Menikö Jokerit halvalla?

Synergia A3

Keskustelua on herättänyt hinta, jolla Hjallis Harkimo myi Jokerit. Oliko hinta liian halpa? Jos ajatellaan Jokerien menestystä ja edes vähän ennakoidaan tulevaa säälipleijaria HPK:ta vastaan, on suorastaan ihme, että Hajllis onnistui neuvottelemaan Jokereista vielä melkein tonnin! Eihän se paljon ole rahaa, mutta ei sillä kyllä paljon saanutkaan! Joukkue on niin aneeminen, se purkaa agressiotaan ihan vääriin asioihin, peliin pitäisi olla keskittynyt eikä nujakointiin. Vanha totuus on kuitenkin, että jäähyaitiosta ei tehdä yhtään maalia.
Nyt vastaan tulee huikeassa kiidossa ja yhteen pelaavassa rykelmässä taisteleva HPK. Ei paljon tarvitse Noora Karman kristallipalloa käyttää, niin voi ihan omilla harmailla aivosoluilla ennakoida tuloksen etukäteen. Mutta viimeissestä kaudesta jää kuitenkin muistoksi se, että joukkue ylsi vielä viimeisenäkin vuonna säälipleijareihin! Hyvä Hjallis, olet kauppamies!

8

166

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Se Suurin ja Kaunein

      Oletko tyhmä? Tekstistä päätellen olet.

      Hjallis myi Areenan ja sai siitä kovan hinnan. Venäläisten ehtona oli että kun ostavat Areenan niin saavat myös osan Jokereista.

      Piste.

      • Alehintaan meni

        hhhehh, luepa, mitä kirjoitit! Venäläiset ostivat Areenan ja ehtona oli, että saavat myös osan Jokereista. Oliko ehtona, että saavat ilmaiseksi? No eihän siitä nyt paljon enenpää voisi saadakaan! Mutta tyhmää puhetta, että tuo mitä kirjoirjoitit! Olisihan siitä voinut hinnan ottaa, jos olisi saanut enemmän!


    • Talous tasapainoon

      Hjallis teki kaupan hyvään aikaan. Huomenna ei enää olisi Jokereista maksettukaan!

    • Synergia A3

      Hjallis tunsi varmaan omat pelaajansa ja tiesi hermokontrollin olevan äärimmäisen heikkoa näissä jännittävissä pudotuspeleissä. Kuten jo ennen peliä itsekin ennustin ja kirjoitin, ei peliä voiteta jäähyaitiosta. Näinhän se nyt on käynyt. Hjallis sai siis erittäin hyvän hinnan Jokereista myydessään joukkueen oikeaan aikaan. Talousmiehellä on hyvä vainu tilanteesta.

      • Synergia A3

        Jokerit pelaavat jo ihan sikaa!


      • valmennus
        Synergia A3 kirjoitti:

        Jokerit pelaavat jo ihan sikaa!

        jokerien olisi kannattanut hakata 5-6 hpkn pelaajaa sairastuvalle mikäli olisivat halunneet jatkoon, eivät halunneet, joten eivät hakanneet.

        Jokereila olisi ollut materiaalissa varaa 5-6 pelaajan pelikielloille. Sensijaan hpk ei olisi kestänyt esim 5-6 avainpelaajan menetystä.

        Valmennus ei ollut ajan tasalla tässä suhteessa.


    • maalaiskiekko jyrää

      Tonni on ihan passeli hinta tuommoisesta sakista. Ei mennyt ainakaan liian halvalla, ehkä hintaa olisi kannattanut ostajan vielä tinkiä.

    • 6969

      959e likaa. muuten joutus maksaa lahjaveron.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Eutanasia - miksi eläimelle sallitaan armokuolema, mutta ihmiselle ei?

      Olen pitkään ihmetellyt yhtä asiaa Suomessa. Kun koira kärsii parantumattomasta sairaudesta ja kovista kivuista, eläinlä
      Arvot ja etiikka
      2
      9088
    2. Eutanasia?

      Kertokaas omia mielipiteitä eutanasiaan liittyen. Onko mielestäsi oikein vai väärin ja miksi?
      Arvot ja etiikka
      2
      5335
    3. Riikka Purran kaudella nousi bensan hinta yli 2 euron

      Muistatteko kuinka edellisen vasemmistohallituksen aikana, ns. Marinin aikakaudella, bensiiniä sai 1,3 euron litrahinnal
      Maailman menoa
      172
      5054
    4. Veli Sofia teki urosmehiläisen työn

      Paljastaessaan kuinka TPS:ssä ei joukkuehenki toimi sooloilijoiden vuoksi, jonka takia koko seura ei pärjää kilpailussa
      Maailman menoa
      26
      3659
    5. Mitäs nyt sijoittajat?

      Pörssit laskevat maailmalla Iranin sodan takia ja muutenkin ovat olleet Trumpin vallan alla epävarmat. Ainoa, mikä on no
      Maailman menoa
      179
      3480
    6. Hjallis Harkimon, 72, Jasmine-rakas, 37, paljastaa suhteen alusta: "Vähän..."

      Liikemies, kansanedustaja Hjallis Harkimo ja tuottaja-juontaja Jasmine Pajari ovat pariskunta. He asuvat yhdessä Sipooss
      Suomalaiset julkkikset
      42
      2997
    7. Unisex-vessat

      Ahdistaa. Miksi kaikki pitää tasapäistää tasa-arvon nimissä? Tasa-arvo on sitä, että kunnioitetaan sukupuolien erilaisu
      Tunteet
      108
      2729
    8. Sosiaalidemokratia romahtanut kautta maailman

      nuoret eivät enää kannata järjetöntä aatetta, joten demarien täytyy hakea kannattajia mamuista. Ruotsin sos.demit jo kie
      Maailman menoa
      34
      2096
    9. Jäit kiinni siitä

      että katselet minua. Käänsin pääni, minäkin etsin sinua, ja meidän katseemme kohtasivat. Eikä se haittaa - molemmat ky
      Ikävä
      12
      1974
    10. Jutta Larm, 52, haluaa kumota tämän piintyneen ikämyytin

      Oletko samaa mieltä? Jutta Larm on 52-vuotias ja tehnyt pitkän uran yrittäjänä. Hän haluaa kumota tämän piintyneen ikämy
      50 plus
      19
      1915
    Aihe