Vatsa kurnii oksentelun jälkeen

askin

Ehkä vähän tyhmä kysymys, mutta jos ensin syö vatsan tosi täyteen ja sen jälkeen oksentaa mutta epäilee ettei kaikkea saa ulos. Vatsa kuitenkin kurnii nälästä jo 10min oksentamisen jälkeen. Onko vatsa silloin tyhjä, eli tuliko kaikki ruoka ulos? Vai onko kyseessä jokin muu asia mikä saa aikaan nälän kaltaisen tunteen?

3

221

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • tyhmin kysymys ikinä

      häh, miksi pitää oksentaa syöty ruoka pois? tietysti on nälkä, kun maha on tyhjä...ootko sä ihan dille?

      • dillelille

        Et oo tainnu koskaan kuulla sellasest sairaudest ku bulimia....taidat itekki olla iha dille


    • Bulimia

      Typerää perjaattessa vastata sulle koska tää tieto vaan antaa pontta oksentelijoille, mutta sit on maha todella tyhjäksi vedetty kun oksentelun jälkeen tulee vaarallinen ketoosi päälle keho alkaa polttaa rasvaa aika vauhdilla elimistöstä, sua tärisyttää ja tekee pahaa, ite vedän silloin sokerilientä nopeesti et olo paranee.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Taisin tehdä virheen

      Kaipaan sua enemmän kuin kuvittelin. Luulin, että helpottuisin, mutta olinkin täysin väärässä. Vieläkö vastaisit minulle
      Ikävä
      34
      2735
    2. Hyvä että lähdit siitä

      Ties mitä oisin keksinyt jos oisit jäänyt siihen, näit varmaan miten katoin sua.... 😘🤭😎💖
      Ikävä
      36
      2581
    3. Et siis vieläkään

      Et ilmeisesti ole vieläkään päässyt loppuun asti mun kirjoituksissa täällä. Kerro ihmeessä sit, kun valmista 😁 tuskin k
      Ikävä
      53
      2564
    4. Koronarokotus sattui oudon paljon nyt sairaanhoitaja Tanja 46 istuu pyörätuolissa

      Pitkä piina piikistä Kun Tanja Vatka käy suihkussa, tuntuu kuin ihoa revittäisiin raastinraudalla irti. Hän on kärsinyt
      Maailman menoa
      96
      2084
    5. Nyt tuntuu siltä, että on pakko päästä puhumaan kanssasi

      Tuntuu että sekoan tämän kaiken takia. Miehelle
      Ikävä
      40
      1951
    6. Olisitko mies valmis?

      Maksamaan naisellesi/vaimollesi/tyttöystävällesi elämisestä syntyvät kulut, ruokailun, vuokran ja muut välttämättömät me
      Ikävä
      312
      1732
    7. Mitä haluat sanoa kaivatullesi?

      Onko ikävä? Milloin näitte viimeksi?
      Ikävä
      150
      1526
    8. Nainen, mulla olisi sulle pari vinkkiä

      Kerro vain ongelmasi niin annan siihen vinkin. :/
      Ikävä
      73
      1388
    9. vieläkin sanoa voin...

      💖💛💖💛💖💛💖💛💖 💛 Beijjjbeh 💛 Kaks vuotta tänään täällä. Miten hitossa jotkut on jaksaneet kymmeniä vuos
      Ikävä
      23
      1158
    10. Nainen onko sulla supervoimmia ?

      Voisitko auttaa miestä mäessä? Tarjota auttavan käden ja jeesata tätä miestä? Tai antaa olla et sä kuitenkaan auta.
      Ikävä
      27
      1113
    Aihe