HDFIN lopetti

Jatkuva viranomaisia pakoilu, servereiden vaihdot, hakkerit, lautausmäärät jne väsytti lopulta leffasaitin ylläpitäjän. Serveri saattaa olla satunnaisesti auki sopimuskauden loppuun, muta ylläpitoa ei enää tehdä eikä materiaalia ladata serverille. Sopimuskauden jälkeen palvelua ei tulla enää jatkamaan.
224680
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 22

Vanhimmat

Vai lopetti.
Kyllä sinne on ainakin uusia elokuvia tullut

Äänestä
  • TODELLA SUURI HARMI JOS LOPETTAA. OLI-ON LOISTAVA KILPAILIJA NÄILLE NETFLIXEILLE JOTKA RAHASTAVAT VANHOILLA SARJOILLA JA KEFFOILLA VAIN SUOMALAISIA!


    Rakkautta,romantiikkaa,dramaa,toimintaa...

    http://www.hdfin.com/item.php?item_id=9158

    Äänestä

kyllä toimii hyvin, vahinko vaan että niitä muitakin sivuja aukee, että täytyy sulkea niitä. Hyvä homma on puhdistaa kone CCLEANER ohjelmalla katselun jälkeen .Se on ilmainen ja paljon parempi kuin jokin selaushistorian poisto.

Äänestä

Ei o lopettanu,ainakin äsken oli viä pystyssä ja uusia leffoja tullu sitten viime vierailuni.
En ole ikinä törmännyt ongelmaan että sivustolla ollessani aukoisi mitään muita sivuja,lieneekö sitten syynä käytössä oleva adblocker.

Äänestä

opensub.orgissa voi myös kattoo leffat ja sarjat

Äänestä

ccleaner? miksi? ihan laillisesti saat sieltä katsella. Jos ylläpito ei ole maksujaan maksanut niin se ei ole asiakkaan murhe.

Äänestä

Hyvin toimii edelleen ja hemmetin hyvä,että toimii.Rahojani en laita mihinkään netflixiin,jossa tosi vanhoja pätkiä.Ja juuri tuli uusia leffoja hdfinnille!!!

Äänestä

En pysty katsoa :( Mutta miksi en pysty ? Siihen tulee "File invalid or deleted"

Voiko joku auttaa mitä pitää tehdä ??? Kiitos jo etukäteen !!

Äänestä
  • mulla on ihan sama teksti enkä osaa auttaa

    Äänestä

joo 50% varsinkin vanhemmista leffoista on invalid file. uudet toimii yleensä kaikki

Äänestä

Kyllä sivusto käytännössä lopetti aika tarkalleen maaliskuun ja huhtikuun vaihteen kieppeillä. Ongelmia ei enää korjattu. Tosin jokunen leffa sinne laitettiin, mutta käytännössä ylläpitäjä oli jo lopettanut. Nyt uudemmat leffat toimii, mutta aiemmin upatuissa tulee "filen invalid..." siis JW Playerissä. VK Player leffat on aina toiminut lähestulkoon moitteettomasti.

Nyt saitti pyörii edelleen, mutta uusia leffoja ei enää tule eikä mihinkään ongelmiin puututa. HDFINin tilalla on HDLORD mutta sitä ei ole suunnattu enää suomalaisille. Finsubeja ei siis laiteta. Jossain vaiheessa HDFIN ilmeisenvarmasti poistetaan.

Sivusto oli aina kesken ja aina erilaisissa ongelmissa, että leffojen kattelu ei ollut usein mikään nautinto. Vain reportteja lähetti esim. tekstityksen ajoitusvirheestä, niin joskus sai odottaa kuukausia, että ne korjattiin. Kuvanlaatu "HD"-leffoissakin oli usein surkea, ja äänet kuin olis ämpäri päässä. Mulle aivan sama jatkaako vaiko lopettako kun itse lopetin saitilla vierailun jo viime vuoden puolella. Ei sitä junnaamista loputtomiin jaksa. Halvalla ei hyvää saa.

Äänestä
  • ai kalliilla sitten saa hahhhahhhahahhaahhhahh idiootti!

    toivottavasti joku pistää uuden hdfinin pystyyn. kysyntää kun ois. ja sais netflixit keski-sormea siitä! se kun rahatsaa täällä vanhoilla sarjoilla ja lefoilla ja hölmöt suomalaiset maksaa.

    Äänestä

  • flix on pashaa kirjoitti:

    ai kalliilla sitten saa hahhhahhhahahhaahhhahh idiootti!

    toivottavasti joku pistää uuden hdfinin pystyyn. kysyntää kun ois. ja sais netflixit keski-sormea siitä! se kun rahatsaa täällä vanhoilla sarjoilla ja lefoilla ja hölmöt suomalaiset maksaa.

    Muutama euro netflixistä kuussa eli olen hölmö kun jostain maksetaan,vittu mikä teini uho pelle viisastelee.

    Äänestä

  • flix on pashaa kirjoitti:

    ai kalliilla sitten saa hahhhahhhahahhaahhhahh idiootti!

    toivottavasti joku pistää uuden hdfinin pystyyn. kysyntää kun ois. ja sais netflixit keski-sormea siitä! se kun rahatsaa täällä vanhoilla sarjoilla ja lefoilla ja hölmöt suomalaiset maksaa.

    On se kyllä ihan naurettavan hintane verrattuna vpn flixii, kato pelle peilii ja opettele koneiden alkeet.

    Äänestä

http://www.swefilmer.com/ on aika samantapainen sivusto.. ei kyllä ole suomenkielisiä tekstityksiä, mutta jos ruotsia osaa niin kaikki hyvin. Englanninkielisiä sarjoja on aika paljon.

Äänestä

Eli kaikki ei ole hyvin. On se kummaa kun Suomessa ei löydy kuin yksi vidun ilmaissivusto leffoille ja sekään ei toimi.

Äänestä

Kuulin, että hdfin olis jatkanut jälleen. Jos näin niin mikä on saitin osoite (JA EN SIT TARKOITA HDLORD:ia). Kiitos

Äänestä
  • jep voisko joku kertoo tästä, kiitos !!!

    Äänestä

  • HDFIN jatkaa toimintaa www.hdfin.com

    Äänestä

Uus sivu on. löytyy tosin vain trailereita. www.youtube.com

Äänestä

HDFIN jatkaa toimintaansa www.hdfin.com

Äänestä

toi linkki www.hdfin.com vie tänne http://sefilm.net/

eli ei jatka :(

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Lephphaphriikki kirjoitti:

Jatkuva viranomaisia pakoilu, servereiden vaihdot, hakkerit, lautausmäärät jne väsytti lopulta leffasaitin ylläpitäjän. Serveri saattaa olla satunnaisesti auki sopimuskauden loppuun, muta ylläpitoa ei enää tehdä eikä materiaalia ladata serverille. Sopimuskauden jälkeen palvelua ei tulla enää jatkamaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu