KANSA VAATII

LISÄÄ KIKKELIKUVIA ESIIN PERSUT.
10<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Kuules nyt homppeli antipersu, kuvaa vaan omaa sankkireikääsi ja kikkeliäsi.

Äänestä
  • KIKKELIN JA SANKKIREIJÄN KUVAUS ON TEIDÄN PERSUJEN HOMMIA. KUINKA JOKU VOI VIELÄ KEHDATA OLLA PERSU KUN PERSUKANSANEDUSTAJA LEVITTELEE KUVIA KIKKELISTÄÄN

    Äänestä

  • TODISTETUSTI kirjoitti:

    KIKKELIN JA SANKKIREIJÄN KUVAUS ON TEIDÄN PERSUJEN HOMMIA. KUINKA JOKU VOI VIELÄ KEHDATA OLLA PERSU KUN PERSUKANSANEDUSTAJA LEVITTELEE KUVIA KIKKELISTÄÄN

    Kyllä se on antipersun hommia nuo sankkireikäsysteemit ja ylämäkityönnöt. Teukka kokeili kikkelikuvausta, joku raukka antipersuhan senkin sitten haltuunsa sai ja jakeluun meni, mutta eihän Teukka kuvaa jakeluun ja julkaisuun pistänyt - eiköhän se tuo lyyli ollut, jolla antipersumainen rahanhimo sankkireikä puuhastelun lisäksi iski, ja kuvan julkaisi.

    Vaikka Teukan temppu oli typerä, kyllä enemmän hävettäisi olla lapsellinen antipersu joka saa satoja kirjoituksia palstalle syydettyä aiheesta. Tarkemmin ajatellen, enemmän hävettäisi olla antipersu, joka jaksaa sankkireijästä ja kikkelistä hokea kuukausi tolkulla, heti kun taas luotsi heivasi, antipersu sekosi.

    Äänestä

Mielenkiintoista on ollut havaita, että ps puoluejohto on hyväksynyt tapahtuneen. No, persuthan ovatkin miestenpuolue.

Äänestä
  • Aivan! Hyvällä kikkelillä pääsee pitkälle perussuomalaisen puolueen hierarkiassa.

    Äänestä

  • Jarppa Lindströmin kommentit kuvaavat hyvin puolueen tilaa. Hakkarainen oli kuulemma toiminut "miehekkäästi", kun oli myöntänyt julkisesti "munanneensa" intiimikuvia lähettäessään.

    Jarpallakin on mielenkiintoinen tausta, sillä hän putsasi paikallisosastossaan vakavasti otettavat naisehdokkaat pois kuntavaalilistalta. Ja ihme tapahtui, Jarppa sai ryhmäänsä itsensä lisäksi kymmenen miestä eikä yhtään naista. Tämä on kyllä äijäpersuilua parhaimmillaan, kun kansanedustaja pitää miesten välisiä kuvaussessioita ja lähettelee työkännykällään kuvat eteenpäin.

    Saman puolueen puheenjohtaja karjuu kitalaki punaisena tasa-arvoista avioliittolakia vastaan käytyään Pariisia myöten homomarssimassa äärioikeiston kanssa Ranskassa laillisesti säädettyä lakia vastaan. Homojen lisäksi Soini halusi osoittaa mieltään demokratiaa vastaan eli jos jäät vähemmistöön äänestyksessä, voimaan tulevaa lakia ei hyväksytä. Tämä on fasismin pönkittämistä.

    Kuvien suhteen kansalla ei ole mitään hätää, kyllä nämä hakkaraiset ja eerolat järjestävät julkisuuden kipeydessään niitä lisää.

    Äänestä

  • Toskaa parvella kirjoitti:

    Jarppa Lindströmin kommentit kuvaavat hyvin puolueen tilaa. Hakkarainen oli kuulemma toiminut "miehekkäästi", kun oli myöntänyt julkisesti "munanneensa" intiimikuvia lähettäessään.

