Jos saisit kokeilla olla jotakin muuta kuin vaaka, minkä merkin valitsisit?
kuinka pitkäksi aikaa?
Itse haluaisin kokeilla kaikkia, eli ehkä en osaisi päättää..... mutta ehkä kokeilisin skorpionia. Kiinnostaisi tietää miltä se tuntuu sisältäpäin, ja kuinkahan kauan sitä jaksaisi...;)
Jos saisit valita
15
6182
Vastaukset
- kaa-va
Haluaisin olla kaksonen tai leijona. En haluaisi missään nimessä olla kauris tai neitsyt.
- vaakuli
olla kaksonen ehkä jotain viikon ajan, en ainakaan neitsyt enkä skorpioni. =) mutta ehkä sitten seuraavassa elämässä...;)
- kai
Mielenkiintoista sikäli, että kauris jos joku näkee miltei vaakojen läpi.
- rontti
minäkin koittaisin kaikkia, jokaista yhtä pitkän aikaa.
- Tasapainottelu
Nouseva merkkini leijona kiehtoo minua enenevässä määrin. Huomaan sisäisen leijonani ärjyilevän iän myötä yhä useammin, ja se tuntuu kivalta keskellä vaakamaisia pähkäilyjä ynnä päätöksenteko-ongelmia. Voisin sitoutua kyseiseen merkkiin kuten kaverin työsopimuksessa lukee: "toistaiseksi". Eli pihalle heti, kun alkaa aharistaa...
- Dee
En voisi kuvitellakkaan olevani Vaa´an lisäksi kuin joku toinen ilmamerkki: vesimies tai kaksonen. Vähän luulen, että muilla elementeillä on jotenkin rajoittunut mielikuvituselämä ja luovuuttakin vain vähän. Varsin yksioikoista porukkaa siis. Ilmamerkit ovat vapaita ja näkevät kaiken yläpuolelta.
- *vaaka!*
minusta jokaisella elementillä on oma tyypillinen tapansa katsoo ja kokee asioita..
aika yksitoikkosta ja rajoittunutta olis jos olis vain ilmanmerkkejä.
- Sanna
Oinas! Vastapainoa tälle iankaikkiselle pähkäilylle ja liialle kiltteydelle!
- vka
haluaisin kokeilla ehkä kaikkia.. voisi ymmärtää kauriitakin paremmin jos voisi kokeilla olla niiden kengissä jonkin aikaa ;)
mutta oinas olisi ykkösvalinta.. ihana olis olla kerrankin niin impulsiivinen, energinen, huoleton, spontaani ja itsevarma menijä! jee
- minäN41
ehkä haluaisin olla leijona:
ja muuen.. oon huomannut et leijona-vaaka on hyvä uhdistelmä.....- Joo
Olen mies ja haluaisin kokea olla rapu tai leijona.
- Poison
Olisi kiva kokeilla skorpparina oloa, ihan senkin takia että huomaan monien luonteenpiirteideni olevan skorppareille tyypillisiä. Kokeilisin sitä niin kauan kunnes tekisi mieli takaisin vaa'aksi. ;)
- hnna
En varmaan kaksonen haluis olla... Sisko ja äiti on kaksosia ja niillä on aina hermo kireellä joka asiasta. Mulle olisi sama mitä merkkiä kokeilisin, kunhan se vaan olisi rohkeampi persoona kuin mitä minä vaakana olen. KAuhean ujo, paitsi tuttujen seurassa. Haluaisin kokeilla oinasta tai härkää päivän! Veljeni leijona(mieli) on leppoisa ja toinen siskoni skorppari äkkipikainen.
- sofku
moi, itse olen vaaka ja musta olis kiva kokeilla olla leijona tai rapu....
- luumusuu
Noo.. valitsisin varmaan...? hmmh.. Skorpioni ehkä. Kaikki tuntemani skorpionit on itsevarmoja ja pitävät puoliaan. njoo.. emt tai sitten rapu, äitini on siis rapu ja olisi ihan mukavaa olla kuin hän? ehkä. Vaikea kysymys.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin
Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http2454452Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi
se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?1232899Miten löydän sinut
Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit412652Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla
Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?811644Vaikea tilanne
Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te1161528- 501238
- 851164
Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!
Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En2031054- 591003
- 45996