Miksei haloska mene sovittelemaan..

Edes tikku ristiin

3

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Koroljov

      Kyllä länsimaalaiset ovat sekaantuneet kriisiin jo aivan tarpeeksi. Jättäisivät Ukrainan rauhaan. Sääliksi käy Venäjän pikkuveli Ukrainaa, jota pian kohtaa ulkomailta käsin saneltu raaka uusliberaali talouspolitiikka, krooninen velkaorjuus sekä teollisuuden ja työn katoaminen ulkomaille.

    • Ei toivoakaan!

      Eikös nyt olisi Saulin aika antaa lausunto? No ei: kansliassaan on kuin huopatossutehtaalla? Jos vielä olisi Halonen virassaan, jo olisi jyrissyt! Se on satavarmaa.

    • Huva suomi!

      Tarja ilmoitti oitis USA:n Irkasodan aloittamisen jälkeen, että manööveri on kansainvälisten lakien vastainen ja tuomittava - YK:ta myöten! Media löi hänet otits lyttyyn ja moitti tyhmäksi.

      Sauli näyttää olevan viisaampi: kun Venäjä on sodan aloittelemisessa aloitteellinen, Sauli saa tuomita sen manööverit laittomiksi ja tuomittaviksi - mediassa vain kiitosta suitsutellaan!?

      Tasapuolinen ja suomettumaton kanta!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Virkamiehille tarvitaan tuntuvat palkankorotukset

      Naistenpäivänä on syytä muistuttaa, että virkamiehen euro on vain 80 senttiä. Palkat tulee saattaa samalle tasolle yksi
      Maailman menoa
      47
      4097
    2. Riikka Purran kaudella nousi bensan hinta yli 2 euron

      Muistatteko kuinka edellisen vasemmistohallituksen aikana, ns. Marinin aikakaudella, bensiiniä sai 1,3 euron litrahinnal
      Maailman menoa
      62
      3753
    3. Jäikö meidän välit

      Mielestäsi Kesken?
      Ikävä
      70
      3288
    4. Olisipa saanut sinuun

      Tutustua paremmin. Harmi että aloin lopulta jännittämään kun näytit tunteesi niin voimakkaasti ja lähestyit niin voimaak
      Ikävä
      96
      3190
    5. Mitäs nyt sijoittajat?

      Pörssit laskevat maailmalla Iranin sodan takia ja muutenkin ovat olleet Trumpin vallan alla epävarmat. Ainoa, mikä on no
      Maailman menoa
      89
      2154
    6. Miks tän meidän

      Rakkauden on pitänyt olla näin vaikeaa?
      Ikävä
      35
      2108
    7. muista olla

      VAROVAINEN! m
      Ikävä
      24
      1959
    8. Onneksi on edes yksi kuva

      Susta mitä voin välillä ihastella ja kaipailla sua😔
      Ikävä
      38
      1939
    9. Elän vastoin

      Kaikkia arvoja kun en pysy sinusta erossa.
      Ikävä
      31
      1921
    10. Olisitpa se hellä

      Ja herkkä minkä kuvan sain sinusta irl. Haluaisin että elämässäni olisi sellainen joka arvostaa minua juuri sellaisena k
      Ikävä
      23
      1844
    Aihe