http://www.iltalehti.fi/ukrainan-kriisi/2014030918109408_uk.shtml
Kriministä reilu kansanäänestys
3
<50
Vastaukset
- Jasper..
Toi on demokratiaa.
- ja on yllättynyt
Ketkä saa äänestää. Kriminalistit ???
- ON se mahotonta
Vietnam. Irak, Afganistan ja monta, monta muuta on paikkaa missä Jenkit on käyneet puolustamassa etujaan ja ns. demokratiaa ja kaikki on tehty nykyään terrorismin kitkemiseksi.
No Venäjä puolustaa omiaan ja siitä on tehty rikollinen.
Olen ollut aina sitä mieltä, että Venäjä ei tarvitse demokratiaa, se ei tule siellä toimimaan ja se on historiallinen perimä.
Demokratia ei toimi Suomessakaan ja Suomi on Venäjän rinnalla pieni valtio.
Suomessa on "demokratia" viety niin pitkälle, että esim. miehen ei tarvitse käydä armeijaa jos pää ei kestä tai on liikaa taipuvainen homouteen/ naisellisuuteen.
Suomessa ei rikollista tuomita rikoksen laadun mukaan vaan hyssytellään ja paapotaan. Esim. naisten raiskaajat, lapsiin sekaantujat, murhamiehet, väkivaltaiset ihmiset jne. ei pitäisi kulkea vapaalla vaan kovennetussa pakkotyössä ja sopeutuksessa.
Suomessa osa kansasta syötetään sänkyyn kehdosta , hautaan ja kaikki tehdään sivistyksen ja demokratian nimeen
Suomessa saat kaikkia muita haukkua demokratian nimeen paitsi liito-oravaa, homoa ja rkp:tä.
Jos krimi haluaa liittyä Venäjään niin se ei meille kuulu ja Usan entinen ulkoministeri antoi siihen hyvät ohjeet.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1105182
Kalasataman talossa lienee rakennusvirhe
Ei pitäisi olla mahdollista parvekkeen kautta tulipalon kiivetä katolle saakka kuin korkeintaan ylimmästä kerroksesta.2672140- 911736
Kristillinen Kaste on syntisten kaste, ei itsensä uskoviksi julistaneiden kaste
Raamatun mukaan vain syntisyyden vuoksi kastetut saavat kasteen hyödyn, syntien anteeksisaamisen ja Pyhän Hengen lahjan2401210Venäjä teki mahtavan iskun Kiovaan?
Miksi Ukraina ei kykene tekemään Moskovaan yhtä mahtavia iskuja.3411187Kaipaatko nainen
Semmoista tosi hankalaa ja arkaa miestä? Pitäisitkö hänet aina omanasi jos saisit hänet? Miten huomioisit hänen herkkyyd1051110- 501109
Nojatuoli !
Uutta kehiin, kun edellinen pikavauhtia täyttyi, pitäisikö kiittää näitä asian jouduttaneita? Pilvet leijaa, sadetta en1521101- 1111059
Milloin ymmärsit
Milloin tunnistit, että sinulle kirjoitetaan ja kuka kirjoittaa? Tarkka päivämäärä ja kellonaika 😉 Önnönnöö, jos ei os85994