Mistähän mahtaa löytyä taksien oma lentokenttä. No sehän on tietysti tuusulanväylä helsingistä helsinki vantaan lentokentälle ja takaisin, sehän se on. Vasen kaista taksien käytössä ja kaasu pohjassa., varattu vain takseille. Siellä se on taksien oma villi länsi, omat säännöt takseille, muut väistäköön. Taksit ammattiautoilijoita ......nyt saa nauraa. Ammattitunareita paremminkin.
Taksien oma lentokenttä
pimeätaksi jeessss
5158
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Vautsi. Tosi hyvä. Keksitkö ihan ite?
Mä ajoin kerran Tuuskia 120 km/h. Siinä Kehä III:n kohdalla vaihdoin oikealle kaistalle kun oli vihdoin tilaa, ja päästin puskurissa roikkuneen ja valoja vilkuttaneen siviiliauton ohi. Se ajoi rinnalle ja näytti keskisormea ja kiihdytti kovaa eteenpäin. Oli pakko vielä myöhemmin käydä tarkistamassa, että olihan se rajoitus siinä kohtaa 100 km/h. Oli se.
Elä kattele 120 nopeudessa sivulle toista kuskia, voit lipsahtaa kylkeen tai kaiteeseen.
Ime homo penistä
Taksimersut on suunniteltu käytettäväksi 180-220 km/h vauhdissa autobahnoilla. 120 km/h ei tunnu vielä edes pientä tärinää. Se on sama kun ajaisi omalla autolla 50 km/h.
Takseja eivät koske mitkään liikennesäännöt koska ne auttaa poliiseja etsinnässä.
samoin kun kilpailuja ja liike elämän ja yritys maailman säännöt ettekö jo takuu ovat ns. Eliittiä mersuissaan.