mallu0
![]()
Kotimaa: --- Koulutus: --- Ammatti: Muu Siviilisääty: --- Lapset: ---
Aloituksia
36
Kommenttia
45
- 3129
3v pohjallisia kenkiin/tukevat kengät??
Meidän pojalle on tulossa lättäjalka ja ajattelin,että ostaisin jotkut tukevat pohjalliset,niin vois käyttää useammissa1223Mahan kasvu ja painon nousu...
Moi, haluais kuulla kokemuksia,miten teidän mahat on kasvanu ja/tai paino noussut raskauden edetessä? KUn itse olen juur5248Ilmapallo mahassa..
Pakko kysellä,onko kellään odottavalla samaa vaivaa kun mulla; melkein jokailta on navasta ylöspäin sellanen ilmapallo t13794Rintareppu vai kantoliina?
ELi kertokaa mielipiteitänne/kokemuksianne rintarepusta ja kantoliinasta käytössä. Kumpi miellyttävämpi? Hyviä ja huonoj1193Raskauspahoinvointigalluppi.
Eli kiinnostais tietää millasia oireita te-raskauspahoinvoinnista kärsivät-koette. Itsellä pahoinvointi on hyvinkin aall5159Sinihomejuustoa?
Saako raskaana ollessa sinihomejuustoa syödä pitsassa/lämpimissä leivissä?3292Kakkutaikinan vatkaus?
Olen miettiny,että miks kuivakakun ohjeissa aina sanotaan vatkaamaan sokeri ja rasva ensin, ja vaikka vatkaa munat ja so1490Jöpötystä..
Onkohan ok,että 2,5v. pojalla on ns.jöpötys ja ite raottelee vaippaa kun tuntuu pahalta? :O1347Akvaarioon ns.omia esineitä?
Voiko akvaarioon laittaa esim. omaa koristeena ollutta isoa simpukkaa,jos sen pesee hyvin?2230Pakaroista..
Millä liikkeellä sais tavallaan sisäpakaroita treenattua? :) Ilman kuntosalilaitteita..4247Peseytymisestä..
Mietityttää haittaako se mitään,jos vauvan..tai jo 1vuotiaan siis, pesee ulkomailla(teneriffa kyseessä)ihan normaalisti4243Teneriffalle 1vuotiaan kanssa..
Ollaan lähdössä ekaa kertaa lentsikkareissulle tammikuussa vuoden vanhan pojan kanssa.. jännittää jo nyt miten matkat lä4280Vauva kokopäiväiseen hoitoon?
Kuis vanhana ootte laittanu vaavinne hoitoon ihan kokopäiväisesti, kun ite ootte jo töis tai koulussa? Ite lykkäsin koul23300CLA
Onko millasia kokemuksia CLa:sta? Kuin kauan sitä voi tai kannattaa käyttää putkeen? Ite ekaa purkkia syön kokeeksi ekaa2132CLA
Miten kauan uskaltaa/voi syödä CLA:ta putkeen? Siis oon syömässä ekaa purkkia ekaa kertaa kokeillen.. ja ajattelin,että099Puuroista..
Milloin ootte siirtyny antamaan ns.tavallista kaurapuuroa, normihiutaleista? Kun mulla 8kk poju, ja antanu tähän asti ni7225Viihdeilloista..
Nyt kyselisin kuinkas te ootte toiminu imetyksen/pumppauksen kanssa,jos ootte ollu viihteellä tams.missä oot nauttinu al4242Menkat!
Kertokaaopa kokemuksianne menkkojen alkamisesta imetyksen aikana. Onko vaikuttanu imettämiseen.. hylkiikö vauva enemmän3435Hoi aikaisimmat vellien antajat!
Miten aikaseen siis rupesitte antamaan vellejä maidon lisäks? Ja missä suhteessa..siis t-lusikallinen maitoon ekalla ker13260