Mistäs halpoja kesärenkaita.

rinkuloita

Onko hyvii idiksiä. Just muuttanu tuonne laitakaupunkiin. Omat renkaat ihan finaalissa. Tarttis ainaki pari uutta. Vinkkejä kiitos!

13

296

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • 125r12

      Jos ei kokoa voi tähän laittaa niin paha sanoa löytyykö tallista!
      Mene euromasterin takapihalle siellä niitä on lavalla mistä voi valita.

    • rivareista löytyy

      kattele regionlinen rivi ilmoituksia

    • suosittelija

      Kannattaa mennä rengasliike nymanille! Halpoja rattahia löytyy sieltä.

    • Bsndy

      Älkää ainakaan hyvät ihmiset vielä menkö kesärenkaille vaihtamaan!

    • tarkka isäntä

      jaa no miten sanoisin,halvalla saa kesäkumeja mm autopurkaamoista mutta katsos niissä on omat riskinsä,ne gumekset saattavat olla valmiiksi kaljut ja vöitä pikki jotta puoltaa oikealle kokoomukseen päin ei hyvä,eikä myöskään vasemmistoon puoltaminen hyväksi ole.Keskustaan pitää suunta olla:) siispä suosittelen sinulle että menet rengasliikkeeseen ja kysyt vaihdossa tulleita hyväkuntoisia käytettyjä nimittäin niitä on varmasti! mutta periaatteessa on ihan turhaa ostaa kumeja joiden kulutuspinta vain n 2-3mm rajoissa.

      • renkaanpotkija

        Käy kyselemässä hintoja... Luultavasti otat nyymannilta.


    • Lällykkä

      Nymannilta oon aina saanut halvalla. Tosin renkaat ovatkin kummasti vaihtuneet eri merkkisiksi mitä ostotilanteessa puhuneet. Mutta hyvin ovat siitä huolimatta kestäneet paljoa ajoa. Siellä on töissä ulkomaalaisia verstaan puolella eivätkä osaa suomea.

      • tarkanmarkan mies

        On ulkomaalaisia mutta osaavat tosihyvin hommansa. Kyllä puheetkin ymmärtää, kun ihan kuuntelee tarkkaan


      • didaa

        Renkaat on edullisia mutta palvelu alta kaiken arvostelun.

        Pahimmassa tapauksessa saat renkaat useita päiviä myöhemmin kuin sovittu kun meillä on tuota ruuhkaa.

        Ole myös tarkkana siitä,että renkaat on asennettu oikeaan pyörimissuuntaan....nm. kokemusta on ettei ole asennettu.


      • sokota oktavia
        didaa kirjoitti:

        Renkaat on edullisia mutta palvelu alta kaiken arvostelun.

        Pahimmassa tapauksessa saat renkaat useita päiviä myöhemmin kuin sovittu kun meillä on tuota ruuhkaa.

        Ole myös tarkkana siitä,että renkaat on asennettu oikeaan pyörimissuuntaan....nm. kokemusta on ettei ole asennettu.

        Renkaat edullisia mutta.................

        Noi ei pidä paikkaansa minun kohdalla . Ihan mukavia poikia siellä rengas puolella. 25 minsaa ja auto ulkona. Pesivät vanhat renkaat, ja laitto rengaspusseihin. Näyttäähän se välillä ronskilta touhulta kun äijää tulee ja menee, mutta saan kait syyttää vähän itseänikin kun en menny ajoissa.

        En valita.


    • kook

      EUROMASTERILTA oon aina saanut halvalla. :)

      • Halpaa ja hyvää....

        Onko kyseessä ankarakin Master?


    • Tyrematti

      Netistä ne kannattaa tilata.Rengasliikkeestä ei kannata ostaa mitään,20-40% säästät kun tilaat jostain nettikaupasta.
      Niin ja on niitä muuallakin kuin suomessa noita tarjoajia,vinkiksi vaan....

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Orpo räyhää: kansan on muututtava

      Orpon mukaan kansa ei elä kokoomuksen kanssa samassa todellisuudessa, ja sen vuoksi kansan on muututtava. Kas kun ei san
      Maailman menoa
      251
      2888
    2. Muovikassikartelli

      Kauppaketjut ovat yhdessä sopineet muovikassin yksikköhinnaksi 59 senttiä. Milloin viranomaiset puuttuvat tähän kartell
      Talousrikokset
      5
      1620
    3. Aidon persun tunnistaa Marinin palvonnasta

      Oli kyse sitten Halla-ahosta tai Putinista. Ensimmäisenä aidolle persulle tulee mieleen Marin.
      Maailman menoa
      2
      1315
    4. Et taida paljoa

      treffeillä käydä? 😆 mieheltä Naiselle
      Ikävä
      101
      1174
    5. Nainen, nyt esitän muutaman skenaarion

      Asumme yhdessä ja seurustelemme. 1. On ilta ja olet sohvalla makoilemassa ja räpläät kännykkääsi. Makuuhuoneesta kuulu
      Ikävä
      123
      1151
    6. Mikä tekee sen

      Vetovoiman kaivatussasi?
      Ikävä
      70
      1039
    7. Oikea kaste on syntisten kaste

      Oikea kaste on syntisten kaste. Vain syntisiä tulee kastaa. Itsensä uskoviksi ja vanhurskaiksi julistaneita ei tule ka
      Kaste
      58
      1025
    8. Kristillinen kaste toimitetaan upottamalla veteen - pään valelukaste ei kelpaa

      Kristillinen upotuskaste perustuu juutalaiseen puhdistautumiseen, jossa upottaudutaan veden alle kokonaan. Paavali verta
      Kaste
      153
      1022
    9. Upotuskaste on raamatullisin kaste

      Jokainen raamattua lukenut tietää sen. Päivänselvä asia. Vauvalle annettu kaste ei löydy raamatusta.
      Kaste
      717
      937
    10. Harmittaako joku

      Harmittaako joku asia tai asiat, mitä on tapahtunut tai jäänyt tapahtumatta?
      Ikävä
      135
      912
    Aihe