Viro taas äänekkäimmin vaatimassa NATOA Itämerelle. Mikä tätä paskavaltiota vaivaa. Miksi itsetietoinen virolainen ei osaa olla hiljaa.
Ja pitähän se arvata
18
192
Vastaukset
- Observatore
Juu, Viro on kovasti työntämässä Suomea Natoon, ja taas selvisi syykin miksi kun puolustusministeri kertoi, että haluat maahan Naton joukkoja. Eli Suomi yritetään nyt saada hoitamaan ja maksamaan myös Viron puolustus. Sosiaalipolitiikka ja työllisyyspolitiikkahan jo ovat Suomen hoidossa. Nimittäin Viron puolustus Natossa tulisi varmasti Suomen hoidettavaksi. Eli ei Natolle ehdottamasti! Turha mennä suomalaisten kuolemaan tuollaisen loiskansan vuoksi.
- näin se vaan on
Suomi ei uskalla liittyä Natoon.
- he he he
Onko idiootti Reinsalulla edes sotilaallista koulutusta. Eikös Virossa ole yleinen asevelvollisuus. Onko palleissa ollut ihottumaa, vai.
- he he he
Sinä psykopaattinen narsisti vesipää normaalia nähnytkään.
- ketun leivät
he he he kirjoitti:
Sinä psykopaattinen narsisti vesipää normaalia nähnytkään.
Sitä minäkin. Mikähän on fiksun suomalaisen mielestä "normaali" eljavascript:void(0);ämää. Hah.
- Jaanus
ketun leivät kirjoitti:
Sitä minäkin. Mikähän on fiksun suomalaisen mielestä "normaali" eljavascript:void(0);ämää. Hah.
No ma arvan ett hän ei ole siin koko aika kirjottamaas paskaa kuin te.
- Kekseliäs Kalle
Mitä jos met tuo Viro vallattaisiin ja pantaisiin asiat kuntoon, kun muka itse eivät osaa.
Hivutettaisiin kesällä lisää väkeä Saarenmaalle ja sitten huutoäänestyksellä liitettäisiin se Suomeen ja myöhemmin loput.- ihmetellä pitää
Ei siellä haluta enää kommunismia, ei suomalaistenkaan harjoittamaa. Suomalaiset ovat kovia sosialisoimaan kaiken mutta suomalaisten valitsemat poliitikot taas yksityistävät kaiken, ulkomaille!
Kummaa kansaa, eivät osaa äänestää oikeita tyyppejä. - kerro kuvastin
ihmetellä pitää kirjoitti:
Ei siellä haluta enää kommunismia, ei suomalaistenkaan harjoittamaa. Suomalaiset ovat kovia sosialisoimaan kaiken mutta suomalaisten valitsemat poliitikot taas yksityistävät kaiken, ulkomaille!
Kummaa kansaa, eivät osaa äänestää oikeita tyyppejä.No miksi sitten Suomeen muuttaa joka vuosi lähes tuhat virolaista. Katsoskun viro tollojen jumaloimassa Ruotsissakin on ne "turvaverkot". Viron "turvaverkkojen" puuttuminen johtuu tosin köyhyydestä ja äärimmäisestä korruptiosta.
- Ihmettelen yhä vain
kerro kuvastin kirjoitti:
No miksi sitten Suomeen muuttaa joka vuosi lähes tuhat virolaista. Katsoskun viro tollojen jumaloimassa Ruotsissakin on ne "turvaverkot". Viron "turvaverkkojen" puuttuminen johtuu tosin köyhyydestä ja äärimmäisestä korruptiosta.
Suomen tulisi lopettaa maahanmuuttajien hyysääminen ja elättäminen. Oma kansa voi jo tarpeeksi huonosti ja etuja heikennetään jatkuvasti. Jokainen maa kantakoon vastuun omista kansalaisistaan. Miksi pitää tuollaisia riippakiviä vielä Suomen ottaa hartioilleen?
- asian ytin
Ihmettelen yhä vain kirjoitti:
Suomen tulisi lopettaa maahanmuuttajien hyysääminen ja elättäminen. Oma kansa voi jo tarpeeksi huonosti ja etuja heikennetään jatkuvasti. Jokainen maa kantakoon vastuun omista kansalaisistaan. Miksi pitää tuollaisia riippakiviä vielä Suomen ottaa hartioilleen?
Ahneet maalaiset ja pikkuporvarit ne niitä virolaisia tänne haluaa halvan työvoiman takia. Jokainen tuppukylä sitten yrittää hyödyntää tätä paikkaamalla lääkäripulaansa Ruotsin mallin mukaisesti ulkomaalaisella. Jokaiseen pajukkoon ei tarvita jotain hämärin keinoin paperinsa hankkinutta Arnoltsia sönköttämään.
- itserakkaita
Ei ne ole itsetietoisia, ne on itseriittoisia.
- kunpa olisivatkin
Jos tuo olisi totta, niin mitään ongelmia ei olisi.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin
Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http2434203Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi
se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?1182661Miten löydän sinut
Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit412412Vaikea tilanne
Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te1161466Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla
Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?811462- 481189
- 781107
- 45976
- 59973
Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!
Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En171941