I
tseäni on aina ihmetyttänyt että kun Jokerit pelaa huonosti ja HIFK pelaa huonosti, niin Jokerit saa kuitenkin enemmän sontaa niskaansa kuin HIFK.
Tämä näkyy varsinkin lehtien palstoilla. Iltasanomat ja Iltalehti ovat selvästi enemmän HIFK:n puolella.
Joku on sanonut että suurin syy on Hjallis Harkimo. Jokerit on Hjallis. Hjallis on Jokerit. Olisiko Jokerit erilainen jos Hjallis myisi Jokerit kokonaan venäläisille?
Miksi Hjallis on niin inhottu ihminen siellä landella? Hjallis on tehnyt myös hienoja juttuja suomalaisessa urheilussa. Hjallis järjesti NHL-joukkueet pelaamaan Suomeen, varmasti sieltä landeltakin tuli ihmisiä katsomaan? Hjallis järjesti Man Cityn ja Arsenalin Suomeen, tämäkin kiinnosti siellä landella myös? Rumahan se on, mutta eihän tämä voi olla syy vihata Jokereita?
Jokerit on aina mediassa leimattu rahajoukkueeksi, mutta en ole nähnyt että HIFK:ta kutsuttaisiin rahajoukkueeksi vaikka tänäkin vuonna Jokerit ja HIFK lähti kauteen yhtä suurilla budjeteilla.
Ehkä Jokereille on hyväksi päästä pois Suomen pääsarjasta.
Miksi aina Jokerit?
Kiitos Jokerit
2
141
Vastaukset
- NjetJokerit
Hjallis on inhottu mies myös täällä stadissa.
Jokerit on pian rakastettu joukkue Venäjällä - puuttuu vain HPK:n viimeinen voitelu. Suomalaisena en oligarkkien rahakirstuja aio lihottaa, vaikka äänentoistoon ja oheisohjelmaan miten panostettaisiin. - ex-fani
Olen omistanut jokerien kausikortin noin 20 vuotta.
En osta uutta ensi kaudeksi!!!
Hyvästi Jokerit!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 172393
- 441261
Piilorikollisuutta Puolangan päätöksentekoelimissä? Kyllä! Julkisesti todistettu!
Kyösti (kesk) rehenteli julkisissa tiedotusvälineissä tehneen jo ennen vaaleja sopimuksen kokoomuksen ehdokkaiden kanssa70907Miten suomalaiset miehet
On usein niin aikaansaamattomia? Odottavat prinsessapalvelua. Odottavat, että nainen tekee aloitteen, että nainen pyytää135848- 45841
- 59807
- 42776
Eräs läheinen sanoi
Että mies kyllä ottaa aina itse yhteyttä, jos on kiinnostunut. Oli tilanne mikä hyvänsä. Kuulemma kuvittelin koko jutun.44745Eduskunnassa valmistaudutaan jo persujen täydelliseen romahdukseen - Koko paska kaatuu hetkessä
– On mahdollista, että käy kuin Assadin Syyrialle tai Ceaușescun Romanialle: koko paska kaatuu aivan hetkessä, kun tarpe164732Iloista ja aurinkoista pääsiäistä kaikki palstan kivat sinkut :)
Täällä on näköjään vähän huono meininki tarttunut kuin tuolta muualta mutta pidetään edelleen tämä puoli suht positiivis130684