Hulluuden viehätys

Minkä takia kaikki naiset haluavat hullun miehen?
Raavas päästään terve työmies eli perusduunari ei kelpaa.
3135
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Jälkimmäiset ovat tylsiä, kun taas edellämainitut ovat jännittäviä, eivätkä mitään nössöjä. Ovathan näyttelijätkin sanoneet, että on hauskempi esittää pahista, koska he ovat todellisia persoonia ja heiltä voi odottaa mitä tahansa, kun taas ne hyvikset ovat niitä yksiulotteisen persoonattomia ja ennalta-arvattavia perustapauksia.
Kai se sitten on niin hieno tunne, kun mielipuoli, jolla on paska maine, antaa hyväksyntänsä juuri sinulle. Pakkohan sen on olla, koska sen takia viitsii ottaa turpaankin.

Äänestä

Kyllä mulle kelpaisi kunnollinen perusduunari, mutta missä niitä on?
Ja, vielä sellainen savuton kiitos.

Äänestä

Joo mulle kansa perusduunari. Narsistisista johtajatyypeistä oon saanu tarpeekseni loppu elämäkseni. Vaan eipä noita hyviä duunarimiehiä tunnu vastaan tulevan. Missä lie luuraavat.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


raksamies69 kirjoitti:

Minkä takia kaikki naiset haluavat hullun miehen?
Raavas päästään terve työmies eli perusduunari ei kelpaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu