miksi soini ei ole sanallakaan kommentoinut teuvo hakkaraisen aiheuttamaa uusinta persukohua? onhan tietysti sekin mahdollista, että soini suunittelee vastaiskua jossain valokuva studiossa ja tulee maanantaina kreikan kaatumisen jälkeen esille omilla valokuvillaan.
onko soinilla taas nilkka kipeänä?
10
<50
Vastaukset
- voisiko olla
niin että teukalla on isompi kun timolla
- Antipersu kiihottuu
Vain homppelilla antipersulla tulisi tuollainen mieleen - ei hjuva ei hjuva.
- Antipersu kiihottuu
Mitä pirua se kuva Soinille kuuluisi, jos ei Teukka sitä hänelle lähettänyt. Ei kai tuo mikään persukohu ole kuin antipersulle, mutta antipersuhan saa erektion kaikesta mitä persu tekee väärin.
Suurin ongelma ja murhe kuvasta on antopersulla, joka ei oikein tiedä mitä tekisi ja kirjoittaisi, sankkireikä kostutettuna kaipailee Teukan kikkeli kuvaa.
Ei sekään ihan tervehenkistä toimintaa antipersultakaan ole.- eikö timo
johdatkaan persuja. eikö johdolle kuulu kun alaiset mokaa
- Tuntuuko vaikealta?
eikö timo kirjoitti:
johdatkaan persuja. eikö johdolle kuulu kun alaiset mokaa
No se ei puolueessa ihan noin mene, alaisia puoluejohtajalla on puolueeseen työsuhteessa olevat, eivät demokraattisesti valitut edustajat :)
Puoluejohtaja ei siis "vastaa" edustajien tekemisistä, vaan edustajat vastaavat lähinnä äänestäjilleen. - miksi sitten
Tuntuuko vaikealta? kirjoitti:
No se ei puolueessa ihan noin mene, alaisia puoluejohtajalla on puolueeseen työsuhteessa olevat, eivät demokraattisesti valitut edustajat :)
Puoluejohtaja ei siis "vastaa" edustajien tekemisistä, vaan edustajat vastaavat lähinnä äänestäjilleen.timo on puheenjohtaja jos sillä ei ole mitään vastuuta taikka merkitystä
- Timppa jo sietää?
Persujen ylimmän puoluejohdon mielestä tuntuu olevan täysin luonnollista, että persujen kansanedustaja lähettelee kikkelikuviaan julkisuuteen?! Muuten ei ainakaan voi selittää tätä ps johdon hiljaista hyväksyntää koko asialle??
- Antipersu kiihottuu
Sen kuvanhan lähetti julkisuuteen sen saanut, eikä Teukka, eikä ainakaan persut :) mutta kovin antipersu koettaa asiasta puolueen asiaa saada.
- eikö teukka
Antipersu kiihottuu kirjoitti:
Sen kuvanhan lähetti julkisuuteen sen saanut, eikä Teukka, eikä ainakaan persut :) mutta kovin antipersu koettaa asiasta puolueen asiaa saada.
edusta persuja
- outoa lepsuilua
Väität tietäväsi, kuka kuvan lähetti? Miksi et ole kertonut "kiristäjän" tietoja jo poliisille???
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Minkähän takia ns. persuille ei tunnu työ maistuvan?
Vaikuttavat olevan joutoväkeä syystä tai toisesta – työttömiä tai työeläkeloisia. Muiden rahoilla pötköttelevää väkeä,834443Olit ihan
Kiihkona silloin. Sen näki ja lähes tunsi. Ei tainnut olla kaukana et olisit vetänyt lähellesi jos siihen olisi hetki tu243158Miksiköhän vasemmistossa on niin paljon ns. tapatyöttömiä ja muita köyhiä?
Tokihan Minja Koskela oli sitä mieltä, että ei terveenkään ihmisen ole pakko tehdä töitä, sitä neuvoa moni vassu noudatt392864Trump huonommassa kunnossa kuin Usasta virallisesti sanotaan?
"Terveys on vakaa mutta ei normaali".Uskallan melkein sanoa,että Trumpin terveydentilaa kaunistellaan.Myös se että se nu1162655Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue
se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod172509Oletko keskustellut kaivatustasi muiden
Kanssa lähiaikoina? Jos, onko keskustelu ollut positiivista tai negatiivista? Vaikuttaako keskustelut mielipiteeseesi ka432407- 132304
Suomen veroaste 5 %-yks liian matala
Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.1132265MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa
TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,142035Yleveron tuotto siirrettävä S-ryhmälle
Yleisradio on mukana kansanmurhassa. Tuollaista ei voi tukea verovaroin. S-ryhmä on ainoa selkärankainen iso toimija S281717