LA SYYSKUU 2014

äityliini20

nyt jo uskaltaa laittaa tämän tänne. kaikki siis joilla LA syyskuussa voivat kirjoitella ajatuksia, oireita, tuntemuksia ja muuten vaan kuulumisia tänne !! :)

4

225

    Vastaukset 4

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Täällä olis yks :)
      Odotan innolla mahan OIKEETA kasvamista,nyt ollu lähinnä turbotusta,niin että näyttää kun oisin pitemmälläkin raskaana.. ei siis vielä kohdun kasvusta johtuvaa kasvua..mutta sitä ootan innolla :D
      Ajatukset on onnellisia,välillä pelottaa eri asiat hirveesti.. mut koitan aina olla sitten ajattelematta niitä pelottavia,etten stressais kauheesti.. :O
      OIreita tällä hetkellä: Mahan turvotus iltaa kohti, ruoka-aine mielitekoja ja häntäluun/alaselän kipuilua. Pahat olot onneks häiveni heti 12vkn jälkeen.
      Muitakii ois kiva lukea! Ja kerrohan itsekin äityliini jotakii :)

    • Täällä olisi kanssa yksi syysvauvaa odottava. Laskettuaika on 2.9. :) Jotenkin edelleen jännityksellä odottelen eli en oikein vielä usko että nyt on vihdoin tärpännyt. Vaikka ultrassa kävin noin pari viikkoa sitten ja kyllä siellä vilkas liikkeinen vauva liikuskeli. Odottelen vaan innolla että tunnen ensimmäiset liikkeet. Oireita on tällä hetkellä rinnat ovat hiukan arat, välillä nopeasta liikkeestä saattaa alavatsassa hiukan vihlaista ja sitten olen minusta välillä tavallista väsyneempi.

    • äityliini20

      Moikka! :)
      mulla ei oo koko raskauden aikana ollut oireita oikeastaan ollenkaan ja tosi iloinen olen siitä! Ainoastaan eilen aamulla oksensin ensimmäistä kertaa koko raskauden aikana ! :D meillä miehen kanssa vauva yritystä takana 1,5v joten toivo alkoi jo hiipua.. ja heti kun lopetettiin yrittäminen niin plussa pärähti testiin. voitte kuvitella sen onnen määrän. :') Tekisi jo niin kauheasti mieli ostella vauvan vaatteita ja muita juttuja , muttei kuitenkaan uskalla vielä ihan hirveästi iloita. 2 ultraa mulla jo takana komplikaatioiden vuoksi, mutta onneksi kaikki hyvin ja normaalisti on kehittynyt kirppu masussa. Ensi viikolla olisi nt-ultra joka pelottaa tosi paljon... :s pitää vaan yrittää pitää ajatuksen mahdollisimman positiivisina :)

      • djjdjdjdj

        Tuolla on "jo" syyskuisille ketju, liittykää fb.ssä syysmasut 2014.. saatte oikeata vertaitukea


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä hänessä

      Saa sut kuumaksi?
      Ikävä
      101
      1643
    2. Henkilöauto ajoi puuhun Suomussalmella

      Henkilöauto ajoi puuhun Suomussalmen torin laitamilla. Poliisi epäilee tutkivansa tapausta. Silminnäkijä
      Suomussalmi
      39
      1185
    3. Kattoikkuna puuttui - vai puuttuiko sittenkään?

      Tönölään ei saatu mökkejä, kun kattoikkunasta oli pula. Näyttää konkurssihakemus tulleen kuitenkin 31.8., joten kattoikk
      Kuhmo
      23
      960
    4. Petteri A-studiossa: "Ihmiset ovat alkaneet saada töitä" ..mitä vitt..

      Missä todellisuudessa toi Orpo oikein elää, Suomen työttömyys 2000-luvun ja EU/OECD-maiden korkein tuplat niiden keskita
      Maailman menoa
      170
      796
    5. Kajaanissa on kadoksissa 27vuotias nainen.

      Poliisin tiedoteessa on ,että 1.9.2026 katosi kajaanissa 27vuotias nainen. Kuva löytyy ja tiedot pituudesta ,iästä yms.
      Kajaani
      13
      750
    6. Nythän todellisuus on kuitenkin se

      että miehen täytyy tehdä miehen työ. Olla mies. Naisen täytyy tehdä naisen työ. Olla nainen. Voimme puhua pehmeitä ja
      Sinkut
      200
      695
    7. Hei sinä nainen

      Haluaisin koko ajan olla kiinni sinussa😟❤️❤️
      Ikävä
      46
      689
    8. Kuka oli kuskina

      Volvo suistunut päin koivua torin laidalla? Oliko vauhtia liikaa vai sairaskohtaus vai humala?
      Suomussalmi
      13
      657
    9. Onko kaivattusi

      hyvä ihminen? Kerro
      Ikävä
      33
      590
    10. Mies sun käytös satutti...

      Mahdatko sitä ymmärtää...😔 Olisipa kaikki mennyt hyvin. Vaikea tästä on enää mitään ihanaa rakentaa.
      Ikävä
      39
      588
    Aihe