaan
En pidä sinusta. Lopeta seuraaminen. Älä tulkitse keskustelutaitoa tai ystävällisyyttä miksikään sellaiseksi mitä ne eiv364680Ben Z: "SDP ei ole ollut 50 vuoteen näin huolissaan velasta"
"– Olen ollut eduskunnassa noin 50 vuotta, eikä SDP ole koskaan ollut niin huolissaan velasta kuin nyt. Se on tietysti h764575- 624153
- 423795
Mitä luulet, miten Martina Aitolehti pärjää Erikoisjoukoissa?
Kohujulkkis, yrittäjä ja hyvinvointivalmentaja Martina Aitolehti on mukana Erikoisjoukot-realityssä. Erikoisjoukot on403074- 452789