Mitä antipersut vihaavat persuissa?

hölmöläinen

Mehän ajatellaan vain Suomen etua.

Nämä asiat todennäköisesti loukkaavat antipersuja:

1. Vasemmistolaiset eivät päässeet vetämään järjestöjen verorahoilla sotaveteraaneja turpaan itsenäisyyspäivänä.

2. Vihreät suosivat kivihiiltä turpeen asemasta, koska vihaavat maajussien rikastumista. Kivihiili tuodaan jostain Saksasta.

3. Homoilu ei ole pyhää todellakaan että pitäisi kirkossa kuuluttaa. Lukekaa vaikka raamatussa. Ihan sama mitä ne silloin antiikin aikoina teki. Homojen olisi syytä erota kirkosta ja kerätä rahaa omaan homokirkkoon.

4. Lesbonaiset, feministit & stallarit vihaavat persumiehiä. Yllätys...

5. Pakkoruotsin poisto, koska Ahvenanmaaltakin poistettiin pakkosuomi ja Pisa-tulokset parani siellä joten kannattaa. Silti voi opiskella ruotsia että ingen panik ja tällä keinotekoisella pakotetulla valheidentiteetillä on turhaa kuluttaa resursseja ja ylläpitää kielisotaa.

6. Kehitysavut Suomen käyttöön ja kaikki muut hupimaksujen maksattamiset ulkomaille vähemmälle. Katellaan sitten taas kun nousukausi alkaa että onko varaa jaella rahaa ympäri maapalloa. Tosiaankin siellä etelän lämmössä on kurjaa toisin kuin täällä...

5

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • jatkoa1

      7. Persut eivät myöskään kannattanut tappiollista Guggenheimiä kuten RKP ja sen apupuolue Kokoomus

      8. Lastensairaala ei ollutkaan Suomen valtion suunnitelma johon kansalaisiltakin kerättiin rahaa vaan se olikin RKP säätiö joka halusi päästä rahoittamaan toimintaansa ja veronmaksajat maksavat.

      9. Foltinget on pelkkä verorahoitteinen ruotsinkielisten etuilujärjestö. Miettikääpä jos kaikilla vähemmistöillä ja enemmistöillä olisi vastaavat? Ei olisi kuin valtava määrä pakkokieliä ja muuta sairasta valheidentiteettiä.

      10. Käenpojat eivät ole voimavara vaan haitallinen taakka. Sen takia ainakin 15 000 on ummikoitunut Suomessa ja jopa somali osaa paremmin suomea.

    • Pentiarsu

      Kannattaisi mennä sinne hallitukseen tekemään asioille jotakin, eikä itkeskellä täällä, että pojat kiusaa. Semmonen tyhjänpäiväinen uhoaminen ja rähinöinti ei ole mistään kotoisin. Mies tulee räkänokastakin, vaan ei tyhjän puhujasta. Tyhjät tynnyrit kolisevat eniten.

    • antinytjaaina

      Juuri tuo on asian ydin. Suurisuiset sopeutumattomat suureen ääneen "ajaa" muka noita asioita, mutta tavoitteena on vain suunsoitto ja mahdollisimman paljon ääniä. Samalla persuja äänestäneet ovat joutuneet huomaamaan että asiat menee vain hullummin kun persut vie äänet niiltä jotka oikeasti voisivat tehdä jotain.
      Persut on vain teinilauma joka häiritsee tavallisen ihmisen työntekoa ja elämää.
      Silti meidän pitää maksaa heidät.

    • Antaa hölistä

      Ei näistä majapersuista tai sankkireijistä kannata hermostua. Ovat hallituspuolueiden harmittomia kannattajia.
      Ei näistä ole mitään haittaa ei ne edes äänestä.

    • kulttuurineuvos

      Persutko ovat muka jotain pyhimyksiä?

      Onhan Soinillakin säätiö!
      Halla-ahokin on monesti tuomittu rikoksesta.
      Persut kannattavat ihan natsimaisesti vähemmistöjen alasajoa kuten tekstistä voi päätellä eli homot nurkkaan ja meidän kunniakansalaiset takaisin Ruotsiin. Törkeää!
      Persujen on turha ratsastaa sotaveteraaneilla kun on omissa joukoissa sivari Immosta ja Halla-ahoa.

      Miehet ovat tiputtaneet naisten palkat siihen 80 senttiin joten feminismissä ei ole mitään vikaa!

