Taisi Luki olla tukijoita muitakin.

En siis ehkä ole maailman ainoin joka ajatteli näin pitkää taantumaa.

Mikäs vuosi se olisikaan 25 vuotta etteenpäin? se olisi noin 2039 siis 2039 eli aika josta palstalle olen kertonut 2030-2040.

Sorros on täsmälleen samalla linjalla Lukin kanssa,seuraako Sorros aikaa ja kauas ?
Melkoisella todennäköisyydellä,kun samaan on päätymässä Lukin kanssa.

http://www.uusisuomi.fi/raha/67356-bloomberg-eurooppa-ei-ehka-selvia-25-vuotta
775
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Tänä aikana tai tuona aikana on kauppaa tehty myyty ja ostettu,osa palstalaisista on jo paremmilla mailla.

Palstalla vaa ei löydy kaukokatseisia, no tehän ne päättäjät olette äänestäneetkin tässä on tulos.Kataisella jäi niskalekki ottamatta, otti hk lenkkiä ja puheli liirum laarumia ja jakoi ja jakaa rahaa muualle suomesta ,se oli siinä.

Äänestä

Samaan aikaan asuntojen hinnat ovat kymmenkertaistuneet, mutta vain hyvillä sijainneilla. Kesämökin saa kahden kuun netto palkalla ja pula keskustaasunnoista ei ole helpottunut.

Äänestä
  • Mitä tekee eliitti suomessa ??? eu yhtään mitään kun ei ne älyä.


    Jos velkaantunut euromaa eroaisi, sen valuutta romahtaisi, velat kaksinkertaistuisivat ja jäisivät maksamatta. Velkaantuneen maan talous ajautuisi hyvin syvään kriisiin, mutta lisäksi maksamattomat eurovelat voisivat upottaa koko eurooppalaisen pankkijärjestelmän.


    EU:n hajoaminen saattaa hyvinkin alkaa Britanniasta, joka kaavailee äänestystä EU-jäsenyydestä vuonna 2017.

    Lisäksi kahteen hyvin eriarvoiseen blokkiin jaettu euroalue ravistelee unionin tasapainoa eikä eurokriisin pitkittyminen lupaa hyvää EU:n poliittisellekaan kehitykselle. EU-kriittiset kannanotot lisääntyvät kaikkialla.

    Äänestä

Sorros ei tiedä suomi ei ole vakavarainen vaan vaan on upoksissa jo.

Meillä suomessa on vakavat ajat edessä,asuntojen hintojen kuin myös maantalouden.

Käsittämätön aikakausi edessä.

Äänestä
  • Jos pitää arvata, kumpi tietää paremmin, niin moni kallistuisi Sorroksen kannalle..

    Äänestä

Paavosta vihdoin presidentti. Omassa asunnossa asuu kaikki halukkaat. Työt voidaan hoitaa etänä, ei ruuhkaa mailla halmeilla.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Luki. kirjoitti:

En siis ehkä ole maailman ainoin joka ajatteli näin pitkää taantumaa.

Mikäs vuosi se olisikaan 25 vuotta etteenpäin? se olisi noin 2039 siis 2039 eli aika josta palstalle olen kertonut 2030-2040.

Sorros on täsmälleen samalla linjalla Lukin kanssa,seuraako Sorros aikaa ja kauas ?
Melkoisella todennäköisyydellä,kun samaan on päätymässä Lukin kanssa.

http://www.uusisuomi.fi/raha/67356-bloomberg-eurooppa-ei-ehka-selvia-25-vuotta

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu