on näkyvissä tällä palstalla.
No mitä muuta sitä voikaan odottaa !
Sivun kun läpi lukee niin ei tarvitse Perussuomalisia äänestää seuraavissakaan vaaleissa.
Perussuomalaisen polittisen
10
56
Vastaukset
- kansa ihmettelee
Persuja kiinnostavat vain alapään jutut? Outoa.
- komutus ulos
Tehdään yhdessä anomus että
Hakkarainen eroaa eduskunnasta ja poistuu politiikasta
ja vastalahjaksi kommunistit poistetaan eduskunnasta
eli vasemmistoliiton paikat jätetään tyhjiksi
Perustelu: Hakkaraisen puuhat eivät sovi Ukraina-kriisin
hoitamiseen
eikä tällaisen kriisin aikana eduskunnassa voida pitää kommunisteja,
se olisi aivan väärä signaali maailmalle.
Komujen ajaminen vaaleilla marginaaliin tapahtuu muuten vasta 2015
eduskuntavaaleissa, olisi parempi jo nyt.- Iso antaa enemmän
Onko Hakkaraisella Putinia tai edes Halla-ahoa suurempi?
- Komun tulos
ai kauhian, kauhia, mie kun olin pikkupoika pelkäsin pimmeetä ja nyt kun olen iso poika pelkään pimmeetä, voi kauhian, kauhia.
Arvaas mitä, no kun olin pikkupoika äiti pelotteli mustalaisella ja mustalla miehellä ja voi kauhian, kauhia mie pelekäsin mustalaista ja tumma miestä ja nyt kun olen iso poika pelekkaan mustalaista ja tummaa miestä, voi kauhian, kauhia.
Arvaa mitä, kun olin pikkupoika mie pelekäsin kommunistii voi kauhian, kauhia ja nyt kun olen isopoika mie pelekkään kommunistiä, voi kauhian, kauhia
Kun mie olin pikkupoika pelekäsin vennamolaisia voi kauhian, kauhia ja nyt kun oon isopoika pelekkään Persuja voi kauhian, kauhia.
Mie kun olin pikkupoika pelekäsin kaikkee mikä liikku voi kauhia, kauhia ja nyt kun oon isopoika pelekkään kaikkee mikä liikkuu voi kauhia, kauhia.
No mie oon pesunkestävä Perussuomalainen ja en ymmärrä mitä ympärillä tapahtuu, voi kauhian, kauhia.
Oonkohan minä ihan Teuvo ?
- Pyrsseli ihmettelee
Teuvon patsaalla ei saa kuitenkaan olla isompi viisari kuin isä timo patsaalla? Todellisuus ei merkitse persuille paljon tässäkään asiassa?
- PELASTASUOMI PS
Esko Seppänen pelasti Suomen
Esko Seppänen ilmoitti tv-haastettelussa MTV:ssä äänestävänsä
Sauli Niinistöä kun siitä tulee hyvää
http://www.kansanuutiset.fi/uutiset/kotimaa/2728548/seppanen-aanestaa-nyt-niinistoa
Esko Seppänen siirsi työväen joukot luokkataisteluun
järkevän Sauli Niinistön puolesta
Esko Seppänen pelasti Suomen homolta
Miltä se olisikaan näyttänyt jos Suomen ensimmäinen
nainen olisi Jennin sijaan ecuadorilainen parturi
1. millä se on saanut kansalaisoikeudet
2. onko Suomessa parturivaje
3. osaako suomalainen kadulla kysyttäessä tavata ecuador
4. osaako ecuadorilainen sanoa sijamuodon vajanto yksikkömuodon
sanasta tie. - No joo, no jaa
En ole koskaan ymmärtänyt kapea katseista politiikkaa ja tätä Suomen tila;
1) Perussuomalaiset, ei millään tavalla vakavasti otettava poliittinen puolue,
vakavasti on otettava se, että tässä kehityksessä ja kannatuksessa on vaarallisia pirteitä, liikaa vihamielisyyttä.
2 ) RKP, aina hallituksessa vaikka kannatus ei sitä edellytä, no talousmahti on vielä takana
3 ) SDP, valta puolue, unohtanut puolueen lähtökohdan ja muuttunut vastenmieliseksi
4 ) Vihreät, puolue tulisi poistaa tarpeettomana puoluerekisteristä
5 ) Vasemmistoliitto, myynyt työväenperiaatteen hallituspaikan myötä.
Poliittinen keskonen puheenjohtajana
6 ) Kristilliset arvot selkeemmin esiin, Päivi on hyvä
7 ) Kokoomus, juppi-keskosten valtaryhmä ohjaksissa, järkevämmät kokoomuslaiset laitettu syrjään
Kai niitä muitakin puolueita on mutta kuuluvat katoavaan kansanperinteeseen - Kyrpä
Ongelma taitaa kaikissa puolueissalla se, että edustajat ajavat ainoastaan omaa etuaan. Hyvät ideat ammutaan alas koska pelätään oman tai puolueen kannatuksen laskevan.
- Kyrpä
Puolueissa....
- vastranssuhomppelit
Muuten aika hyvä
mutta
vasliitto ei ole työväenpuolue
se oli SKDL-skp
neuvostokommunismiin ja stalinistiseen Kuusisen sukuun
nojaava kuusipuolue
vasliitto on homojen transsu-feministipuolue
jolla on aivan muut intressit kuin työväellä
http://www.vasemmisto.fi/tiedotteet/tiedotteet-2008/sirpa-puhakka-taysi-adoptio-oikeus-kuuluu-homo-ja-lesbopareille/
Ketjusta on poistettu 7 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalainen tutkimus paljasti oudon asian vasemmistolaisista - he häpeävät itseään
Kyllä, asia on faktaa. Suomalainen tutkimus osoittaa, että vasemmistolaisina itseään pitävät kansalaiset häpeävät itseää1413928Sosialismia Tampereella: Virallinen ilmiantolinja avautuu kaupungissa
Nyt siis mennään mansessa ihan justiinsa samaan malliin kuin entisessä Neuvostoliitossa, jossa saattoi ilmiantaa naapuri3573048Tätä et nähnyt tv:ssä: Frederik paljastaa - Totuus "haisevasta jäynästä" pehtoorille Farmilla
Frederik veti ns. herneen nenään ja päätti kostaa pehtoorille. Mitäs mieltä olet Frederikin "aamutoimista"? Lue jutt141978Ellen Jokikunnas paljastaa kyynelehtien Ralph-pojasta: "Apua..."
Ellen Jokikunnaksen ja hänen puolisonsa Jari Raskin perheestä ja taloprojektista Italiassa kertova Unelmia Italiassa -sa101685Oho! Vappu Pimiä teki "röyhkeän" teon - Onko sopivaa paljastaa tämä MasterChef-sarjasta?
Vappu Pimiä on astunut MasterChef Suomi -keittiöön ja liittynyt ohjelman legendaariseen tuomaristoon Helena Puolakan ja41129- 71974
Kaste tulisi tehdä apostolisella tavalla Ap. t. 2:38 mukaan
Apostolit eivät kastaneet kolminaisuuden nimellä vaan Jeesuksen alkuperäisen käskyn mukaisesti: Ap. t. 2:38 Niin Pietar42889Kuhmossa rallit alkoi ennen aikojaan
Paettiin polliisia törkeästi? Se tuo rallikiima on näemmä saavuttanu paikalliset tommi mäkiset kiljupäissään auton rat23831- 70818
- 44794