Onko parempi laittaa sulle tekstiviesti, sähköpostia vai olla hiljaa kokonaan? En tiedä...
Kumpi parempi?
.....
37280
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 37
Vanhimmat
Naamatusten.
se tulee varmimmin perille ja luetuksi.
Jos pa on nainen, hän jää vatvomaan, jos ei saakaan vastausta.
tekstari, ostin juuri uuden kännykän, niin se on eka viesti mun puhelimessa ;)
se on ainakin sama ollut jo vuosikausia, ja tulee luetuksi.
Mutta jos saaja ei vastaakaan? Jää epätietoisuus.
Se on silloin selvä merkki siitä että mitään ei enää ole, eli kuin sadussa: Olipa kerran.
Kerää rohkeutesi ja laita sitä viestiä vaikka postaamalla, siis hänelle kenelle sen haluat menevän.
ps. mikä tuo k on tuossa nimimerkkirivillä?
k....errat
Se on selvä merkki, mutta jos ap on nainen (minä en ole laittamassa viestiä kellekään) niin naisille tyypilliseen tapaan hän jää miettimään, että jos viesti ei mennytkään perille, tai jos jotain muuta kummallista sattui, että jos sittenkin on jotain mahkuja vielä.
Viiden pisteen ihme: jos nyt edes kertoisit jotain muutakin vinkkiä itsestäsi ja hänestä.
Kelle?
Ei ainakaan minulta sinulle, se on varmaa :D
Aloitus on taas tätä tiedät-kyllä-kuka -tasoa.
alottajien puolesta?
Hei, tää oli varma tieto :D
Kerro kuka minä olen, kun tuossa on selkeästi näkyvillä jotain:
Ei ainakaan minulta sinulle, se on varmaa :D
No en tosin odota edes sinulta mitään privassa, se on minun yksityisyyttäni, ja haluan olla rauhassa kaikelta tyhjän jauhamiselta.
Ei ainakaan minulta sinulle: koska aloitus ei ollut minulta, se ei voinut mitenkään olla MINULTA sinulle. Loogista? :D Eihän minun noin kirjoittaakseni tarvikaan tietää, kuka sinä olet. Riittää, että tiedän, kuka itse olen, ja tiedän, etten ole aloittaja.
Vastasin alunperin ihan vain siksi, että itseäni tuppaa ärsyttämään välillä nämä aloitukset, joissa aloittja selvästikin kuvittelee, että hänet tunnistetaan noin mitäänsanomattomilla "vihjeillä".
arvaa ellet tiedä aloituksiin kannata ottaa mitään kantaa.
Niissähän yleensä pyydetään ottamaan yhteyttä, ilman mitään tunnisteita, niin ihmettelen miksi ap:t ei itse ota, sillä heillähän se tioeto on ketä etsivät.
Jos olisit hän, haluaisin että laittaisit viestin, ei väliä mitä kautta :)
Laitan lentopostina. Voi hieman kestää kun Kyyhkyseni ei lennä vielä ihan sinne minne haluan.
Kyyhkyset lentää aina kotiin. Eli sulla pitäis olla itse asiassa hänen kyyhkynsä, jonka päästäisit kirjeen kera lentämään. Silloin se osaisi oikeaan paikkaan.
Ilmankos ei oo onnistunut. No kokeilen sitä pullopostia. Tosin ei asu rannassa, et kiville menis sekin viesti.
Tulvathan on lisääntymään päin, eli tarpeeksi kun tulvii, niin voi nousta ihan kotiportaille saakka.
Totta. Luonto ehkä auttaa. Pitäiskö luottaa siihen että kaikki tähdet ois oikealla paikalla, sataisi sekä paistaisi riittävästi. Oikeasta suunnasta tuulikin puhaltaisi. Niin on meillä aikaa yksi elämä ja ikuinen rakkaus.
:D
Kyllä luonto tikanpojan puuhun ajaa, myös :D
Ilta on aamua viisaampi.
Pääasia, että laitat sen viestin...
Mikä tapa vain, tekstari, s-posti tai soitto. Kunhan selvität asiat, ettei jää kummallekaan ilmaan kysymysmerkkejä. Muuten on kurja olo pitkän aikaa.
No tuo viestittäminen on ihan siitä kiinni, että välitätkö hänestä yhtään? Jos välität, niin on aivan sama mitä kautta irl hänelle laitat viestiä.
Aikamoista härnäämistä ;
Jännästi sellainen tunne, että ei pidä lähteä hätiköimään mitään. Mistä sitten johtuu tämä fiilis? Hätiköimisestä ei tosin voida puhua noin niin kuin muutenkaan tässä ikuisuusprojektissa. Ajattelen, että hänkin haluaa aloitteen lähtevän mielummin hänestä.
Oletko sä ap?
Tekstiviesti...laita vain etunimesi...niin tiedän...
Haluaisin laittaa viestiä, mutta ei mulla ole edes sen numeroa.
Ei oo numeroa niin
Ei oo ei. Sähköpostista puhumattakaan. Kyllä noikin selville saisi, mutta sitten vaikuttaisin stalkkerilta. Mitä toisaalta olisinkin
Tässä se taas nähdään, että täällä kirjoittelu on ihan yhtä tyhjän kanssa.
Jos ihmiset käyttäis senkin ajan, minkä täällä haahuilevat, johonkin konkreettisempaan toimintaan, voisi jotain tapahtuakin. Aloittajakin olisi jo ehtinyt lähettää niin tekstarin ja sähköpostinkin, ja kenties saanut vastauksenkin.