      Kehitysavut ovat tärkeitä että köyhätkin saavat jotain apua ja jos suomalaisille käy huonosti ne auttavat meitäkin.

      Ei vasemmistolaiset olisi lyönyt sotaveteraaneja ehkä Soinia mahaan ja köyhänä olisivat vaan vähän syöneet nälkäänsä.

      Se on niin pieni verotuksellinen etu kivihiileen ettei kannata edes puhua.

      Joku homo voi maksaa kirkollisveroa joten kuuluu sillekin kirkon palvelut kuten ihmisenä oikeudet.

      Minä tykkään pakkoruotsista ja puhutaan Itä-Suomessa sujuvaa ruotsia. Tykkään fondeistakin.

      Ei olisi tullut lastensairaalaa jos ei RKP säätiö olisi ottanut asiaa hoitaakseen, koska valtio ei voi suoraan omistaa lastensairaalaa, koska Venäjälläkin on oligarkit ja mafia.

      Guggenheimin säätiö on amerikkalainen juttu ja vaikka onkin tappiollinen se antaa hienon mielikuvan Suomen länsimaalaistumisesta vaikka VR:llä on kurjia venäläisiä vaunuja.

      Foltinget on sitä varten että sivistys pysyy Suomessa, koska rotuprofessori Freudhental tutki että suomalaiset ovat mongooleja vai mitä lie mongoloideja. Sivistys tuli Ruotsista vaikka ehkä viikinkien miekan kautta.

      Nyt et ymmärrä että "käenpojat" kun juhlivat ja metsäsuomalainen raataa on Suomessa sivistystä. Tiedäthän aateliset ja orjat. Olihan amerikoissakin ennen sisällisotia orjuus voimissaan kuten Rooman valtakunnassa. Oli vapaita miehiä ja orjia. Orjien lapsistakin tuli automaattisesti orjia.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalainen tutkimus paljasti oudon asian vasemmistolaisista - he häpeävät itseään

      Kyllä, asia on faktaa. Suomalainen tutkimus osoittaa, että vasemmistolaisina itseään pitävät kansalaiset häpeävät itseää
      Maailman menoa
      138
      3819
    2. Sosialismia Tampereella: Virallinen ilmiantolinja avautuu kaupungissa

      Nyt siis mennään mansessa ihan justiinsa samaan malliin kuin entisessä Neuvostoliitossa, jossa saattoi ilmiantaa naapuri
      Maailman menoa
      336
      2954
    3. Tätä et nähnyt tv:ssä: Frederik paljastaa - Totuus "haisevasta jäynästä" pehtoorille Farmilla

      Frederik veti ns. herneen nenään ja päätti kostaa pehtoorille. Mitäs mieltä olet Frederikin "aamutoimista"? Lue jutt
      Tv-sarjat
      8
      1855
    4. Ellen Jokikunnas paljastaa kyynelehtien Ralph-pojasta: "Apua..."

      Ellen Jokikunnaksen ja hänen puolisonsa Jari Raskin perheestä ja taloprojektista Italiassa kertova Unelmia Italiassa -sa
      Suomalaiset julkkikset
      5
      1588
    5. Oho! Vappu Pimiä teki "röyhkeän" teon - Onko sopivaa paljastaa tämä MasterChef-sarjasta?

      Vappu Pimiä on astunut MasterChef Suomi -keittiöön ja liittynyt ohjelman legendaariseen tuomaristoon Helena Puolakan ja
      Tv-sarjat
      4
      1069
    6. Mun kaikkialta häviäminen

      Ei liity sinuun. Muista se. ❤️ Mua kiusataan enkä mä enää jaksa.
      Ikävä
      71
      924
    7. Kaste tulisi tehdä apostolisella tavalla Ap. t. 2:38 mukaan

      Apostolit eivät kastaneet kolminaisuuden nimellä vaan Jeesuksen alkuperäisen käskyn mukaisesti: Ap. t. 2:38 Niin Pietar
      Kaste
      38
      854
    8. Onko teillä

      minkä tyyppisiä seksifantasioita kaivattunne kanssa?
      Ikävä
      44
      764
    9. Inhottaa ajatus siitä

      Miten monia olet pannut.
      Ikävä
      65
      731
    10. Kuhmossa rallit alkoi ennen aikojaan

      Paettiin polliisia törkeästi? Se tuo rallikiima on näemmä saavuttanu paikalliset tommi mäkiset kiljupäissään auton rat
      Kuhmo
      22
      708
    Aihe