Sun seuraamisesi

jota stalkkaukseksi, vaikka tapahtuukin internetissä. Se on jo sairasta, ajasta minkä se on jatkunut, kumpa tajuaisit hakea itsellesi apua, mutta itsesihän sillä katkeruudella tuhoat, et muita.
12263
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

tältä osin siis käsitelty st.-alk oy osalta. vielä huomautus asianomaiselle sairasta rauhassa ja parane pian.

juristi
Tosi Jurri

Äänestä

Tää lähinnä huono vitsi... Lähen hoitoon jos sä Meet kans

Äänestä

Kaikki mikä on vapaasti luettavissa ,katsottavissa saa kyllä seurata. Niitä mitä ei halua toisten katsottavaksi voi laittaa salaiseksi, pääsyn kieletyksi ei vaikeata nykyään,tietenkin murtoja voidaan tehdä.

Äänestä

ei sua kukaan vakoile. oma napas vaan paukkaa ja p¤skaa haukkaat tommosella syytöksellä

Äänestä

Ja mitenkähän tämä "stalkkaus" ilmenee? Ettei nyt vaan olisi ap:n korvien välissä olevaa toiveajattelua.

Äänestä

kirjoitella yleisellä nettipalstalla, siirry sähköpostiin tai muihin keinoihin. Tämä on yleinen nettipalsta, ja ihmisillä on muita intressejä kuin SINÄ.

Äänestä

viesti tee selväksi se tapauksenne. muuten ihan turha syyttää ketään mistään.

Äänestä

itse tietää, minkälaista oma toiminta on. Turha kai tästä niiden on provosoitua, joita asia ei koske. Voi olla tottakin aloitus, mistä sen tietää. Eikä kaikki lain puitteissa tapahtuva ole aina "normaalia", mutta kuten aloituksessa sanottiinkin, yleensä se henkilö itse kärsii siitä eniten. Ei se silti kaikesta hyväksyttävää tee.

Äänestä

Niinhän sä teet, jo tuo alotuskin on selvä näyttö siitä:
Sun seuraamisesi,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

Mistäs sä tiedät että joku sua stalkkaa, jos et jatkuvasti kyki palstoilla silmät tihrussa kyttimässä, vai oletko TAAS MUN IP NUMERON KIMPUSSA?
Ensinnäkään et ole NIIN kiinnostava että viitsisin sua seurata millään palstalla, mutta sinä sitävastoin olet jatkuvasti minun perässä!

Äänestä
  • tämä on seurustelupalsta. Ap tuntuu pitävän tätä omana olohuoneenaan. Täällä on satoja tarinoita, jotka ei liity ap:hen millään tavalla.

    Äänestä

  • tämä oleellista kirjoitti:

    tämä on seurustelupalsta. Ap tuntuu pitävän tätä omana olohuoneenaan. Täällä on satoja tarinoita, jotka ei liity ap:hen millään tavalla.

    Sillä on joutilasta aikaa kuvitella ja omia kirjoituksia itseään koskeviksi.

    Kirjoitinkin tänään yhteen viestiin jo tästä:
    Viimeviikolla yllättäin ilmesty tuohon yläpalkkiin mistä näkee mitkä sivut on auki, teksi;NETTIKAMERA. Meinas pumppu heittää volttia, koska en ole koskaan avannut koneeltani nettikameraa, mutta joku oli tunkeutunut minun koneelle ja tarkoituksenaan kyttiä minua kameran kautta. Pitkän se veti, sillä silloin kun tämän ostin peitin välittömästi kameran silmän, ja se pysyy peitettynä.

    Äänestä

Ikävä-palstalla joku stalkkaa sua:D? Pitäisiköhän sun tarkistaa se oma lääkitys?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


tai kutsuisin sitä kirjoitti:

jota stalkkaukseksi, vaikka tapahtuukin internetissä. Se on jo sairasta, ajasta minkä se on jatkunut, kumpa tajuaisit hakea itsellesi apua, mutta itsesihän sillä katkeruudella tuhoat, et muita.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu