Vanha /uusi hinta K-kaupassa

Jo riitti omt merkit

K-kaupan oma merkki laimennettava juoma ennen 1,75€/0,5l nyt sama 2,65€/0,5l nousua siis VAIN 90cent/0,5l eli 1,8€/l ! noin.puolessa vuodessa!.Vanha /uusi hinta K-kaupan omassa tuote merkissä! Osta alkuperäistä tunnettua se on halvempaa kuin kaupan oma merkki.

1

248

Äänestä

    Vastaukset 1

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • entinen asiakas

      Tarjoustalo järvenpäässä yliviivaa sellaisia hintoja joita tuotteesta ei ole koskaan aikaisemmin pyydettykään. Yrittää näin hämätä muka halvemmilla hinnoilla uudella hinnalla joka on 20% korkeampi kuin vanha normaalihinta.
      Kassat jättävät myös -30 ja -50% ale-tarroja huomioimatta kovin usein eivät kuulemma huomaa niitä! Keski-uusimaa -lehteen kirjoitin asiasta, mutta he sensuroivat liikkeen nimen pois, pelkäsivätkö mainostulojen laskevan?

      Pitäisi ottaa reilu peli käyttöön molemmin puolin, jos hinta on veloitettu väärin pitäisi tuote antaa ilmaiseksi!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä hänessä

      Saa sut kuumaksi?
      Ikävä
      105
      1810
    2. Olivia Oras kuollut

      Taidepariskunta Reijo Oraksen ja Johanna Oraksen ihana päivänsade. Liian nuorena lähti. Osanotto läheisille 🥲 IS
      Kotimaiset julkkisjuorut
      54
      1610
    3. Henkilöauto ajoi puuhun Suomussalmella

      Henkilöauto ajoi puuhun Suomussalmen torin laitamilla. Poliisi epäilee tutkivansa tapausta. Silminnäkijä
      Suomussalmi
      45
      1270
    4. Kattoikkuna puuttui - vai puuttuiko sittenkään?

      Tönölään ei saatu mökkejä, kun kattoikkunasta oli pula. Näyttää konkurssihakemus tulleen kuitenkin 31.8., joten kattoikk
      Kuhmo
      23
      1010
    5. Petteri A-studiossa: "Ihmiset ovat alkaneet saada töitä" ..mitä vitt..

      Missä todellisuudessa toi Orpo oikein elää, Suomen työttömyys 2000-luvun ja EU/OECD-maiden korkein tuplat niiden keskita
      Maailman menoa
      177
      875
    6. Kajaanissa on kadoksissa 27vuotias nainen.

      Poliisin tiedoteessa on ,että 1.9.2026 katosi kajaanissa 27vuotias nainen. Kuva löytyy ja tiedot pituudesta ,iästä yms.
      Kajaani
      13
      810
    7. Hei sinä nainen

      Haluaisin koko ajan olla kiinni sinussa😟❤️❤️
      Ikävä
      48
      762
    8. Nythän todellisuus on kuitenkin se

      että miehen täytyy tehdä miehen työ. Olla mies. Naisen täytyy tehdä naisen työ. Olla nainen. Voimme puhua pehmeitä ja
      Sinkut
      201
      723
    9. Kuka oli kuskina

      Volvo suistunut päin koivua torin laidalla? Oliko vauhtia liikaa vai sairaskohtaus vai humala?
      Suomussalmi
      16
      723
    10. Mies sun käytös satutti...

      Mahdatko sitä ymmärtää...😔 Olisipa kaikki mennyt hyvin. Vaikea tästä on enää mitään ihanaa rakentaa.
      Ikävä
      41
      678
    Aihe