Suositelkaa 4G-sopimusta Helsinki

austerisim1

Olisi määräaikainen soppari (DNA) katkolla, joten voisi harkita vaihtoa. Nykyisin käytössä mokkula, ja asun lähellä Stadin keskustaa (Töölöntori). LTE ei tunnu kunnolla kuuluvan asunnossa - voi tosin johtua kämpästä, koska on talon sisäpihalle ja maantasossa ja ympärillä siis rakennukset. Tosin DC täällä toimii ihan hyvin. No, nopeus vaihtelee 10 - 30 megan välillä (sopparin mukaan max 50 megaa). Yleisimmin on kympin tienoilla.

Jos joku lukija siis sattuu asustamaan Stadin keskusta-alueen kupeessa esim. Oopperan, Töölöntorin tai Hesperianpuiston tietämillä, niin kiinnostaisi kuulla etenkin toimivista 4G-yhteyksistä. Hinta mielellään max 40 euroa / kk sisältäen mahdollisesti myös Wlan-mokkulan, joka jakaa yhteyden 4 - 10 laitteelle.

Langallinen yhteys ei kiinnosta, joten niillä kehuskelun saa mielellään jättää johonkin toiseen ketjuun.

3

140

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • austerism1

      Vielä lisäkriteeri.

      Ei saa olla mitään data-rajoja tai vastaavia, sillä yhteys on työkäytössä ja sillä pitää voida latailla huoletta isoja tiedostoja.

      • ei voittoa ?

        Testaa eri operaattorit.


      • DNA tai Saunalahti

        Eipä taida olla vaihtoehtona kuin DNA ja Saunalahti, Soneralla on mobiililiittymissä datarajat ja Soneran kommenttien mukaan ovat lisäämässä rajoituksia.

        Jos liittymä tulee yrityksen nimiin niin ilmeisesti Elisalta saat myös liittymän, verkko on sama kuin Saunalahdella ja toimivuus vastaava. Elisalta yritysliittymissä hinnoittelu ja ehdot eroavat hieman Saunalahden kuluttajaliittymistä.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Oletko kertonut jo muille tunteistasi?

      Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.
      Ikävä
      77
      4672
    2. Olisin ottanut sinusta akan itselleni

      Mutta olitkin aika itsepäinen ja hankala luonne.
      Ikävä
      180
      1977
    3. Ei sua pysty unohtamaan

      Ei vaan yksinkertaisesti pysty
      Ikävä
      131
      1686
    4. Kerro todelliset motiivit

      kaivattuasi kohtaan?
      Ikävä
      148
      1265
    5. Miten minusta tuntuu että kaikki tietää sun tunteista mua kohtaan

      Paitsi suoraan minä itse, vai mitä hlvettiä täällä tapahtuu ja miksi ihmiset susta kyselee minulta 🤔❤️
      Ikävä
      16
      1161
    6. Hei, huomenta komistus

      Yllättääkö, että olet heti mielessä. Mukavaa päivää upea ❤️
      Ikävä
      35
      1066
    7. Sunnuntain terveiset kaivatulle

      Mitä ajattelet hänestä tänään? Mitä haluaisit sanoa hänelle?
      Ikävä
      78
      963
    8. Miks et tahtonut

      Enää nähdä? Haluaisin ymmärtää
      Ikävä
      52
      926
    9. Hyvää huomenta!

      Mietin miten suhtaudut minuun, jos kerron tunteista. Voinko enää sen jälkeen olla samassa paikassa kanssasi, jos koet as
      Ikävä
      78
      892
    10. Mulla on tarkat korvat

      Kuulin sun äänen ihan selvästi.
      Ikävä
      4
      858
    Aihe