    Jarpallakin on mielenkiintoinen tausta, sillä hän putsasi paikallisosastossaan vakavasti otettavat naisehdokkaat pois kuntavaalilistalta. Ja ihme tapahtui, Jarppa sai ryhmäänsä itsensä lisäksi kymmenen miestä eikä yhtään naista. Tämä on kyllä äijäpersuilua parhaimmillaan, kun kansanedustaja pitää miesten välisiä kuvaussessioita ja lähettelee työkännykällään kuvat eteenpäin.

    Saman puolueen puheenjohtaja karjuu kitalaki punaisena tasa-arvoista avioliittolakia vastaan käytyään Pariisia myöten homomarssimassa äärioikeiston kanssa Ranskassa laillisesti säädettyä lakia vastaan. Homojen lisäksi Soini halusi osoittaa mieltään demokratiaa vastaan eli jos jäät vähemmistöön äänestyksessä, voimaan tulevaa lakia ei hyväksytä. Tämä on fasismin pönkittämistä.

    Kuvien suhteen kansalla ei ole mitään hätää, kyllä nämä hakkaraiset ja eerolat järjestävät julkisuuden kipeydessään niitä lisää.

    Aivan! Todellakin!
    Juuri tästä on kysymys, miesporukalla voidaan niin paljon paremmin pitää saunailtoja ja viihtyä yhdessä munasillaan. Sellaista se on politiikan teko perussuomalaisessa miespuolueessa, jossa vihataan naisia. Voi bittu! Ja kikkeleitä kuvataan, ne kun kiinnostavat kaikkein eniten.

    Äänestä

Ehdotan ihan rakentavana ehdotuksena, että seuraavissa vaaleissa kaikkie perussuomalaiset ehdokkaat käyttävät vaalikuvinaan omaa kikkelikuvaansa!

Tällä tavalla äänestäjät voisivat nähdä, millainen killeli ehdokkaalla on ja tehdä sen perusteella oman valintansa.

Nämä asiat ovat hyvin tärkeitä ja oikeastaan aivan keskeisiä perussuomalaisille, jostakin syystä niistä on vain niin vaikea puhua oikeilla nimillä.

Äänestä

Ääriliikkeet ovat olleet äärimmäisen vaarallisia Suomessa kommunistien
agitaatio johti kansalaissotaan leninistien seuraajien takia, vastaavaa
ilmiötä ei ollut esim. Ruotsissa vaikka tottakai siellä oli köyhyyttä
ja köyhien sortoa ja raakaa ideologiaa (orjakauppa voimassa 1800-luvun puoliväliin ja vielä1900-luvun puolella teloitettiin köyhiä rikollisia).


Hitlerin valta riippui sosialisteista, jotka tukivat hänen kansallista sosialismiaan Saksassa
ja Suomen maanalainen

SKP ylisti Hitleriä joka järjesti työtä kansalle ja SKP oli henkisessä liitossa
Stalinin kanssa

SKP oli myös liitossa Stalinin kanssa ja SKP oli perustettu
MOSKOVASSA ei siis Pietari-Leningradissa eikä tietenkään Suomessa
Moskovassa Stalinin aikana (Stalin oli ulkoministeri
ja perusti SKP:n todellisuudessa)

Otto Wille Kuusinen oli keskitien stalinilainen toisen maailmansodan
jälkeen ja hän perusti (tyttärensä Hertan välityksellä)
SKDL:n jonka oleellinen iskunyrkki SKP oli.

Käytännössä siis Stalin perusti SKP:n ja Kuusisen stalinistisuku SKDL:n.

Nykyinen vasliitto taas kaatui SKDL:n raunoille, kun piti peitelle historiaa,
eli Gorba ilmoitti, että kommunismi on raakaa pilaa ja sosialismi
epäonnistunut Venäjällä.

Siksi suomalaiset eivät pidä stalinismiin näin läheisesti kuuluvasta porukasta (ulkoministeri Stalin ja SKP:n perustaminen, NeuvostoKP:n politbyroon jäsen Otto - Wille Kuusinen
ja SKDL:n perustaminen ja vasliitto joka taas perustuu SKPn ja SKDLn raunioille)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


KYLLÄ KANSA TIETÄÄ kirjoitti:

LISÄÄ KIKKELIKUVIA ESIIN PERSUT.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu